Zaplatit špičkových bankéřů klesne 10%

Jako mnozí investoři nejsou zálohována tato pravidla, odborníci očekávají, že se bude tlačit do základní platy spíše pak dále svrhnout celkovou odměnu, jak je určena zákonodárci.
“Taková regulace je řízení akcionářům, aby se k bankovním desek [proti novým pravidlům],” řekl Mark Quinn, partner na odměnu praxi Mercer, poradenství.
HSBC Pan Gulliver vyšel jako nejlépe placených UK šéf banky v průzkumu poté, co jeho plat vyšplhal téměř čtvrtinu na $ 12,9 m, a to i přes nižší čistý zisk. Ve svém prvním roce jako vedoucí pracovník, Barclays “Antony Jenkins na posledním místě ze všech špičkových bankéřů s $ 4,1 m placeného balíčku. To přichází poté, co měl ušlé svůj bonus uprostřed různých skandálů v bance.
Analýza celkové odměny udělena hlavy 15 bank, výhradně vypracovaných pro FT o Equilar, pay US výzkumná skupina, ukazuje, že si domů odnesl $ 11,5 metrů v průměru v roce 2012, 10 procent méně než v předchozím roce.
Snížení přichází jako generální ředitel plat přes ostatních sektorů zůstal stabilní, což znamená zúžení placeného pojistného, ​​finanční služby vybudovaná na úvěr poháněných předkrizových let. Průměrná mzda pro S & P 500 vedoucích pracovníků vykonávajících alespoň dva roky byl $ 11m, 0,3 procent snížení podle Equilar.
Pokles odměn bankéřů zvěstuje uzávěr na bonusy, které vstoupí v platnost v celé EU v příštím roce.
Z 10 bankéřů, kteří byli ve funkci od začátku roku 2011, jen tři – John Stumpf na Wells Fargo Stuart Gulliver HSBC a Brady Dougan v Credit Suisse – těšil zvýšení platů.
S placeného balíčku $ 19,3 m, pan Stumpf, svalil JPMorgan pana Dimon jako nejlepší placené bankovním šéfa teprve poté, co viděl jeho odměny snížit téměř o pětinu.
Pan Dimon, který obdržel $ 18,7 m, bude pravděpodobně klesat ještě v roce 2013 poté, co JPMorgan žebříčku mu výrazně nižší skladem ocenění letos odrážet “London” Whale obchodní debakl.
Analýza Equilar přidává do základní mzdy, peněžité odměny a některé další výhody. To také zahrnuje možnost a skladové ocenění, které byly uděleny v roce 2012, z nichž některé byly odměnit výkon v předchozích letech.
Ukazuje se, že na výkonnost hotovosti a akciích ceny klesly v tandemu jako regulátory a investoři upínají se na bonusy.
Průměrný plat špičkových bankéřů v USA a Evropě, včetně Jamie Dimon JPMorgan a Royal Bank of Stephen Hester Skotska klesl o 10. loňského roku poté, co banky se uklonil investora a regulační tlak, Financial Times výzkum ukazuje.
Na podzim přichází po vlně high-profil akcionářů povstání v loňském roce a množství právních skandálů a pokut, které byly nuceny desky bank na obou stranách Atlantiku, aby přehodnotila odměňování vedoucích pracovníků.
Toto pochodovalo na prvním snížení platů šéfů bank za tři roky, období, ve kterém jejich růst zisku a výplaty investorů se nepřekonal mnoha dalších odvětvích.
Loňský pokles platu se shoduje s průměrným poklesem čistého zisku o více než pětinu přes těch 15 věřitelů. Ale to také přichází uprostřed oživení cen akcií v sektoru, všichni ale dva z bank – BBVA a Credit Suisse – překonal světový index FTSE v roce 2012.

EU-Asia