Zprávy: US těží Internet údajů

Apple Steve Dowling mluvčí nabídl podobnou reakci – říká Apple ruce nad informacím pouze tehdy, když vládní agentura dostane soudní příkaz. Dowling dodal, že jeho firma nikdy neslyšel hranolu.
Guardian britský deník a Washington Post oznámil ve čtvrtek, že americké zpravodajské agentury, měl přístup k centrálních serverů je devět země největších technologických firem jako Microsoft, Apple, Google, Yahoo a Facebook.
Post hlásil program – tzv. PRISM – prošel “exponenciální růst”, od svého založení v roce 2007. Ve skutečnosti, v novinách řekl, že program se stal hlavním zdrojem surovin pro Národní bezpečnostní agentury, mlčenlivý americké zpravodajské operace, která sleduje elektronických komunikací.
A James Clapper, ředitel národní inteligence, zpochybnil Guardian a psát články v prohlášení ve čtvrtek v noci.
On se odkazoval na § 702 cizineckého zákona Intelligence Surveillance, který poznamenal, byl nedávno reauthorized Congress – jeden ze subjektů, spolu s exekutivy a zahraniční zpravodajství Surveillance soud se dohled nad aspekty shromažďování zpravodajských informací.
§ 702, Clappere dodal, “je určen k usnadnění získávání zahraničních zpravodajských informací o neamerické osoby nacházející se mimo území Spojených států.”
“To nemůže být použit záměrně zaměřit každý občan USA, jinou americkou osoba, nebo někdo se nachází ve Spojených státech,” řekl ve svém prohlášení.
Zatímco on dělal žádnou zmínku o dolování dat, klapky to bránit americkou zpravodajskou úsilí obecně, řka: “Informace shromážděné v rámci tohoto programu patří mezi nejdůležitější a cenné zahraničních zpravodajských informací, které shromažďujeme, a slouží k ochraně náš národ z široké škály hrozeb. ”
Klapka také zavolal osoby nebo lidi za “neoprávněné zveřejnění informací o této důležité a zcela legální programu,” říká takové zjevné úniky “hanebný a rizika ochrany důležitých pro bezpečnost Američanů.”
Post oznámil, že jeho reportéři byly poskytnuty podrobné instruktážní prezentaci dokumentu na PRISM programu.
Program běží od roku 2007 a prošel “exponenciální růst” od té doby, Post hlásil. Nyní je hlavním zdrojem surovin pro Národní bezpečnostní agentury, mlčenlivý americké zpravodajské operace, která sleduje elektronických komunikací.
Podle instruktážní snímek vydané Guardian, PRISM začal s daty od společnosti Microsoft v roce 2007. Program byl zahájen sběr dat z Yahoo v roce 2008 a od společnosti Google, Facebook a zprávy systému Paltalk v roce 2009. YouTube se stal zdrojem v roce 2010, Skype a AOL v roce 2011 a na konci roku 2012 Apple, snímek nároky.
NSA odmítl komentovat, ale několik firem – mnohé z nich s použitím podobný jazyk – čtvrtek popřel jakoukoli znalost tohoto programu.
Microsoft, například, píše se v prohlášení, že poskytuje pouze uživatelská data, kdy se stává právně závazným tak i pro jednotlivé účty – a dodal, že “v případě, že vláda má širší dobrovolný národní bezpečnostní program pro shromažďování údajů o zákaznících nemáme účast v něm.”
Jodi Seth, mluvčí Facebooku, řekl, že sociální média gigant pracuje na “pečlivě zkoumat všechny … žádost o shodě” a nedává vládních agentur “přímý přístup” k jeho serverů.
“Budeme zveřejňovat uživatelských dat do vlády v souladu s právními předpisy, a my přezkoumat všechny takové požadavky opatrně,” řekl mluvčí Google v reakci na příběhy. “Čas od času se lidé obviňují, že jsme vytvořili vlády” zadní vrátka “do našich systémů, ale Google nemá” zadní vrátka “pro vládu, aby přístup k soukromým uživatelská data.”
I s těmito zamítnutí a klapky obhajobu prezidenta Baracka Obamy se dostala pod rostoucí kontrolou v posledních dnech více než jeho rekord na vyrovnávání právo občanů na soukromí a úsilí vlády v boji proti terorismu.
Americký nejvyšší zpravodajský důstojník ve čtvrtek v noci napadal novinové zprávy se odvolávají na serveru Facebook, Gmail zprávy a další byly zadrženy let v obrovské dolování dat provozu, řekl zprávy “obsahuje mnoho nepřesností.”

EU-Asia