Wielki biznes chińskiej randki

Bai została uczestnicząc w tematyce speed-randki, danego zdarzenia, organizowanym przez Zhenai Inc, jedną z największych Chin internetowych match-składających stronach internetowych. Firma twierdzi, że ma ponad 58 milionów zarejestrowanych użytkowników i rośnie o milion użytkowników miesięcznie.

W jednym z hali more niż sto mężczyźni i kobiety w ich twenties i trzydziestych siedział przodem do siebie at tabelach zdobionych z czerwonymi i żółty obrusy, kojące tones o tematyce Jones Norah piosence o miłości wysypując out od głośników.
Utwór Li
To się nazywa “3rd Annual Szanghaju Love and Expo Ślub”.
Ale atmosphere at tej masywnej gromadzenia dla pojedynczych chińskich mężczyzn i kobiet był zdecydowanie nieromantyczne.
Jest to jeden z najbardziej mówił o kwestii w społeczeństwie chińskim, ponieważ wiele wykształconych kobiet pozostają, ponieważ ustawiony bardzo wysoki standard dla przyszłego husbands.More niż 18.000 osób wstępnie zarejestrowany dla zdarzenia w weekend, położony raczej bezsensownie w rozległym zakupy kompleks specjalizujący się w domu i mebli biurowych.
Tłumy były spełnione przez billboardy księgowania list tysięcy samotnych mężczyzn i kobiet – jedna lista w kolorze różowym, a druga w kolorze niebieskim. W ciągu kilku minut na otwieranie drzwi w deszczowy sobotni poranek, goście tłoczyli studiować list i wziąć w żywotnym intel o potencjalnych zalotników – wiek, wzrost, wykształcenie, dochód roczny i statutowej rodzinnym mieście, znany również jako Hukou.
Niektórzy ludzie wziął notatek,, podczas gdy inni pstryknął zdjęcia do pojedynczych wpisów z ich cellphones.
“Welcome everybody do naszego 8-minut speed-randki, danego zdarzenia,,” ogłosił, się do kapitana wśród ceremoniach ostatecznie.
Wówczas, kiedy osiem minutach wyniosła up, każdy dater został poinstruowany,, aby przenieść on. “Male gości zamieściło prosimy o przenieść dwa miejsca, aby twojej lewej stronie,” zagrzmiał spikera.
Dla niektórych uczestników, ta był pierwszy raz, oni tam nigdy wcześniej na randkę.
“To jest przydatne … to tak jak badania,” powiedział Yixin Bai, 20-letni dom człowiek na wakacjach z uniwersytetu w Kanadzie.
Bai powiedział, on nigdy nie działo miał dziewczynę, zanim. Ten nie jest rzadkością w amongst młodej Angielski Chiński, biorąc pod uwagę, wiele teens są zniechęceni od konieczności żadnych romantyczne relacje w duży szkole i powiedziano nam, aby skupić się na pracy szkoły zamiast tego. On przyszedł, aby tej expo, aby dowiedzieć się to, co kobiety chcą od mężczyzn.
“Po prosząc ich,, I now wiedzieć, coś: Women nie lubią men, aby polegać na ich rodziców,” on powiedział.
Założyciel Zhenai za i CEO jest Columbia University-wykształconych byłego bankier inwestycyjny nazwany Utwór Li. On mówi, jeden-child polityka wdrożone przez chiński rząd w 1979 roku działo wynikał w młodych osób dorosłych mających biedne umiejętności społecznych – kluczową w grze randki.
“Dużo of dzieciaków, którzy zostali urodzonych po roku 1980, oni nie mają rodzeństwo. Więc oni rosnąć up w środowisku, gdzie Cię, nie będą mieć doświadczenie, aby spotkać się z ludzi, odmiennej płci,” Li był zdania,.
Wielu uczestników powiedział, że przyszedł do konwencji, bo potrzebuje pomocy. Oni powiedział one, które oceniły, że trudno, aby spotkać się z potencjalnymi romantyczne partnerów spoza ich bezpośrednim kręgu przyjaciół i rodziną.
I wielu Chińczyków zbliża ich końca lat dwudziestych, zwłaszcza kobiet, znajdują się pod ogromną presją, aby wziąć ślub.
“Moja matka pyta,, ‘Dlaczego jesteś wciąż single? Czy jesteś maniakiem?'”, Powiedział Elsie, 26-rok-old woman, którzy została biorąc udział w tematyce speed-randki, sesji.
Kobieta obok niej, który chce być nazywany maja, a także 26, powiedziała, że ​​jej ojciec na to samo pytanie.
“Każdy człowiek ma tę samą historię,”, powiedział May śmiejąc się. “I czuć się darmo, ponieważ I, że jestem single … ale I wiedzieć, jest to czas, I potrzebują na bieżąco kogoś,. I potrzebują, aby wziąć ślub, zanim trzydzieści.” Zarówno kobiety, jak powiedział,, że nie chcą, by stać się shengnu, lub “women resztki.”
“It jest jednym of najbardziej mówił o zagadnień w chińskiego społeczeństwa, ponieważ wiele of wykształconych kobiet są pozostawione w tyle ponieważ oni ustawić bardzo wysoki standard dla ich przyszłych mężów … i są one mniej chętni,, w przeciwieństwie do pokolenia ich rodziców, do kompromisu , “powiedział Zhenai w Li.
May,, kto ma dobrą robotę w zasoby ludzkie at międzynarodowej firmie i mówi biegle po angielsku, powiedział, że ten był jej pierwszy time at tematyce match-podejmowania danego zdarzenia,. Powiedziała, że ​​nigdy nie miała chłopaka przed lub byłeś zakochany.
“I nie mają żadnego czasu, aby dostać, aby wiedzieć, inne samców przy w podobnym wieku …, że znajduje się, dlaczego I nie może znaleźć mój Mister Right,” ona powiedział,. “I po prostu życzymy, że I mieć trochę szczęścia już dziś.”
I nie mają żadnego czasu, aby dostać, aby wiedzieć, inne samców przy w podobnym wieku … , że znajduje się, dlaczego I nie może znaleźć mój Right.Then Mister ona stała nieco awkwardly jako mężczyzny w ojciec wziął zdjęcie o nią w tej zatłoczonym korytarzu. Ojciec May’a spojrzał over jego odpowiednik za ramieniu, mrucząc porady jako digital obrazu zostało podjęte.
May wydawało się pleased i wdzięczny, się do dwóch dads.
“They są zarówno próbując, aby pomóc ich dziecko znaleźć ich Mr Right and Miss Right.”

