Velký byznys čínské datování

Bai z účasti na rychlosti datování akce pořádané Zhenai as, jeden z největších internetových stránkách čínských internetových spárování. Společnost tvrdí, že má více než 58 milionů registrovaných uživatelů a roste tempem jednoho milionu uživatelů za měsíc.

V jedné hale více než sto mužů a žen ve svých dvacátých a třicátých let seděli naproti sobě u stolu zdobené červené a žluté ubrusy, uklidňující tóny a Norah Jones píseň lásky stolky z reproduktorů.
Song Li
Říká se tomu “Shanghai 3. ročník Láska a manželství Expo.”
Ale atmosféra v této masivní shromáždění pro jednotlivé čínských mužů a žen byl rozhodně romantickém.
Je to jeden z nejvíce mluvil o problémech v čínské společnosti, protože mnoho vzdělaných žen jsou pozadu, protože mají velmi vysoký standard pro jejich budoucí husbands.More než 18.000 lidí zaregistrována pro víkendové akce, které se nacházejí spíše absurdně v rozlehlé nakupování Komplex se specializuje na domácí a kancelářský nábytek.
Zástupy byly splněny billboardy vysílání seznamy tisíce svobodných mužů a žen – jeden seznam v růžové a druhý modře. Během několika minut po otevření dveří za deštivého sobotního rána, návštěvníci se choulil ke studiu seznamy a vzít v životním Intel o potenciálních nápadníků – věk, výška, vzdělání, roční příjmy a jejich registrované rodném městě, také známý jako Hukou.
Někteří lidé si poznámky, zatímco jiní prasklo fotky jednotlivých položek s jejich mobilních telefonů.
“Vítejte všichni na naši 8-minutové rychlosti datování událostí,” oznámil Ceremoniář nakonec.
Když osm minut bylo nahoru, byla každá datumovka pokyn, aby dál. “Muž hosté přesuňte dvě místa na levé straně,” zaburácel hlasatele.
Pro některé účastníky, to bylo poprvé, co oni někdy byli na rande.
“Je to užitečné, … je to jako výzkum,” řekl Yixin Bai, 20-rok-starý muž domů na letní prázdniny na univerzitě v Kanadě.
Bai řekl, že nikdy neměl přítelkyni předtím. To není neobvyklé, mezi mladé čínské, vzhledem mnozí dospívající jsou odrazováni od mít nějaké romantické vztahy na střední škole a řekl soustředit se na školní práci místo. Přišel na veletrhu zjistit, co ženy chtějí od mužů.
“Poté, co požádal je, já teď vím něco: Ženy nemají rádi lidé spoléhat na jejich rodiče,” řekl.
Zhenai zakladatel a CEO je vzděláním z Kolumbijské univerzity bývalý investiční bankéř jmenován Song Li. Říká, že politika jednoho dítěte provádí čínské vlády v roce 1979 vyústil v mladých dospělých s špatné sociální dovednosti – což je v datování hry.
“Mnoho dětí, které se narodily po roce 1980, nemají sourozence. Takže vyrůstat v prostředí, kde nemáte zkušenosti setkat se s lidmi opačného pohlaví,” mínil Li.
Mnozí účastníci říkali, že přišli k úmluvě, protože potřebovali pomoc. Řekli, že zjistil, že je obtížné splnit potenciální romantické partnery mimo jejich bezprostřední kruhu přátel a rodiny.
A mnozí Číňané se blíží své třicítce, zejména ženy, jsou pod velkým tlakem, aby se oženil.
“Moje matka se ptá:” Proč jsi ještě svobodný? Jste blázen? “Řekl Elsie, 26-rok-stará žena, která se účastní rychlé datování zasedání.
Žena vedle ní, který žádal, aby byl nazýván května a je také 26, řekla, že její otec položil stejnou otázku.
“Každý má stejný příběh,” řekl se smíchem května. “Cítím se volná, protože jsem svobodný … ale vím, že to je čas, musím k dnešnímu dni někoho. Musím se oženit předtím, než třicet.” Obě ženy uvedly, že nechtějí, aby se stal shengnu, nebo “zbylé ženy.”
“Je to jeden z nejvíce mluvil o problémech v čínské společnosti, protože mnoho vzdělaných žen jsou pozadu, protože mají velmi vysoký standard pro jejich budoucí manželé … a jsou méně ochotni, na rozdíl od generace jejich rodičů, ke kompromisu , “řekl Zhenai je Li.
May, který má dobrou práci v oblasti lidských zdrojů na mezinárodní firmě a mluví plynně anglicky, řekl, že to její první čas na spárování akce. Ona řekla, že nikdy neměla kluka před nebo byl v lásce.
“Nemám čas se poznat jiné muže v podobném věku … to je důvod, proč nemohu najít můj pane Dobře,” řekla. “Přál bych si, že mám trochu štěstí dnes.”
Nemám čas se poznat jiné muže v podobném věku … to je důvod, proč nemohu najít můj pane Right.Then stála poněkud rozpačitě jako mužův otec vzal její fotku v přeplněné chodbě. Květnový otec pohlédl svým protějškem rameno a mumlal poradenství je digitální snímek byl pořízen.
Května vypadal potěšen a vděčný dva tatínky.
“Oba se snaží pomoci svému dítěti najít ten pravý a slečnu Správnou.”

Přesto, že je odmítnut dvěma muži, květen byl v dobré náladě. Řekla, že dva muži potřeboval ženu, kteří měli registrovanou HUKOU v Šanghaji.
Pro setkání tisíců svobodných mužů a žen, bylo překvapující, že existuje jen velmi málo flirtování děje.
Lidé putovali chodby vyzvednutí brožury z spárování firem a zastavil se poslouchat svépomocných přednášek z “životních trenérů”, kteří byli školící ženy, jak se “značkou” sami.
V době, Láska a manželství Expo pocit veletrhu pracovních příležitostí.
Online zápas-dělat podnikatel Li řekl, že to přesné srovnání.
Nalezení manžel je “skoro jako najít práci,” řekl.
“Lidé mají tendenci být velmi pragmatická,” vysvětlil. “[Být single] je problém, který máte povinnost stanovit a vaši rodiče mají pocit, že je to jejich povinnost dbát na to, -.. Aby si to opraven problém”
Další zarážející odhalení, bylo, že tam bylo skoro jako mnoho rodičů na Láska a manželství Expo jak tam byli svobodní muži a ženy.
Někteří rodiče stáli u vchodu do rušného úmluvy drží tištěných plakátů podrobnosti o svých jednotlivých dětí. Ostatní kráčel po boku svých dospělých synů a dcer, kontrola budky různých spárování agentur.
Jeden zápas-maker řekl CNN musela zakázat rodiče doprovázející své děti do rychlosti datování tabulek.
“Respektuji názor svých rodičů,” řekl May. “Kdyby moji rodiče říkají, že ten chlap je k ničemu, tak nebudu datum [ho]. Pokud však moji rodiče říkají, že tohle je dobré, že jsou spokojeni s tím klukem, tak se budu snažit.”
V některých případech, matky a otcové jasně hrála roli sociálních ledoborců pro své děti.
Na jednom místě, zatímco bloudí po chodbách úmluvy května zavolal. Byl to její otec, který byl také tam.
Může ho našel, jak stojí vedle jiného otce, který právě potkal.
Muž se stalo mít jediný syn, který pracoval v bance a nenavštěvoval konvenci. Naštěstí nesl fotografii – a pas – svého syna, který mu ukázal do května.
“Jeho obraz vypadá dobře. Trochu hezký,” odpověděl května.

EU-Asia