Zriedkavé Apple 1 počítač predal za 671.000 dolár

PC Apple sa očakáva, že prinesie aspoň $ 400,000. Ale Breker povedal, že nie je divu, že to pritiahnuté za vlasy viac ako 50% viac. V novembri, jeho tím dražbe podobný model 640,000 dolárov. Sotheby v New Yorku predal jeden minulý rok 375.000 dolárov.
Sobotňajší veľa tiež list od práce k Fred Hatfield v Computer Data Systems v Columbuse, Ohio. Z 18. januára 1978, list Hatfield ponúka možnosť obchodovať na svojom Apple 1, a $ 400, pre Apple II. Zrejme nevzal Jobs sa na ponuky.
Vzácny funkčný model Apple 1, obrie tech je prvý stolný počítač, predal za viac ako 671.000 dolárov cez víkend na aukcii v Nemecku.
Počítač, spolu s listom od Jobs Apple spoluzakladateľ Steve k svojmu pôvodnému majiteľovi, je veril byť jeden z iba šiestich pracovných 1s Apple a je jedným z iba troch na voľnom trhu.
Kupujúci, ktorí sa rozhodli zostať v anonymite, je z Ďalekého východu, podľa Uwe H. Breker o Breker aukcie tímu, ktorý vydražovaly súpisky vintage tech sobotu v Kolíne nad Rýnom.
Jobs a Steve Wozniak skvele vytvoril počítač Apple Jobs v rodinnej garáži, budovanie zariadení ručne a financovanie spoločnosti prostredníctvom predaja fantázie kalkulačky Wozniak a zamestnanosť “VW obytným automobilom.
O 200 Apple 1s boli stavané, a menej než 50 sú veril existovať aj naďalej – väčšina z nich nie je v pracovnom poriadku.
Ceny za vzácne zariadenie, stúpli od smrti Jobs v roku 2011. V novembri 2010 sa Christie dražené jablkom 1 za 212,000 dolárov.
“Nie je to len technológia na svete je prvý ready-to-použitie PC,” povedal v Breker e-mailom na CNN. “Je to skôr symbol amerického sna – Príbeh dvoch odpadlíkom, ktorí mali vynikajúci nápad … a po 35 rokoch ich spoločnosť je najbohatší a najvyššou hodnotou spoločnosti vôbec.”

EU-Asia