Ziemeļkoreja cenšas rūpniecības zona restart

Phenjana teica, ka sarunas varētu ietvert arī “humānās palīdzības jautājumiem”, piemēram, “par šķirtu ģimeņu atkalapvienošanos un viņu radiniekiem.”
Ziemeļkorejas priekšlikumā nebija, tomēr, nerunājot par kaut ko par ziemeļos ir pretrunīgi kodolprogrammu un raķešu programmu, kas tuvi no spriedzes apkārtējās Ziemeļkoreju.
Tā teica, ka “no sarunām, un datumu, to atvēršanas vieta var iestatīt ērtības dienvidu pusē.”
Dienvidkoreja reaģēja ātri un pozitīvi piedāvājumu, norādot, ka tas bija “pastāvīgi” cenšas sarunas par Kaesong kopš Ziemeļu izslēdziet to. Dienvidos ir apvienošanās ministrs, Ryoo Kihl-Jae, ierosināja abas puses rīkot ministru līmeņa sarunas Seulā trešdien.
No piektdienas rītā, Ziemeļu pauda atzinību par dienvidos atbildi. Tā teica, ka uzskata, ka “darba kontakts” starp abām valdībām ir nepieciešams, pirms ministru sarunām, ierosinot, ka zemāka līmeņa sanāksme notiks Kaesong svētdien.
Tā arī teica, ka tas varētu apmierināt pieprasījumu no dienvidiem atsākt piektdien Sarkanā Krusta sadarbības staciju pierobežā Panmunjom, svarīgs sakaru līnijas starp abām pusēm, ka Ziemeļu nogriezta, jo spriedze uzliesmoja šogad.
Dienvidkorejas amatpersonas nav uzreiz atbildēt uz ziemeļiem jaunāko paziņojumu piektdien.
Slēdžu Kaesong komplekss ir viens no galvenajiem negadījumu neseno perioda ugunīgs draudu un provokatīvām kustas ar Ziemeļkoreju.
Aprīļa sākumā, Kim Jong ANO režīms sāka bloķēt Dienvidkorejā iekļūšanu ražošanas kompleksu, kas sēž uz Ziemeļkorejas pusē stipri nocietinātās robežas un mājas darbību, vairāk nekā 120 Dienvidkorejas uzņēmumos.
Phenjana tad izvilka vairāk nekā 50000 Ziemeļkorejas, kas strādā šajā zonā ir rūpnīcās, sakot, ka tas ir uz laiku aptur darbību tur. Pēdējā South Koreans zonā atstāja pagājušajā mēnesī.
Ziemeļkorejas lēmumu apturēt darbību pārsteigts daži novērotāji, jo Kaesong tika uzskatīts nozīmīgs avots cietajā valūtā Kim Jong ANO režīmu.
Par sarunām attiecībā uz kompleksu priekšlikumā ir norādīts, ka “varbūt slēgšanas Kaesong izmaksas ir lielākas, nekā tās bija gaidīts,” teica Daniel Pinkston, vecākais analītiķis Starptautiskās krīzes grupas, kas aptver Northeast Asia.
Ziemeļkorejas paziņojumu ceturtdiena arī ierosināja, ka iespējamās sarunas uz citiem jautājumiem turklāt Kaesong kompleksa. Tā minēja iespēju atsākt pārrobežu ekskursijas Mount Kumgang, Ziemeļkorejas kūrorts, kur Dienvidkorejas tūristu tika nošauts ar Ziemeļkorejas karavīrs 2008.gadā pēc tam, kad, iespējams, iešana ārpus robežas zonā.
Valsts ziemeļu draudīgi retorika pret ASV un Dienvidkoreju hit drudzis piķis martā un aprīlī pēc tam, kad ANO Drošības padome balsoja martā, lai iepļaukāt stingrākas sankcijas pret režīmu, un amid ASV un Dienvidkorejas militārajām treniņi reģionā. ANO sankcijas bija atbilde uz ziemeļiem trešā pazemes kodolizmēģinājumu, kas notika februārī.
ASV un Dienvidkorejas militārās mācības kopš tā laika ir beigusies, un Phenjana ir pieklusināta biežumu un intensitāti tās draudiem.
Ziemeļkorejas rīcība liecina par to bija gatavs “iet uz sliekšņa un mēģināt grabēt” jauns
Ziemeļu lauza strupceļa starp abām pusēm pār Kaesong Industrial Zone – galvenais simbols sadarbībai starp abām valstīm, kur Phenjana apstājušies aktivitāte aprīlī – izdodot ceturtdien priekšlikumu par sarunām.
Pēc tam, kurā tā principā piekrita rīkot sarunas par atkārtotu to kopīgu rūpniecisko kompleksu, Ziemeļu un Dienvidkoreja ir haggling pār datumu un laiku potenciālo sanāksmēm.
Ierosinātie sarunas ir skaidrākā pazīme pagaidām uzlabojušies stipri saspringtas attiecības starp abām pusēm pēc tam, kad Ziemeļkoreja ieskaitīt mēnešus problemātiskās spriedzes ar tāldarbības raķešu decembrī sākt seko pazemes kodolizmēģinājumu februārī.

EU-Asia