Zaufaj nam jesteśmy z Doliny Krzemowej

Teraz, kilka z najlepszych firm Doliny Krzemowej zaangażowane są w grze w jednej upmanship aby pokazać, że są one najbardziej przejrzysty firma internetowa na bloku.
Pierwsze doniesienia o “bezpośredniego dostępu”, jako część systemu amerykańskiego wywiadu niejawnych nazwie Prism, okazały się błędne. Ale raporty Prism ukazały zadawnione lęki prywatności o jak największe amerykańskie firmy tech obsługiwać swoje ogromne troves danych użytkownika. Giganci internetowe znalazły się pod kontrolą następujących raportów NSA korzysta Prism zbadać dane – w tym wiadomości e-mail, filmy wideo i czatach internetowych – że zbiera za pośrednictwem wniosków składanych w ramach Foreign Intelligence Surveillance Act (FISA), jednego z kontrowersyjnych przepisów na Sercem obecnego NSA-snooping furor.
Po wycieku Prism, które zostało przedstawione w Guardianie i Washington Post przez whistle-dmuchawy Edward Snowden, Apple, Google, Facebook i Yahoo – wszystkie wydane oświadczenia w uderzająco podobnego języka prawnego – zaprzeczając, że dają NSA “bezpośrednie” czy nieskrępowane dostęp do swoich serwerów komputerowych.
Ale firmy najwyraźniej czuł potrzebę, aby przejść dalej, niż tych zaprzeczeń, w ostatnich dniach udział w konkursie, aby wykazać swoje zaangażowanie w przejrzystość.
Google rozpoczął bitwę przejrzystości w zeszłym tygodniu, kiedy zapytał Prokurator Generalny USA Eric Holder i dyrektor FBI Robert Mueller o zgodę na publikowanie “łączne liczby żądań bezpieczeństwa narodowego, w tym ujawnienia FISA – zarówno pod względem liczby, które otrzymujemy, a ich zakres. ”
Wniosek był godny uwagi, ponieważ był to pierwszy raz, Google miał nawet przyznać, że nie otrzyma zabezpieczenia krajowym żądania FISA. Facebook i Microsoft szybko poszły z podobnych wniosków. Zakład rzecznika sprawiedliwości powiedział raz, że agencja jest w trakcie rozpatrywania wniosku.
Następnie, w ciągu weekendu, Facebook, który w przeciwieństwie do Google nie opublikowała sprawozdanie w sprawie przejrzystości, osiągnął porozumienie z rządem pozwala mu ujawnić dane na temat wniosków USA informacyjnych. Facebook powiedział, że za sześć miesięcy kończących się 31 grudnia 2012 r. otrzymał między 9000 i 10000 danych wniosków, w tym karnych i krajowym w dziedzinie bezpieczeństwa wniosków, obejmujących między 18.000 a 19.000 rachunków.
“Jesteśmy zadowoleni, że w wyniku naszych rozmów, możemy teraz m.in. w raporcie przejrzystości wszystkie US National-wnioski związane z bezpieczeństwem (w tym FISA oraz litery przynależności Bezpieczeństwa) – które do tej pory żadna firma nie jest dopuszczalne, aby zrobić “Facebook radca prawny Ted Ullyot powiedział nie tak subtelny Dig firmy rywalami.
Wkrótce potem, Microsoft wydał podobne dane, wskazujące, że firma otrzymała między 6000 i 7000 i krajowym karnych wnioski wpływające między bezpieczeństwem i 32.000 konsumentów 31.000 rachunków.
Yahoo następnie późno poniedziałek, mówiąc, że otrzymał “między 12.000 a 13.000 wniosków, włącznie z karnego, ustawy Foreign Intelligence Surveillance (FISA), i wnioski innych.”
WIĘCEJ: Oto dlaczego Google kupuje Waze, red-hot aplikacja mobilna ruchu, dla 1000000000 dolarów
Tutaj jest problem. Zgodnie z umową Facebook, Microsoft, Apple i Yahoo osiągnęła z rządem, przedsiębiorstwa były dozwolone tylko do uwolnienia łączne liczby wszystkich amerykańskich danych wniosków. Najważniejsze jest to, że nie wolno było oddzielnie wyrwać liczby wniosków FISA. “To tylko wpływa niewielki ułamek globalnej bazy klientów firmy Microsoft,” John Frank, Z tego powodu, nie wiem, czy otrzymała 50 wniosków FISA, 500 lub 5000. W wyniku ujawnienia, natomiast godne pochwały, spódnica wokół centralnej kwestii NSA-snooping kontrowersji, co jest charakter i zakres uczestnictwa firm w tajnych amerykańskich badań bezpieczeństwa narodowego.
Zastępca dyrektora generalnego Microsoftu rady, powiedział w blogu. “Przejrzystość sama w sobie nie może być za mało, aby odbudować zaufanie społeczeństwa, ale to świetne miejsce na start.”
W poniedziałek, Apple wstąpił do partii i ogłosił, że od 01 grudnia 2012, do 31 maja 2013 roku otrzymał między 4000 i 5000 wniosków z amerykańskim organom ścigania do danych klienta związanych między 9.000 a 10.000 rachunków lub urządzeń, w tym zarówno karnych śledztwa i “bezpieczeństwa narodowego sprawy.” Apple powiedział, że to było zwolnienie dane “w interesie przejrzystości.”
“Uważamy, że firmy powinny mieć możliwość wyrwania się konkretnych liczb dla wniosków FISA,” powiedział Amie Stepanovich, dyrektor Projektu Krajowego Nadzoru w Electronic Privacy Information Center, Waszyngtonie organizacji interesu publicznego. “Liczby te zapewni ogólnopolską przejrzystości. Uważamy również, że użytkownicy indywidualni skierowane pod FISA powinien otrzymać zawiadomienie, że były one przedmiotem nadzoru, nawet po fakcie, więc mają szansę zakwestionowania nadzoru w sądzie.”
Ameryka największym firmy internetowe są potknięcia siebie, aby wzmocnić ich wizerunku po hity ujawniania informacji o ich roli w amerykańskiej rządowej kontrowersyjnego programu zbierania danych.
Odkąd doniesienia sugerują, że główne tech firmy – includingApple, Google, Facebook i Yahoo – zapewniają Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) z nieograniczonego lub “bezpośredni” dostęp do swoich serwerów, firmy zostały prowadzili agresywną kampanię, aby wykazać, że ” ponownie nie Stooges rządowe.

EU-Asia