Znečistenie ovzdušia zabije milióny ročne

Ale technológia pre sledovanie znečistenia ovzdušia sa neustále zlepšuje, hovorí Roland Leigh, kvalita ovzdušia vedec z univerzity vo Veľkej Británii v Leicestri.
Prečítajte si: Ako Supersized časti nákladov na Zemi
“Historicky, kvalita vzduchu je niečo veľa sme sa snažili merať a riadiť priestorovo -. Vzhľadom na celkovej mestom, čo priemerný kvality ovzdušia je to, čo sme sa dostať do teraz systémy, ktoré umožňujú nám riadiť distribúciu kvality ovzdušia s znalosť, kde sú ľudia, a to, čo ľudia robia, “povedal CNN Leigh.
Lepšie údaje môžu pomôcť zvládať vystavenie citlivých osôb (mladí, astmatikov, staršie osoby), hovorí., Ale pripúšťa, že cesta k zlepšeniu kvality ovzdušia môže byť dlhá.
“Prišli sme sa vyrovnať s tým, že v mestskom prostredí sa budeme vystavení emisií našich dopravných systémov. To dopravný systém je zásadný a v súčasnej dobe neexistuje žiadny spôsob, ako ekonomicky životaschopné nevydáva znečistenia v mieste použitia.
“Buď budeme musieť zvládnuť týchto emisií a expozície inteligentnejšie alebo technológií je potrebné zmeniť v našich vozidiel.”
Východná Ázia je najhoršie postihnutou oblasťou s vedcami odhadom viac než milión ľudí, ktorí umierajú predčasne každý rok od PM2.5 znečistenia a 203000 zo znečistenia ozónom.
Prečítajte si: oázu pre Haiti
India má druhé najvyššie znečistenie ovzdušia miery úmrtnosti sa odhaduje na 397 tisíc úmrtí z jemných častíc a ozónu Účtovanie v priemere 118 tisíc.
Ďalšia je juhovýchodnej Ázie, ktorá odhaduje v priemere 158 tisíc úmrtí PM2.5 a 33300 pripísať ozónu.
Európa má nepatrne menej PM2.5 smrťou (154.000 v priemere) a 32.800 predčasných úmrtí súvisiacich s ozónom, zatiaľ čo v Severnej Amerike bolo v priemere 43.000 úmrtí z jemných častíc a 34400 týkajúce sa ozónu.
West et al použili celok globálnych atmosférických modelov chémie klimatických k odhadu koncentrácie PM 2,5 a ozónu znečisťujúce látky.
Štúdia tiež skúmala dopady zmeny klímy na zhoršujúce sa znečistenie ovzdušia, porovnanie klimatických modelov z roku 2000 sa pred priemyselnou revolúciou (1850).
“Veľmi málo štúdií sa pokúsilo odhadnúť vplyv minulých zmien klímy na kvalitu ovzdušia a zdravie. Zistili sme, že dôsledky zmeny klímy minulosti sú pravdepodobne veľmi malé súčasť celkového vplyvu znečistenia ovzdušia,” hovorí West, asistent profesor na katedre environmentálnych vedách a inžinierstva na University of North Carolina v Chapel Hill.
“Do budúcnosti sa do budúcnosti, zmena klímy bude mať oveľa závažnejšie a ktoré by mohli mať väčší vplyv na znečistenie ovzdušia.”
Prečítajte si: Vzostup mestských jedlé záhrady
Jemné častice (prach, sadze, dym a tekuté kvapky) sa považuje za menej než 2,5 mikrometrov v priemere. To je obzvlášť nebezpečné pre ľudské zdravie, pretože to môže podať hlboko do pľúc a spôsobiť rakovinu a ďalšie ochorenia dýchacích ciest, v súlade s US Environmental Agentúra ochrany.
Prízemný ozón vzniká chemickými reakciami medzi oxidmi dusíka a prchavých organických zlúčenín (VOC) za prítomnosti slnečného svetla, povedzme EPA.
Výskum prispieva k rastúce množstvo dôkazov, odhaľujúce ako ľudské a ekonomické vplyvy znečistenia ovzdušia na celom svete.
Prečítajte si: Môže rodinnej farmy urobiť z chudoby histórii?
Nedávna správa zverejnená v časopise British Medical Journal, The Lancet odhalila, že incidencia srdcového zlyhania stúpa, keď znečistenie vzduchu je vyššia. Výskum, financovaný z British Heart Foundation, k záveru, že zníženie PM2.5 môže znížiť hospitalizácie kvôli srdcovému zlyhanie v USA ukladaní tretinu miliardy dolárov ročne.
Ďalšie Nedávna štúdia publikovaná v zborníku Národnej akadémie vied problémy zdôraznené znečistenia ovzdušia v severnej Číne, môže navrhnúť života boli znížené o päť a pol roka.
Aj v Európskej únii, znečistenie ovzdušia sa značnou 8,6 mesiacov kus off života podľa Svetovej zdravotníckej organizácie.
Viac ako dva milióny ľudí umierajú každý rok od účinkov vonkajšieho znečistenia ovzdušia, podľa novej štúdie.
Odhaduje sa, že 2,1 milióna úmrtí sú spôsobené antropogénne zvýšenie jemných častíc (PM 2,5), zatiaľ čo ďalšie 470000ar zabitých každoročne v dôsledku ľudskej spôsobené nárastom znečistenia ozónom.
spoluautor štúdie uverejnenej v časopise Research Letters ofEnvironmental povedal: “Vonkajšie znečistenie vzduchu je dôležitý problém, a jedným z najdôležitejších rizikových faktorov životného prostredia na zdravie.”

EU-Asia