Yeşil deniz suyu ile çöl

Gübre şirketleri Yara Uluslararası ve Qafco tarafından finanse edilen ve kurmak için 5.300.000 $ mal olan tesis,.
“Aynı fon ile, ekosistemler geri verebilir ve toplum temelli doğal kaynak yönetimi ile daha etkili insanlara yardım,” Patrick Gonzalez, University of California, Berkeley ile Kuzey Afrika’nın Sahel bölgesinde araştırma yaptı bir orman ekolojist diyor.
Aksine yüzyıllarda çok bitki örtüsü olmadı çöl kumları üzerinde su dökerek daha “, yakın zamana kadar Sahel ağaçların doğal yenilenme daha az gösterişli ve daha zordur. Sağlıklı bir ağaç kapak vardı, ama doğrudan yararlanabilecek bu arazi geri yükleyebilirsiniz ağaçlar bağlıdır aileler, “diye ekliyor.
Karışık eleştiriler rağmen, Lahey sitesi birçok şüpheciler kazandı olduğunu ekleyerek, yeni ürün akını ile kendini kanıtlamıştır söylüyor.
“Insanlar yere görmek ve salatalık tadı ve bu gerçek olduğunu görebilirsiniz zaman yardımcı olur,” diyor. “Bu uygulanabilir olduğu kanıtlandı.”
“Bu gerçek olamayacak kadar iyi bir ses olabilir fikirler,” ilk günlerinde proje coşku ve şüphecilik eşit ölçü ile bir araya geldi sözlerine ekledi, proje CEO’su Joakim Haugue itiraf ediyor.
“Gerçekten de, bu arkasında çok basit bir ilke var bizim başlangıç ​​noktası biz yeterince ne almak oldu -. Deniz suyu, ısı – ve biz daha ne gerek üretmek için kullanabilirsiniz – su, enerji ve sürdürülebilir bir üretim Yemek. ”
Proje küresel bir kapsama sahiptir Bu deniz suyu soğutmalı seralar, konsantre güneş enerjisi ve yosun üretimi sahiptir -. Tek seferde dünyanın en ekolojik krizlerin birçok çözmek için simbiyotik çalışma.
Devamını oku: Ortadoğu’da crowdfunding yenilik
“Katar bu tür bir şey için çalışmak için dünyanın en zorlu iklim biridir,” Dr Virginia Corless, bilim ve geliştirme müdürü diyor. “Yüksek sıcaklık ve nem teknoloji için çok zor olun. Ama eğer teknoloji orada çalışıyor, ve sahip, bu dünyada birçok yerler için mümkün olduğunu kanıtlıyor. ”
Yerli eksikliği hem de tesis aynı zamanda yeşillendirme çöl bakarak ve alternatif, çevre dostu yakıt kaynakları yaratıyor bu bölgelerde gıda ve tuzu giderilmiş su üretimine ek olarak.
Katar’ın yeni kültürel mücevher: Devamını oku
Son olarak, tuzlu su da büyük ölçekli biyo-enerji üretimi için kullanılabilir yosun, yetiştirmek için kullanılır -. Şu anda yosun bitki araştırma aşamasında hala olmasına rağmen kendi başına Yosun üretim, Corless diyor, pahalı olabilir ve coğrafi kısıtlama (genellikle pahalı, aranan kıyı özelliği birlikte geliştirilmesi gerekmektedir) bağlıdır.
“Ne yapıyoruz maliyetleri paylaşmak ve enerji artırabilir daha da geniş bir sisteme bir yosun yetiştirme sistemi koyarak olduğunu. Sahip olduğumuz en büyük ortak maliyetleri biri tuzlu su altyapı,” diyor.
Neil Crumpton, Planet Hidrojen sandalye ve CEO’su, yeşil enerji destekleyen bir STK, proje, potansiyel olarak, bir “oyun değiştirici” olduğunu söylüyor.
“Şu anda en büyük sorunları küresel iklim değişikliği ve su kaynakları, ve bu basit teknolojileri hem üstesinden gelebilirsiniz,” diyor. “Bu vizyon, değil serap olduğunu düşünmeden edemiyorum.”
Synergy projenin temel taşlarından biri değil, bir ayrıntılı, çevre Rube Goldberg mekanizması gibi aynı anda pek çok konuları ele sağlar ne tesisi türbinleri ile, daha sonra buhar haline ısı döner konsantre güneş enerjisi santrali, sahiptir. ve jeneratörler, siteye dönüş pompaları deniz suyu, bu seralar soğutmak için kullanılan elektrik, içine.
Seralardan tatlı su atık sonra dış bitkiler sulamak için kullanılır. Sera dışarıdan yardım stratejik ekili çitlerin kalan filtre, rüzgar bitkiler için bir nemlendirilmiş ve serin ortamı yaratmak.
Bazı uzmanlar, ancak, Sahra Orman Projesi ise soru kaynakların en iyi kullanımı.
Katar kavurucu çöl, bilim adamları tuzlu su bitkileri büyümeye yardımcı olmak için kullanılabilir olduğunu gösteriyor.
Boyutu mütevazı, ancak hırs içinde – – Sahara Orman Projesi olarak bilinen bir hektar araştırma girişimi genellikle başarılı tarım ile ilişkili olmayan maddelerin bir karışımını kullanarak son birkaç ay içinde arpa, salatalık ve roka bir hasat üretti: deniz suyu ve ısı Katar’ın yeterli kaynağı.
Norveç’te tasarlanan, ilk kez Sahra Orman Projesi tesis Doha Birleşmiş Milletler İklim Konferansı e (COP18) ile aynı tarihte geçen Kasım ayında başlattı. Bu Katar olduğu şeyler alır üstün çevre dostu teknolojilerin bir dizi uygular aşırı – ısı ve deniz suyu – ve değerli kaynakların bir dizi dönüştürür.

EU-Asia