Věřte nám že jsou z Silicon Valley

Nyní jsou některé z nejlepších Silicon Valley firem zabývající se hrou jedné upmanship ukázat, že jsou nejvíce transparentní internetová společnost na bloku.
Počáteční zprávy o “přímý přístup”, jako součást systému utajovaných americké zpravodajské názvem Prism, které se ukázalo být špatně. Ale Prism události jasně ukázaly dlouhodobé ochraně osobních obavy o tom, jak se největší americké technologické firmy zvládnout své obrovské troves uživatelských dat. Internetové giganty se dostaly pod kontrolou po zprávách, že NSA používá Prism zkoumat dat – včetně e-mailů, videa a on-line chatů – že sbírá prostřednictvím žádosti podané v rámci zahraniční zpravodajské Surveillance Act (FISA), jeden z kontroverzních zákonů na srdce současného NSA-snooping rozruchu.
Po Prism úniku, který byl dodán do Guardianu a Washington Post o whistle-blower Edward Snowdena, Apple, Google, Facebook a Yahoo všechny vydané příkazy – v nápadně podobného právního jazyka – popírat, že dávají NSA “přímé” nebo neomezený přístup k jejich počítačové servery.
Ale společnosti zřejmě cítila potřebu dále než zamítnutých žádostech a v posledních dnech se zapojili do soutěže prokázat svůj závazek k transparentnosti.
Google odstartovala průhlednost bitvu minulý týden, kdy požádala americký generální prokurátor Eric Holder a ředitel FBI Robert Mueller o svolení k publikování “celkové počty národní bezpečnostní požadavky, včetně zveřejnění FISA – jak z hlediska počtu, které dostáváme a jejich rozsah. ”
Tato žádost byl pozoruhodný, protože to bylo poprvé, kdy Google se dokonce přiznal, že dostává národně bezpečnostní FISA požadavky. Facebook a Microsoft rychle následovali s podobnými požadavky. Ministerstvo spravedlnosti řekl mluvčí ČAS, že agentura je v procesu posuzování žádosti.
Pak přes víkend, Facebook, který na rozdíl od Google nikdy zveřejnila zprávu o průhlednosti, dohodla s vládou, která jí umožňuje poskytnout údaje o žádostech o informace v USA. Facebook uvedl, že za období šesti měsíců končící 31.prosince 2012, to dostalo mezi 9000 a 10.000 datových požadavků, včetně trestních a národní bezpečnosti v souvislosti s žádostí, zahrnující mezi 18.000 a 19.000 účtů.
“Jsme rádi, že v důsledku našich diskusí, nyní můžeme zahrnout do zprávy o průhlednosti všechny americké národní bezpečnosti související požadavky (včetně FISA, stejně jako národní bezpečnosti písmem) -, který až dosud žádná společnost bylo povoleno dělat “Facebook generální ředitel Ted Ullyot řekl ne-tak-jemných vykopávkách u společnosti soupeři.
Krátce nato vydala společnost Microsoft podobná data, což znamená, že společnost získala mezi 6000 a 7000 a trestní národní bezpečnosti požadavky, které ovlivňují mezi 31.000 a 32.000 spotřebitelských účtů.
Yahoo následoval pozdě pondělí, říká, že dostal “mezi 12.000 a 13.000 žádostí, včetně trestního, zahraniční zpravodajské Surveillance Act (FISA) a další požadavky.”
VÍCE: Tady je důvod, proč Google kupuje Waze, rozžhavený mobilní provoz aplikace, pro 1000000000dolary
Tady je ten problém. Podle dohody Facebook, Microsoft, Apple a Yahoo dosáhl s vládou, byly společnosti povoleno pouze uvolnit celkové počty všech žádostí datových USA. Rozhodující bylo, že se nesmí samostatně probít počtu žádostí FISA. “To jen vliv nepatrný zlomek globálního Microsoft zákazníků,” John Frank, z tohoto důvodu, nevíme, jestli se jim dostalo 50 FISA požadavky, 500 nebo 5000. Jako výsledek, zveřejnění, zatímco chvályhodné, sukně kolem centrálního vydání NSA-snooping diskuse, která je povaha a rozsah účasti těchto společností v tajných vyšetřování amerických národně-bezpečnostních.
Microsoft Zástupce generálního ředitele, uvedl na svém blogu. “Transparentnost sama o sobě nemusí stačit k obnovení důvěry veřejnosti, ale je to skvělé místo pro start.”
V pondělí Apple vstoupil do strany a oznámil, že od 01.12.2012, na 31 květnu 2013, to dostalo mezi 4000 a 5000 žádostí z výkonu práva v USA pro zákazníka údajů týkajících se mezi 9000 a 10.000 účtů nebo zařízení, včetně i trestní vyšetřování a národní bezpečnostní “záležitosti”. Apple řekl, že uvolnění dat “v zájmu transparentnosti”.
“Věříme, že společnosti by mělo být umožněno, aby se vymanily konkrétní čísla pro doručení žádostí FISA,” řekl Amie Stěpanovič, ředitel domácího sledování projektu v elektronickém Centru Privacy Information, se sídlem ve Washingtonu veřejného zájmu organizace. “Tato čísla by poskytoval celostátní transparentnost. Věříme také, že jednotliví uživatelé na něž se zaměřuje FISA by měl obdržet oznámení, že byly předmětem dozoru, a to i po tom, aby měli možnost napadnout dohled u soudu.”
Amerika je největší internetové společnosti se zakopávají ve snaze posílit jejich vnímání veřejností po trháku zveřejňování informací o jejich roli v americké vlády kontroverzní dat shromažďování programu.
Od té doby, novinové zprávy naznačují, že velké technologické firmy – includingApple, Google, Facebook a Yahoo – poskytnout Agentura pro národní bezpečnost (NSA) s neomezenou nebo “přímý” přístup k jejich servery společnosti byly vést agresivní kampaň, aby se prokázalo, že ‘ Nejsi vládní loutky.

EU-Asia