Vzácné Apple 1 počítač prodal za 671.000 dolar

PC Apple se očekává, že přinese alespoň $ 400,000. Ale Breker řekl, že není divu, že to přitažené za vlasy více než 50% více. V listopadu, jeho tým dražbě podobný model 640,000 dolarů. Sotheby v New Yorku prodal jeden minulý rok 375.000 dolarů.
Sobotní hodně také dopis od práce k Fred Hatfield v Computer Data Systems v Columbusu, Ohio. Z 18. ledna 1978, dopis Hatfield nabízí možnost obchodovat na svém Apple 1, a $ 400, pro Apple II. Zřejmě nevzal Jobs se na nabídky.
Vzácný funkční model Apple 1, obří tech je první stolní počítač, prodal za více než 671.000 dolarů o víkendu na aukci v Německu.
Počítač, spolu s dopisem od Jobs Apple spoluzakladatel Steve ke svému původnímu majiteli, je věřil být jeden z pouhých šesti pracovních 1s Apple a je jedním z pouhých tří na volném trhu.
Kupující, kteří se rozhodli zůstat v anonymitě, je z Dálného východu, podle Uwe H. Breker o Breker aukce týmu, který vydražovaly soupisky vintage tech sobotu v Kolíně nad Rýnem.
Jobs a Steve Wozniak skvěle vytvořil počítač Apple Jobs v rodinné garáži, budování zařízení ručně a financování společnosti prostřednictvím prodeje fantazie kalkulačky Wozniak a zaměstnanost “VW obytným automobilem.
O 200 Apple 1s byly stavěny, a méně než 50 jsou věřil existovat i nadále – většina z nich není v pracovním řádu.
Ceny za vzácné zařízení, stouply od smrti Jobs v roce 2011. V listopadu 2010 se Christie draženy jablkem 1 za 212,000 dolarů.
“Není to jen technologie na světě je první ready-to-použití PC,” řekl v Breker e-mailem na CNN. “Je to spíše symbol amerického snu – Příběh dvou odpadlíkům, kteří měli vynikající nápad … a po 35 letech jejich společnost je nejbohatší a nejvyšší hodnotou společnosti vůbec.”

EU-Asia