Nový věk vzducholodi

Spoléhání se na solární energii znamená, že letadlo bude mnohem pomalejší než běžné letadlo, cestování na pouhých 25 km za hodinu, ale skutečnost, že je obsazen, znamená, že by mohl zůstat ve vzduchu, ve vysokých nadmořských výškách, po dlouhou dobu.
“Je to všechno o rychlosti a optimalizace energie,” řekl Jafaar. “Co se spotřebovává energie jde rychle. Lidé vždy chtějí jít rychleji, ale my nebudeme tak, aby vedly lidi, takže pomalejší rychlosti tolerovat.”
Zda a kdy Cloud Sun sleze na zem – což Jafaar připouští, není pravděpodobné, že se stane na několik let ještě – to může najít to není jediný vzducholoď pohybuje kolem nad námi.
Nápad byl vyvinut Kazachstán-rozený inženýr Igor Pasternakovou, který se přestěhoval do Spojených států v roce 1994 a nastavit v obchodních vyhlídkových staveb reklamu.
On strávil uplynulé dvě desetiletí pracuje na řešení problémů, které přináší tradiční vzducholodí.
“Chápu, vzducholodě dobře,” řekl CNN. “Já jsem postavil hodně z nich.”
Jeho Aeroscraft je pevný trupem řiditelných měřící neuvěřitelných 169 metrů na délku, s užitečným zatížením 66 tun (a plány na 250 tun verzi), cestovní rychlostí až 120 uzlů, a řada 3100 námořních mil.
“Je to trochu jako můj sen vozu,” řekl.
“V přírodních katastrof a jiných situacích, kde infrastruktura je neexistující, může Aeroscraft být použity, aby v nouzových zásob: jídlo, vodu, přikrývky – 66 tun úlevu v době,” vysvětlil společnosti komunikace režisér John Kiehle.
A i když jeho primárním účelem je pravděpodobné, že bude logistické, pohybující se náklad, vojenské jednotky a humanitární pomoci do zásoby vzdálené a nehostinné terénu, společnost připouští, že v řadě mohou existovat i jiné využití pro technologii, z “plovoucích” Hotely “nebe jachty milionářů. ”
Nyní, 90 let po vypuštění první vzducholodi America, USS Shenandoah, vzducholodě a aerostats prochází něčeho renaissance.
Mezi ty, kteří chtějí vést poplatek se sídlem v Kalifornii Aeros, které vyvíjí, co doufá, že bude revoluční nový nákladní vzducholodě, theAeroscraft, kombinuje prvky pravidelných “lehčí než vzduch” (LTA) plavidla a tradiční pevné křídlo letadla .
Zatím společnost vytvořila zmenšenou verzi letadla dokázat, že design může fungovat, je dalším krokem v plné velikosti prototyp. Cílem je, aby se první Aeroscraft létání v roce 2016, a první flotilu 24 vozidel a běží do roku 2020 2021.
“To opravdu je hra-changer,” řekl Bill Feeley, ředitel společnosti strategických financí. “Je to skutečný posun v průmyslových technologií, na stejné úrovni s výstavbou mrakodrapů nebo vytvoření jaderné energie.”
Tweets od @ cnni/paris-airshow-2013
Pasternak a Kiehle řekl jeden z Aeroscraft největších výhod je, že běží na běžné motorové nafty, spíše než drahé letecké palivo, které může být těžké sehnat v regionech na světě je víc nepřístupné.
Ale další vzducholoď projekt v současné době v oblasti výzkumu a vývoje může skončit dokonce i levnější a jednodušší k moci: inovace a Inženýrské poradenství group Altranu je Sun Cloud je vzducholoď poháněn sluneční energií.
Je to oblast, společnost má nějaké zkušenosti, které již pracoval na Solar Impulse, svět je první letadlo napájen výhradně sluncem.
Stejně jako vzducholodi Aeros ‘je Cloud Sun navržený nést velké zatížení nákladu na dlouhé vzdálenosti – ale Cloud Sun chybí jedna složka, které by mohly být klíčem k úspěchu Aeroscraft: pilot.
Altran je studie zkoumá, zda je možné přesunout náklad o hmotnosti až 250 tun z místa na místo, co je skutečně super-velké drone.
Přečtěte si více: Na vaší značky, Jet Set, go!
“Nejsme snaží nahradit tradiční formy nákladní dopravu,” vysvětlil manažer programu, Ali Jafaar. “Kontejnerové lodě může nést 500.000 tun v době – ​​my nehledáme to udělat.”
Místo myšlenka je mít možnost přesunout velké předměty, jako jsou letadla částí, na dlouhé vzdálenosti z jedné továrny do druhé.
US zbrojařský dodavatel Raytheon již plánuje dát své vlastní aerostats (vzducholodě, které jsou vázané na zem) na nebi nad hlavním městě USA, Washingtonu.
Přečtěte si více: Paris airshow je neuvěřitelné okamžiky
Ale místo toho nést vojska nebo výrobní zásoby, bude Raytheon vzducholodě být naloženo s přehledového zařízení, se dívat na hrozbu útoků.
Kdysi dávno, byl oslavován jako vzducholoď budoucnosti letu: tak atraktivní, luxusní a elegantní jako období Art Deco, která označila jeho rozkvětu.
Ale série katastrof, v neposlední řadě krach Hindenburg v New Jersey v roce 1937, se ztrátou 36 životů, dal věnována sny mezikontinentální cestování Zeppelin.
Vzducholodě jsou ještě známý pohled v reklamě, ale ti, kteří navrhují a konstruují těchto letadel věří, že je mnohem více k nim – a jejich budoucnost – než jen značení na místní prodejnu automobilů nebo dávat televizní diváci lepší výhled na fotbalovém hřišti v průběhu velký zápas.

EU-Asia