Zmiana kształtów silników i ciepła ciała

Konkurs jest zgodne z Celem firmy jest zmniejszenie o połowę emisji CO2 do roku 2050, a wiele rozwiązań może oznaczać przyszłość lotu jest zero-emisyjnych.
Spiteri prowadzi zespół z Royal Melbourne Institute of Technology, który został zaprojektowany przechłodzony strąków na płaszczyźnie skrzydeł, aby zapewnić sobie trwałe paliwa do silnika. Wyobraża sobie bio-LNG – kombi z biometanu (produktem odpadów organicznych składzie) oraz skroplonego gazu ziemnego – zastępując tradycyjne paliwa do silników odrzutowych. Ogólnie mówi Spiteri, mieszanka może zmniejszyć emisję CO2 o 97%.
Te sci-fi-brzmiące koncepcje zostały opracowane przez garstkę studentów inżynierii na rozkaz Airbusa, który współpracuje z UNESCO sponsorować trzeci kolejny lot swój konkurs pomysłów.
Tan Kai Jun, lider zespołu, wyobraża sobie siedzenia kabiny tapicerowane tkaniną termoelektrycznego dla konwersji energii osoby do 100 nanowatts napięć. Niestety, to wynosi około jednej milionowej, co twój iPhone musi pozostać w stanie gotowości. Mimo, Jun twierdzi, że ma w końcu dodać.
Według Dale King, starszy menedżer Airbusa dla badań naukowych i technologii, celem jest zaangażowanie przyszłych innowatorów, a może sugerować ich sumienie ekologiczne w procesie.
“Staramy się zachęcić nową generację liderów, aby myśleć o sposobach, w których przemysł lotniczy może być wykonane bardziej efektywne ekologicznie i być sympatyczny do jego oddziaływania na środowisko,” mówi.
“Świat lotnictwa kocha pionierów, ponieważ są odpowiedzialne za jego istnienia”, mówi Piccard. “Oczywiście, że nie wierzą, że to, co robimy, można zrobić z komercyjnego lotu i są one prawidłowe;. Dzisiaj nie można zrobić, ale gdy bracia Wright oblatano w 1903 roku, a Lindbergh przekroczył Atlantyk 1927, nikt nie przypuszczał wtedy, że samolot wiozący 300 pasażerów może uczynić samą podróż. ”
Eksperci biorą duże zainteresowanie projektem. Virgin Atlantic Sir Richard Branson jest sponsor, a według Piccard, myśli o użyciu energii słonecznej do holowania samolotów na pas startowy – to proces, który może zaoszczędzić nawet do dwóch ton paliwa na jeden lot.
“Naszym celem nie jest, aby rewolucja w transporcie lotniczym, ponieważ byłoby to arogancja dla nas, aby spróbować to zrobić,” mówi. “Naprawdę, chcemy dokonać rewolucji w mentalności ludzi.”
Uniwersytet Putra Malaysia przedstawiła kolejną nową energooszczędną technologię z udziałem przekształcania ciepła pasażerów ciała do napięcia elektrycznego.
“Jest to niewielka ilość, ale wyobraź sobie, to zebrane z 550 miejsc w całym 10 godzinach lotu samolot ma żywotność kilkaset lotów -. Się w czasie, który jest duża redukcja,” mówi.
Wyobraź sobie przyszłość, w której samoloty uruchomić na mieszaninie baterii, temperaturę ciała i krowiego nawozu.
A może hałas przestanie istnieć (dzięki zmieniając kształt silnika, to jest). Przechowalnia mógł przybyć na karuzeli bagażowej szybciej, bo to unosić się na samolot, jak i poza krążki na stole cymbergaja.

EU-Asia