Znečištění ovzduší zabije miliony ročně

Ale technologie pro sledování znečištění ovzduší se neustále zlepšuje, říká Roland Leigh, kvalita ovzduší vědec z univerzity ve Velké Británii v Leicesteru.
Přečtěte si: Jak Supersized části nákladů na Zemi
“Historicky, kvalita vzduchu je něco hodně jsme se snažili měřit a řídit prostorově -. Vzhledem na celkové městem, co průměrný kvality ovzduší je to, co jsme se dostat do teď systémy, které umožňují nám řídit distribuci kvality ovzduší s znalost, kde jsou lidé, a to, co lidé dělají, “řekl CNN Leigh.
Lepší údaje mohou pomoci zvládat vystavení citlivých osob (mladí, astmatiky, starší osoby), říká., Ale připouští, že cesta ke zlepšení kvality ovzduší může být dlouhá.
“Přišli jsme se vyrovnat s tím, že v městském prostředí se budeme vystaveni emisí našich dopravních systémů. To dopravní systém je zásadní a v současné době neexistuje žádný způsob, jak ekonomicky životaschopné nevydává znečištění v místě použití.
“Buď budeme muset zvládnout těchto emisí a expozice inteligentněji nebo technologií je třeba změnit v našich vozů.”
Východní Asie je nejhůře postiženou oblastí s vědci odhadem více než milion lidí, kteří umírají předčasně každý rok od PM2.5 znečištění a 203000 ze znečištění ozonem.
Přečtěte si: oázu pro Haiti
Indie má druhé nejvyšší znečištění ovzduší míry úmrtnosti se odhaduje na 397 tisíc úmrtí z jemných částic a ozonu Účtování v průměru 118 tisíc.
Další je jihovýchodní Asie, která odhaduje v průměru 158 tisíc úmrtí PM2.5 a 33300 připsat ozónu.
Evropa má nepatrně méně PM2.5 smrtí (154.000 v průměru) a 32.800 předčasných úmrtí souvisejících s ozónem, zatímco v Severní Americe bylo v průměru 43.000 úmrtí z jemných částic a 34400 týkající se ozónu.
West et al použili celek globálních atmosférických modelů chemie klimatických k odhadu koncentrace PM 2,5 a ozonu znečišťující látky.
Studie také zkoumala dopady změny klimatu na zhoršující se znečištění ovzduší, porovnání klimatických modelů z roku 2000 se před průmyslovou revolucí (1850).
“Velmi málo studií se pokusilo odhadnout dopady minulých změn klimatu na kvalitu ovzduší a zdraví. Zjistili jsme, že dopady změny klimatu minulosti jsou pravděpodobně velmi malé součást celkového dopadu znečištění ovzduší,” říká West, asistent profesor na katedře environmentálních vědách a inženýrství na University of North Carolina v Chapel Hill.
“Do budoucna se do budoucnosti, změna klimatu bude mít mnohem závažnější a které by mohly mít větší vliv na znečištění ovzduší.”
Přečtěte si: Vzestup městských jedlé zahrady
Jemné částice (prach, saze, kouř a tekuté kapky) se považuje za méně než 2,5 mikrometrů v průměru. To je zvláště nebezpečné pro lidské zdraví, protože to může podat hluboko do plic a způsobit rakovinu a další onemocnění dýchacích cest, v souladu s US Environmental Agentura ochrany.
Přízemní ozon vzniká chemickými reakcemi mezi oxidy dusíku a těkavých organických sloučenin (VOC) za přítomnosti slunečního světla, řekněme EPA.
Výzkum přispívá k rostoucí množství důkazů, odhalující jak lidské a ekonomické dopady znečištění ovzduší na celém světě.
Přečtěte si: Může rodinné farmy učinit z chudoby historii?
Nedávná zpráva zveřejněna v časopise British Medical Journal, The Lancet odhalila, že incidence srdečního selhání stoupá, když znečištění vzduchu je vyšší. Výzkum, financovaný z British Heart Foundation, k závěru, že snížení PM2.5 může snížit hospitalizace kvůli srdečnímu selhání v USA ukládání třetinu miliardy dolarů ročně.
Další Nedávná studie publikovaná ve sborníku Národní akademie věd problémy zdůrazněné znečištění ovzduší v severní Číně, může navrhnout života byly sníženy o pět a půl roku.
I v Evropské unii, znečištění ovzduší se značnou 8,6 měsíců kus off života podle Světové zdravotnické organizace.
Více než dva miliony lidí umírají každý rok od účinků venkovního znečištění ovzduší, podle nové studie.
Odhaduje se, že 2,1 milionu úmrtí jsou způsobeny antropogenní zvýšení jemných částic (PM 2,5), zatímco další 470000ar zabito každoročně v důsledku lidské způsobené nárůstem znečištění ozonem.
spoluautor studie zveřejněné v časopise Research Letters ofEnvironmental řekl: “Venkovní znečištění vzduchu je důležitý problém, a jedním z nejdůležitějších rizikových faktorů životního prostředí na zdraví.”

EU-Asia