Zły dane podnoszą obawy Chiny wzrostu

Przez weekend Xi Jinping, prezydent Chin, że urzędnicy nie powinna być oceniana wyłącznie na ich zapis w zakresie wzrostu i że większą wagę należy położyć na dorobku, takich jak ochrona środowiska.
Ale w osobnych komentarzach, Li Keqiang, premier Chin, powiedział, że kraj “miał warunki i możliwość” trafienia swoje cele wzrostu.
Indeks Dzienniku Managerów Logistyki spadł do 50,1 z 50,8 w ubiegłym miesiącu w maju. Był to najniższy odczyt od czterech miesięcy i po prostu nieco powyżej oczekiwań.
W zanurzenie w kierunku 50 linii, która rozgranicza ekspansję od spadku PMI, wynik badania oznacza, że ​​chińskie fabryki praktycznie przestały rosnąć, przygnieciony słabe popytu krajowego.
Jeszcze bardziej niepokojący był oddzielny PMI publikowane przez HSBC, który jest bardziej ważony do mniejszych firm w sektorze prywatnym niż w badaniu, który koncentruje się na przedsiębiorstwach państwowych. HSBC PMI spadł do 48,2 w czerwcu, a dziewięć miesięcy niskie.
“Pod względem wielkości spadku, jest to największy spadek w ciągu ostatnich lat,” powiedział Ding Shuang, ekonomista Citi. “To jest obraz słabego popytu, zarówno na rynku krajowym jak i na zewnątrz.”
Gospodarka Chin zwolniła do 7,7 procent wzrostu rok do roku w pierwszym kwartale z 7,9 procent w ostatnich trzech miesiącach 2012 roku. Większość analityków spodziewa się dalszego spowolnienia w drugim kwartale i kontynuacja szlifować w kierunku wolniejszego wzrostu w pozostałej części roku.
Chiński rząd celuje 7,5 procent wzrostu w tym roku. Analitycy z Goldman Sachs, HSBC prognozują, że Chiny będą zanurzyć poniżej tego celu. Byłby to pierwszy raz, że Chiny nie udało cel roczny wzrost od czasu kryzysu finansowego w Azji 15 lat temu.
Anemiczne dane jest na piętach o brak płynności, które nawiedziły chińskie systemu finansowego w ciągu ostatnich dwóch tygodni jazdy Interbank do bezprecedensowych wzloty i prowadząc do chwilowego zamrożenia kraju rynku kredytowym.
Ze względu na to potrzeba czasu naprężeń finansowych do przekazywanych całej gospodarce, wpływ ograniczenia płynności tylko naprawdę zaczynają pojawiać się w lipcu, co sugeruje, że nie może być gorzej, aby przyjść.
Słabość był odczuwalny w całej rozciągłości w oficjalnym czerwcu PMI. Sub-indeks nowych zamówień spadł do 50,4 z 51,8, podczas gdy wyjście sub-index spadł do 52,0 z 53,3. Bardziej niepokojące dla rządu, subindeks zatrudnienia pozostał w depresji na 48,7, obrzeża dół z 48,8, co wskazuje, że zakłady są cięcia miejsc pracy.
Jako dowody gromadzi od słabszego wzrostu, jedna z kluczowych kwestii jest to, czy w tym kraju nowych liderów będzie tolerować spowolnienie lub, podobnie jak ich poprzednicy, starają się wdrożyć środki stymulacyjne, aby odwrócić trend.
Do tej pory nie wykazały powściągliwość i poinformowały, że chcą prowadzić chińskiej gospodarki do wolniejszego, bardziej zrównoważonego modelu wzrostu po ostatnim dziesięcioleciu, w którym wynosiły średnio 10-procentowy wzrost, ale także nagromadzonych problemów z długu do nadwyżki przemysłowej.
Sektor produkcyjny w Chinach gwałtownie osłabił się w czerwcu, wskazanie, że spowolnienie w kraju wzrost pogłębiła jak rząd powstrzymał się od stymulowania słaby gospodarki.

EU-Asia