Verte nám že sú z Silicon Valley

Teraz sú niektoré z najlepších Silicon Valley firiem zaoberajúca sa hrou jednej upmanship ukázať, že sú najviac transparentné internetová spoločnosť na bloku.
Počiatočné správy o “priamy prístup”, ako súčasť systému utajovaných americkej spravodajskej názvom Prism, ktoré sa ukázalo byť zle. Ale Prism udalosti jasne ukázali dlhodobej ochrane osobných obavy o tom, ako sa najväčšie americkej technologickej firmy zvládnuť svoje obrovské troves užívateľských dát. Internetové giganty sa dostali pod kontrolou po správach, že NSA používa Prism skúmať dát – vrátane e-mailov, videa a on-line chatov – že zbiera prostredníctvom žiadosti podanej v rámci zahraničnej spravodajskej Surveillance Act (FISA), jeden z kontroverzných zákonov na srdce súčasného NSA-snooping rozruchu.
Po Prism úniku, ktorý bol dodaný do Guardianu a Washington Post o whistle-blower Edward Snowden, Apple, Google, Facebook a Yahoo všetky vydané príkazy – v nápadne podobného právneho jazyka – popierať, že dávajú NSA “priame” alebo neobmedzený prístup k ich počítačové servery.
Ale spoločnosti zrejme cítila potrebu ďalej než zamietnutých žiadostiach a v posledných dňoch sa zapojili do súťaže preukázať svoj záväzok k transparentnosti.
Google odštartovala priehľadnosť bitku minulý týždeň, kedy požiadala americký generálny prokurátor Eric Holder a riaditeľ FBI Robert Mueller o súhlas na publikovanie “celkové počty národné bezpečnostné požiadavky, vrátane zverejnenia FISA – ako z hľadiska počtu, ktoré dostávame a ich rozsah. ”
Táto žiadosť bol pozoruhodný, pretože to bolo prvýkrát, kedy Google sa dokonca priznal, že dostáva národno bezpečnostné FISA požiadavky. Facebook a Microsoft rýchlo nasledovali s podobnými požiadavkami. Ministerstvo spravodlivosti povedal hovorca ČAS, že agentúra je v procese posudzovania žiadosti.
Potom cez víkend, Facebook, ktorý na rozdiel od Google nikdy zverejnila správu o transparentnosti, dohodla s vládou, ktorá jej umožňuje poskytnúť údaje o žiadostiach o informácie v USA. Facebook uviedol, že za obdobie šiestich mesiacov končiace 31. decembra 2012, to dostalo medzi 9000 a 10.000 dátových požiadaviek, vrátane trestných a národnej bezpečnosti v súvislosti so žiadosťou, zahŕňajúce medzi 18.000 a 19.000 účtov.
“Sme radi, že v dôsledku našich diskusií, teraz môžeme zahrnúť do správy o transparentnosti všetky americkej národnej bezpečnosti súvisiace požiadavky (vrátane FISA, rovnako ako národnej bezpečnosti písmom) -, ktorý až doteraz žiadna spoločnosť bolo povolené robiť “Facebook generálny riaditeľ Ted Ullyot povedal nie-tak-jemných vykopávkach u spoločnosti súperovi.
Krátko nato vydala spoločnosť Microsoft podobná dáta, čo znamená, že spoločnosť získala medzi 6000 a 7000 a trestné národnej bezpečnosti požiadavky, ktoré ovplyvňujú medzi 31.000 a 32.000 spotrebiteľských účtov.
Yahoo nasledoval neskoro pondelok, hovorí, že dostal “medzi 12.000 a 13.000 žiadostí, vrátane trestného, ​​zahraničné spravodajské Surveillance Act (FISA) a ďalšie požiadavky.”
VIAC: Tu je dôvod, prečo Google kupuje Waze, rozžeravený mobilné prevádzku aplikácie, pre 1000000000dolar
Tu je ten problém. Podľa dohody Facebook, Microsoft, Apple a Yahoo dosiahol s vládou, boli spoločnosti povolené len uvoľniť celkové počty všetkých žiadostí dátových USA. Rozhodujúce bolo, že sa nesmie samostatne prebiť počtu žiadostí FISA. “To len vplyv nepatrný zlomok globálneho Microsoft zákazníkov,” John Frank, z tohto dôvodu, nevieme, či sa im dostalo 50 FISA požiadavky, 500 alebo 5000. Ako výsledok, zverejnenie, zatiaľ čo chvályhodné, sukne okolo centrálneho vydanie NSA-snooping diskusia, ktorá je povaha a rozsah účasti týchto spoločností v tajných vyšetrovaní amerických národno-bezpečnostných.
Microsoft Zástupca generálneho riaditeľa, uviedol na svojom blogu. “Transparentnosť sama o sebe nemusí stačiť na obnovenie dôvery verejnosti, ale je to skvelé miesto pre štart.”
V pondelok Apple vstúpil do strany a oznámil, že od 01.12.2012, na 31 máji 2013, to dostalo medzi 4000 a 5000 žiadostí z výkonu práva v USA pre zákazníka údajov týkajúcich sa medzi 9000 a 10.000 účtov alebo zariadení, vrátane aj trestné vyšetrovanie a národné bezpečnostné “záležitosti”. Apple povedal, že uvoľnenie dát “v záujme transparentnosti”.
“Veríme, že spoločnosti by malo byť umožnené, aby sa vymanili konkrétne čísla na prijímanie žiadostí FISA,” povedal Amie Stepanovič, riaditeľ domáceho sledovania projektu v elektronickom Centre Privacy Information, so sídlom vo Washingtone verejného záujmu organizácie. “Tieto čísla by poskytoval celoštátnej transparentnosť. Veríme tiež, že jednotliví používatelia na ktoré sa zameriava FISA by mal dostať oznámenie, že boli predmetom dohľadu, a to aj po tom, aby mali možnosť napadnúť dohľad na súde.”
Amerika je najväčšie internetové spoločnosti sa zakopávajú v snahe posilniť ich vnímanie verejnosťou po trháku zverejňovanie informácií o ich úlohe v americkej vlády kontroverzný dát zhromažďovanie programu.
Od tej doby, novinové správy naznačujú, že veľké technologické firmy – includingApple, Google, Facebook a Yahoo – poskytnúť Agentúra pre národnú bezpečnosť (NSA) s neobmedzenou alebo “priamy” prístup k ich servery spoločnosti boli viesť agresívnu kampaň, aby sa preukázalo, že ‘ Nie si vládne bábky.

EU-Asia