Pomimo odrzucony są przez dwóch mężczyzn, May był w dobrych duchów. She powiedział,, że te dwa men potrzebne a women, którzy była odwiedzona zarejestrowaną Hukou w Szanghaju.
Aby uzyskać tematyce gromadzenia z dnia od tysięcy pojedynczych mężczyzn i kobiet, to było zaskakujące,, aby pamiętać,, że istnieje był bardzo little flirtuje dzieje on.
People zbłądziliśmy korytarze picking up broszury od match-składających firm, i zatrzymał się w, aby słuchać, aby self-pomocy wykładów od “trenerów życiowych,”, którzy były women schooling w w jaki sposób, aby “marki” sami.
At czasach, Expo Love and chwili zawarcia związku małżeńskiego czułem się jak w targach pracy.
Online match-dokonywania przedsiębiorca Li powiedział, że był dokładne porównanie.
Znalezienie się małżonka jest “prawie jak znalezienie pracy,” on powiedział.
“Ludzie mają tendencję do być bardzo pragmatyczne,” on wyjaśnił,. “[Bycie single] jest problem, że masz obowiązek, aby naprawić And twoi rodzice czuć się, że to jest ich Obowiązek, aby zobaczyć do niego -.., Aby dostać problem ten ustalona”
Innym zaskakujące objawienie było, że nie było aż tak wielu rodziców na Expo miłości i małżeństwa, jak było samotni mężczyźni i kobiety.
Niektórzy rodzice stanął przy tętniącej życiem wejście do konwencji trzyma wydrukowanych plakatów reklamowych szczegóły swoich pojedynczych dzieci. Inne szedł obok swoich dorosłych synów i córek, inspekcji stoiska różnych match-making agencji.
One match-maker powiedział CNN, ona miała w celu zakazania rodzicom, towarzyszące swoje dzieci do po speed-randkowych tabelach.
“I szanować opinię w moich rodziców,”, powiedział May. “Jeśli moi rodzice powiedzieć, ten facet jest no good, a następnie I nie będzie bieżąco [go,]. Ale jeśli moi rodzice powiedzieć, ten jeden jest good,, że są one szczęśliwy z tego chłopca, a następnie będzie I spróbuj.”
W niektórych przypadkach, matki i ojcowie wyraźnie odegrał rolę jako społecznych lodołamaczy dla swoich dzieci.
At jednym punkcie,, podczas gdy gęślarz korytarzami tej konwencji, May got a połączenia telefonicznego. To był jej ojciec, który też tam był.
Niech, które oceniły go stojącego next się do innego ojca on właśnie spotkał się.
Człowiek się mieć jeden syn, który pracował w banku i nie wziąć udziału w konwencji. Na szczęście on niósł zdjęcie – i passport – wśród jego syna,, które on pokazał do maja.
“Jego obraz wygląda dobrze. Trochę przystojny,” May odpowiedział.

EU-Asia