EÚ udržiava lacné peniaze prúdia

Domáce financie sú stále pevne klesajúci disponibilných príjmov a vládnych úsporných opatrení a úvery podnikov aj jednotlivcov sa stále dusil. Zmätok v theeurozone zostáva riziko pre exportérov v Spojenom kráľovstve.
Súvisiace články: Investori dumpingu dlhopisy
IHS Global Insight Howard Archer hlavný ekonóm povedal, že banka rozhodnutie vydať vyhlásenie signalizuje významný posun vpred, vpred, pokyny k menovej politike.
“Uprostred rastúcej celosvetovej turbulencií na finančných trhoch, Výbor pre menovú politiku pravdepodobne cítil, že to bol dobrý ťah, aby bolo jasné už v ranej fáze, že každý sprísnenie menovej politiky vo Veľkej Británii je značný ďaleko,” povedal.
V značnom rozchod s predchádzajúcou praxou, Európska centrálna banka a Bank of England dala investorom oveľa väčší vhľad do budúcej politiky a varoval o možnom vplyve náraste trhových úrokových sadzieb – spôsobené vyššími výnosmi z amerických štátnych dlhopisov po Federal Reserve povedal, že by mohla začať sprísniť politiku, neskôr v tomto roku.
“Rada guvernérov očakáva, že základné úrokové sadzby ECB ostanú na súčasnej alebo nižšej úrovni po dlhšiu dobu,” prezident ECB Mario Draghi povedal na tlačovej konferencii. Banka sa rozhodla ponechať úrokové sadzby na rekordne nízkej úrovni 0,5%.
Posledné údaje z prieskumov poukazujú na stabilizáciu v recesii-hit hospodárstva eurozóny a urýchlenie rastu vo Veľkej Británii, ale Draghi povedal, že riziká boli naklonená smerom nadol. On sa pripojil k novej banke EnglandGovernor Mark Carney v varujú prísnejších globálnych peňazí trhových podmienok.
Draghi povedal, že banka Rady guvernérov z jednomyseľného rozhodnutia vydať vpred pokyny s cieľom signalizovať “klesajúci zaujatosť” úrokových sadzieb v dohľadnej budúcnosti. ECB upraví svoje pokyny ako strednodobého výhľadu inflácie, rastu a úverové toky zmien, povedal.
“Rovnako ako banky Mark Carney v Anglicku predtým dnes ECB chce signál trhom, že uťahovanie menovej politiky ďalej ako niektoré predpokladané očakávania trhu by naznačovali,” povedal Holger Schmieding, hlavný ekonóm Berenberg.
Investori potešil holubičí diskusie, posielanie európske akcie výrazne vyššia a euro a libra nižšia voči doláru. Sentiment poslúžil tiež znamenie, že portugalskí politici sa snažia zabrániť vládnej kolaps.
Aj keď to môže byť bledé imitácii prístupu Fedu prepojenia politiky na konkrétne ciele v nezamestnanosti alebo inflácie, to predstavuje významný posun pre ECB, ktorá odmietla vydať pokyny v 15-ročnej histórii.
Bank of England skôr držal úrokové sadzby na rekordne nízkej úrovni 0,5%, a jeho programu nákupu aktív na 375000000000libra.
Ekonómovia bagatelizoval očakávania nejakých dramatických zmien v banke pod novým vedením Carney je tento mesiac s tým, trhy by pravdepodobne musieť počkať až do augusta, kedy banka by mohla začať vydávať pokyny dopredu o úrokových sadzbách po vzore Fedu.
Nedávne prieskumy naznačujú, že obchodné britská ekonomika mohla vzrástol až o 0,6% v druhom štvrťroku. To je dvojnásobné tempo vidieť v prvých troch mesiacoch roka, kedy sa jej podarilo vyhnúť triple-dip recesie. Ceny domov sú tiež na vzostupe.
Analytici však varujú, že ekonomika je stále ďaleko od “únikovú rýchlosť” Carney bol najatý na pomoc poskytovať.
Európski centrálne banky snažili chrániť svoje ekonomiky zápasia z Fed vyvolanej hrotom vo výpožičných nákladov vo štvrtok najavo, že budú aj naďalej poskytovať lacné peniaze v dohľadnej budúcnosti.

EU-Asia