Zbiórek Nikkei po dramatycznym spadku

Niektórzy analitycy twierdzą, że rynek akcji jest wykupiony. Inne wątpliwości, że podwojenie bazy monetarnej przez Bank Japonii będzie w stanie odwrócić dekady uporczywej deflacji bez niepokojące kraju ogromny rynek obligacji i winduje koszty finansowania zewnętrznego.
Spadek Czwartkowe, które wymazane zyski wykonane przez indeks w maju, był drugi dramatyczny spadek w ostatnich dniach. Tydzień przed, Nikkei spadł o 7% w jednej sesji, jej największe straty od czasu 2011 trzęsienia ziemi i katastrofy nuklearnej.

Dwa z trzech filarów Abenomics ‘polityki są już na miejscu. Japonia ma pochyloną wydatków rządowych w górę, a bank centralny jest wstrzykiwania pieniędzy w gospodarkę na masową skalę.

Nikkei był podsycany piątek przez raport wykazujący, produkcja przemysłowa wzrosła szybciej, że ekonomiści spodziewali się w kwietniu. Kolejny raport rząd wskazał, że ceny nadal spadają, w Japonii, w głównej mierze spadkiem cen konsumpcyjnych o 0,4% w kwietniu ponad 2012.
Ceny nie powstanie jednak, w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Ekonomiści w Societe Generale powiedział, że dane były “najbardziej zachęcający” i “sugerują, że deflacja ustąpiła inflacji, przynajmniej na razie.”
Pozostałe główne indeksy na całym świecie w dużej mierze pozostał odporny na Nikkei’smisfortune, sugerując, że trudny okres jest związany z obawami Abenomics, kraj ambitny stawka dla wzrostu gospodarczego.
Inwestorzy mieli w ostatnich miesiącach głównie dopingowali fiskalnej i monetarnej zmiany polityki zapoczątkowała premiera Shinzo Abe i szef banku centralnego Haruhiko Kuroda.
Ostatni spadek opuścił indeksacji więcej niż 10% jej szczyt i technicznej korekty.

Abe pracuje nad klaps strukturalnych zmian gospodarczych przeznaczonych do kraju rynek pracy bardziej elastycznym i zachęcanie kobiet do rynku pracy.
Podobne opowieści: 7 wielcy zwycięzcy w skoku Nikkei
Nikkei, który okazał się w najlepsze wykonanie wszelkich większych indeksu w tym roku, jest nadal o 32% od stycznia i zebrał 62% od maja 2012 roku. Jen osłabił się również drastycznie od Abe objął urząd, i pozostaje o 30% od jego szczytu w stosunku do dolara.
Jednak nie jest jasne, że emocje są tłumaczenia na wszystkie części gospodarki. Płace są płaskie, a sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej wskaźniki również zawiodła.
Nikkei wyprzedza 1,4% Piątek jako indeks odbił się od wczorajszego gwałtownego spadku wniesionej przez koncerny montażowych na terenie kraju planu naprawczego gospodarczego.

EU-Asia