Zanieczyszczenie powietrza zabija miliony każdego roku

Ale technologia monitorowania zanieczyszczenia powietrza poprawia się cały czas, mówi Roland Leigh, naukowiec jakość powietrza z brytyjskiego Uniwersytetu w Leicester.
Czytaj: Jak Supersized porcje koszt ziemi
“Historycznie, jakość powietrza jest czymś bardzo staraliśmy się mierzyć i zarządzać przestrzennie -. Zważywszy na łącznej miasta, co średnia jakość powietrza jest to, co otrzymujesz w to systemy, które pozwalają nam zarządzać dystrybucją jakości powietrza znajomość języka, w którym ludzie są i co robią, “Leigh powiedział CNN.
Lepsze dane mogą pomóc w zarządzaniu narażenia uczulonych osób (młodych, cierpiących na astmę, osoby starsze), mówi. Ale przyznaje, że droga do poprawy jakości powietrza może być długa.
“Mamy pogodzić się z faktem, że w środowisku miejskim dostajemy narażonych na emisję przez naszych systemów transportowych. System transportu jest niezbędna i w tej chwili nie jest opłacalne ekonomicznie sposób nie emitując zanieczyszczeń w miejscu pracy.
“Albo mamy do zarządzania tych emisji i narażenia bardziej inteligentnie i technologie należy zmienić w naszych samochodów.”
Azja Wschodnia jest najbardziej dotkniętych obszar naukowcy szacowania ponad milion osób umiera przedwcześnie co roku z PM2.5 zanieczyszczeń i 203000 od zanieczyszczenia ozonem.
Czytaj: Urban Oasis dla Haiti
India ma drugi najwyższy wskaźnik zanieczyszczenia powietrza śmiertelności z około 397.000 zgonów z drobnych pyłów i rachunkowości ozonowej dla przeciętnie 118.000.
Następnie przychodzi Azji Południowo-Wschodniej, które szacuje średnio 158.000 zgonów z PM2.5 i 33300 nadana ozonu.
Europa ma odrobinę mniej PM2.5 zgonów (154000 przeciętnie) i 32.800 przedwczesnych zgonów związanych z ozonem, podczas gdy w Ameryce Północnej były średnio 43.000 zgonów z drobnych cząstek stałych i 34.400 związanych z ozonem.
Zachód i wsp. wykorzystali zespół globalnych modeli klimatycznych atmosferycznych chemii do oszacowania stężenia PM2.5 i zanieczyszczenia ozonem.
Nauka także zbadać skutki zmian klimatycznych na pogorszenie zanieczyszczenia powietrza, porównanie modeli klimatycznych z roku 2000 z czasów sprzed rewolucji przemysłowej (1850).
“Bardzo niewielu badaniach próbowano oszacować skutki ostatnich zmian klimatycznych na jakość powietrza i zdrowie. Okazało się, że skutki ostatnich zmian klimatu są prawdopodobnie bardzo mały element całościowego wpływu zanieczyszczenia powietrza”, powiedział West, asystent profesor na Wydziale Nauk i Inżynierii Środowiska na Uniwersytecie Północnej Karoliny w Chapel Hill.
“Idąc dalej w przyszłość, zmiany klimatyczne będą się bardziej dotkliwe, a mogły mieć większe skutki zanieczyszczenia powietrza.”
Czytaj: The Rise of miejskich ogrodów jadalnych
Drobny pył (kurz, sadza, dym i kropelek cieczy) jest klasyfikowany jako mniejsze niż 2,5 mikrometrów. Jest to szczególnie niebezpieczne dla zdrowia ludzi, ponieważ może ona składać się głęboko w płucach powodujących raka i innych chorób układu oddechowego, według Środowiska USA Agencja Ochrony.
Ozon w warstwie przyziemnej jest tworzona w drodze reakcji chemicznych między tlenków azotu i lotnych związków organicznych (VOC) w obecności światła słonecznego, np. EPA.
Badanie dodaje narastający ciało dowodów ujawniających zarówno ludzkich i ekonomicznych skutków zanieczyszczenia powietrza na całym świecie.
Czytaj: Czy hodowla rodziny do historii ubóstwa?
Ostatnie sprawozdanie opublikowane w British Medical Journal, Lancet stwierdzili, że częstość występowania niewydolności serca wzrasta, gdy zanieczyszczenie powietrza jest wyższa. Badania, finansowane przez British Heart Foundation, stwierdził, że redukcja PM2.5 mógł zmniejszać hospitalizacje z powodu serca awaria w USA zapisywania trzecią miliarda dolarów rocznie.
Jednym z ostatnich badań opublikowanych w Proceedings of National Academy of Sciences uwagę na problemy zanieczyszczenia powietrza w północnych Chinach, sugerując, średnia długość życia może być obniżony przez lat pięć i pół roku.
Nawet w Unii Europejskiej, zanieczyszczenie powietrza ma sporą 8,6-miesięczny kawałek off trwania życia według Światowej Organizacji Zdrowia.
Ponad dwa miliony ludzi umiera co roku z powodu skutków zanieczyszczenia powietrza, według nowego badania.
Szacuje się, że 2,1 mln zgonów spowodowanych przez antropogeniczne podwyżek drobnego pyłu zawieszonego (PM2.5), a kolejne 470.000 ginie co roku w wyniku spowodowanych przez człowieka wzrost zanieczyszczenia ozonem.
współautor pracy opublikowanej w czasopiśmie listów ofEnvironmental badań, powiedział: “zanieczyszczenie powietrza jest poważnym problemem i jednym z najważniejszych czynników środowiskowych zagrożeń dla zdrowia.”

EU-Asia