מחדשים חסכני בהודו

פרייה מאני, מנהל פרויקט הדיגיטלי חסכני, אומר שיש הרבה מה ללמוד מן “לחשוב על איך אתה יכול לפרוץ את אובייקטי Castaway יומיומיים.” הפרויקטים הארגון פועל בשיתוף עם ממציאים הודיים כבר הניבו מוצרים שנמצאים בשימוש בסביבה היום הודו, כולל מקרן כיתה עיצב מרכיבי טלפון סלולרי לשנות את ייעודו וכלי מיון בריאות בעלות נמוכה עשויים משעון מעורר ישן.
יזם צעיר אחד, Mansukhbhai פראיפטי, איבד את הכל, אבל מצא דרך חדשנית כדי לקבל בחזרה על רגליו. פראיפטי נועד מקרר חימר בעלות נמוכה שלא נדרש חשמל והמשיך לתפקד במקרה של אסונות או לאיבוד הכרה גדולים כמו אחד כי הרוס הכפר שלו.
“ג’נרל אלקטריק הוכיח עימה מכונה א.ק.ג. העלות הנמוכה במיוחד כעת מפורסמת כי יש שוק למוצרים מערבי שנולדו מתוך האילוצים של שוק הבריאות ההודי. זה מאלץ חברות רב לאומיות לחשוב על איך יכולים המודלים ההשקעות הקיימים שלהם אינטנסיביים של חדשנות להתמודד תחרות הבלתי נמנעת הולכת וגדל עם חברות רב לאומיות הודית וסיניות “.
קראו: עתיד של תחבורה הוא מכוניות נהיגה עצמית
יש כל כך בולט מגמה של חדשנות הפכה חסכני, כי בשנה שעברה קרן הלאומית למדע, טכנולוגיה והאמנויות (Nesta), צדקה עצמאית בבריטניה, שהוזמן ופרסם מחקר גדול על התופעה.
הנייר אמר “חדשנות חסכני הוא נמצא בכל המערכת ההודית: מ … מאמצי crowdsource גילוי תרופות מונעים על ידי מעבדות ממשלתיות, לגישתו של Bharti Airtel לחיתוך את עלות שיחות בטלפון נייד, לגישה לטיפול פליאטיבי Keralan אשר מספק גישה לתמיכה בסופו של חיים לאלפי בחלל של בריאות רשמית. ”
בחוד החנית של תנועת החדשנות חסכני הוא פרופ ‘אניל גופטה ש, במשך 20 השנים האחרונות, כבר נוסע ברחבי הודו בחיפוש אחר ממציאים מקומיים שהיצירתיות שלו יש לו השפעה חיובית על עוני כפרי. בשנת 1989, הקים את רשת גופטה דבורת הדבש , ארגון שחושף ממציאים עממיים, ועוזר להביא את ההמצאה שלהם לעולם.
“יש לי כ -4,000 קילומטרים הלך ב -12 השנים האחרונות”, אומר גופטה. “ניסיתי למפות את מוחם של אנשים שיוצרים ברחבי הארץ.”
קראו: העשרה בתיכון בונה צוללת של איש אחד
המסע של גופטה הביא אותו במגע עם ממציאים שפתרון בעיות נפוצות בדרכים חסכניות, תוך שימוש בידע מסורתי וחומרים זמינים.
על פי החישוב שלו, גופטה מאמין שרשת דבורת הדבש סייעה לחשוף מעל 25,000 המצאות חדשות, כולל מערכת השקיה רוח המופעלת מרסס אופנוע רכוב יבול, מכשיר לטיפוס על עצים, אופניים ואמפיבי.
קירסטן Bound, מחבר הדו”ח של נסטה, אומר “חדשנות חסכני היא על יצירת יתרון מתוך אילוץ. מתמודד עם משאבים מצומצמים וחללים מוסדיים, מחדשים חסכני לפתח פתרונות חדשים רדיקליים לבעיות. זה לא רק על עשיית דברים זולים יותר, אבל טובים יותר, מתאים יותר וניתן להרחבה. היא כוללת מינוף משאבים זמינים בדרכים חדשות, צמצום או שימוש חוזר פסולת או אפילו לחשוב מחדש מערכת שלמה סביב מוצר או שירות. ”
Mansukhbhai פאטל, איכר Gujerati המציא בדיוק מוצר כזה. קטיף כותנה באראט הוא משימה ידנית אשר, בעבר, יש פעמים רבות שבוצעה על ידי ילדים. בניסיון להפחית את העבודה מעורבת, פאטל המציא מכונה כותנה הפשטה ש יכול להיות מופעלים על ידי אדם אחד. פרופסור גופטה מאמין ההמצאה סייעה להפחית באופן משמעותי בעבודת ילדים באזור.
דיגיטלי חסכני, המנוהלת על ידי קבוצת מחקר במכון קופנהגן של עיצוב אינטראקציה, מבקשת לקדם בדיוק המצאת סוג זה. הקבוצה מפעילה פרויקטים בשיתוף עם ממציאים הודיים לבנות מכשירים זולים “, hackable” כדי לפתור בעיות מתמשכות על פני היבשת.

אבל מאני מאמין שעבודה שנעשית על ידי מחדשים חסכני בהודו עדיין יש לו השפעה בינלאומית משמעותית: “. אנשים חשבו שאנחנו משוגעים לגמרי מנסים ליצור משהו חדש מתוך חלקים ישנים”
Bound סבור כי הפילוסופיה של חדשנות חסכני והפרקטיקה של repurposing טכנולוגיה יכולה להיות מיושמים ברחבי העולם. “חסכנית חדשנות יוצאת מהודו יכול להיות השלכות חשובות לשאר העולם”, אומר Bound.
ההמצאה של פראיפטי היא חלק ממגמה הולכת וגוברת בהודו שהפכה המכונה “חדשנות חסכנית” – ממציאים מתחת לרדאר, ברחבי ארץ פתרונות בעלות נמוך לבעיות להמציא מקומיות, לעתים קרובות תולדה של צורך, תוך שימוש בטכנולוגיות העידו משלהם בריאה.

EU-Asia