Yayımlanan tutuklu kedi isyan grup üyeleri

İki yıl hapis terimleri kendi parçası için bir performans hizmet kritik Rusya devlet başkanı Vladimir Putin, Rus punk grubu kedi isyan, iki üyesi hapisten.
Yaklaşık iki ay önce kendi hapis cezası sona, Maria Alyokhina ve Nadezhda Tolokonnikova serbest bırakıldı. Serbest geçen hafta ne zaman desteklenen Rus milletvekilleri Putin tarafından ilan kapsamlı bir af yasa kabul edildi.
“İki kız hizmet yıl iki ay çok değil,” Tolokonnikova’nın kocası, Pyotr Verzilov, CNN söyledi. “Peki bu affın Maria ve Nadezhda etkisi gerçekten hissettim değildir.”
Rus hükümeti, Af Örgütü 1993 yılında Rusya’nın komünizm sonrası Anayasa benimsenmesinde yıldönümüydü söyledi.
Ama o AF önce Şubat ayında Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapan hükümetin resmi desteklemek için bir tanıtım dublör olduğunu hissettim Tolokonnikova Sibirya tesisten Pazartesi günü yayımlanan, CNN söyledi. Verzilov kadar aynı dedi.
“Başkan Putin belli ki bu af seçeneği (imajını Olimpiyat Oyunları nda önce aydınlatmak için) kullanılan,” Verzilov dedi.
Ülke Soçi 2014 Kış Olimpiyatları ev sahipliği yapmaya hazırlanırken, insan hakları Rusya’nın kayıt spot olarak bulunuyor.
Bir Rus Ortodoks katedrali, kedi isyan’ın 2012 performans “Putin Başbakan yaşındaydı, eleştirilen bir punk dua” yapılacaktır. Müzisyenler holiganizmi suçlu bulundun.
Tolokonnikova kötü koşulları Mordovya cezaevinde olduğunu söyledi protesto etmek için onu hapis sırasında Açlık grevine gitti. Ekim ayında, tıbbi tedavi için bir Sibirya merkezine transfer oldu ve o kadar onu serbest bırakmak Pazartesi kaldı.
O Pazartesi günü Rus esirler dikkat karşılaştıkları koşulların arayarak yardım için istekli olduğunu söyledi. Ama ilk olarak, dedi ki, o ileri ailesinin Moskova’da 5 yaşındaki kızı ile yeniden birleştirme için arıyor.
Haber sitesi Lenta (çevrilmiş halini Londra’daki Guardian yayımlandı) Eylül ayında uzun bir mektupta, Tolokonnikova açıklanan “köle” ve sağlıksız koşullar içinde kadın hastalık ve yaralanma 17 saat bir gün ve dövülmüş… ya da daha kötüsü–görevlerini tamamlamak başarısız olan iş.
Tolokonnikova bir kez onun hayatı tehlikede ve diğer mahkumlar sadece onu durumda onu getirdi ünlü dövüldüğünü değil ona yazdı. Diğerleri o kadar şanslı değildir, dedi.
Cezaevi yetkilileri devlet haber ajansı RIA Novosti sonra Tolokonnikova onları özel tedavi için onu talep inkar için şantaj yaptığını söyledi.
Alyokhina ve Tolokonnikova küçük çocuklar var ve bu nedenle Rus medya bildirildi af için nitelikli.
Yeni AF yasası da bazı gözaltına Greenpeace eylemcileri serbest bekleniyor.
Mikhail Khodorkovsky eski petrol kralı ve Kremlin eleştirmeni, uzun bir süre hapishanede AF Putin den sonra geçen hafta piyasaya sürüldü. Khodorkovsky hapse 2003 yılından beri ve vergi kaçırma ve sahtekarlığı 2005 yılında suçlu bulundu. Seneye serbest bırakılması için ödenecek.

EU-Asia