Üst bankacıların ödeme 10% düşer

Birçok yatırımcı bu kuralları geri yok gibi, uzmanlar ziyade daha olarak milletvekilleri tarafından tasarlanan genel ödeme, üzmeye taban maaşları yukarı itecektir bekliyoruz.
“Bu düzenleme hissedarlara banka kartları ile kendilerini hizalamak için itici [yeni kurallara aykırı],” Mark Quinn, Mercer, danışmanlık ödül pratik bir ortak söyledi.
Onun ödeme $ 12.9m neredeyse dörtte yükseldi sonra HSBC’nin Bay Gulliver daha düşük net kar rağmen, ankette en çok ücretli İngiltere bankası başkanı olarak çıktı. CEO’su olarak ilk yıl, Barclays ‘Antony Jenkins bir $ 4.1m ödeme paketi ile tüm üst bankacıların son sırada yer aldı. O bankada çeşitli skandallar arasında kaçınılmaz onun bonus vardı sonra gelir.
Sadece Equilar, bir ABD ödeme araştırma grubu tarafından FT için derlenmiş 15 bankaların başkanları, verilen toplam ödeme analizi bir önceki yıla göre yüzde 2012, 10 daha az ev ortalama $ 11.5m aldı gösterir.
Azalma diğer sektörlerde CEO’su ödeme olarak gelir sabit kalmıştır, finansal hizmetler şirketleri kredi yakıtlı kriz öncesi yıllarda inşa ettiği ödeme prim bir daralma gösteren. En az iki tam yıl hizmet veren S & P 500 başkanlar için ortalama ücret Equilar göre $ 11m, bir yüzde 0,3 azalma oldu.
Bankacılar ‘ödülleri düşüş gelecek yıl AB genelinde yürürlüğe girecek ikramiye bir kap habercisi.
Wells Fargo, Credit Suisse HSBC ve Brady Dougan de Stuart Gulliver John Stumpf – – sadece üç 2011, başından beri ofiste olan 10 bankacıların yükselir ödeme zevk.
Ikincisi onun senin neredeyse beşte bir oranında kesilmiş gördükten sonra $ 19.3m bir ödeme paketi ile, Bay Stumpf, en iyi ücretli bankası başkanı olarak JPMorgan Bay Dimon devrildi.
JPMorgan “Londra Balina” ticaret fiyaskosu yansıtmak için bu yıl onu keskin düşük stok ödül verdi sonra $ 18.7m alınan Sayın Dimon, 2013 sıralamasında daha da düşmesi muhtemeldir.
Equilar tarafından analiz taban maaş, nakit ikramiye ve diğer bazı faydaları kadar ekler. Ayrıca 2012 yılında verilmiş seçeneği ve stok ödül içeren, bazıları önceki yıllarda performansı ödüllendirmek edildi.
O düzenleyiciler ve yatırımcılar ikramiye aşağı kelepçeli olarak performansa dayalı nakit ve hisse senedi ödül tandem düştü gösterir.
Bankalar yatırımcı ve düzenleyici baskısına boyun eğdi sonra JPMorgan Jamie Dimon ve İskoçya’nın Stephen Hester Royal Bank of dahil olmak üzere ABD ve Avrupa’da en bankacıların ortalama ücret bir 10. geçen yıl düştü, Financial Times araştırmalar gösteriyor.
Sonbahar yüksek profilli hissedar isyan dalgası geçen yıl ve yürütme ödeme yeniden düşünmeye Atlantik’in her iki tarafında bankaların kurulları zorlamıştır yasal skandallar ve para cezaları bir dizi sonra gelir.
Bu üç yıl içinde banka şefleri için ilk ödeme kesim, kendi kâr artışı ve yatırımcı ödemeler diğer pek çok sektörde altında performans hangi bir dönem oldu.
Ödeme geçen yıl sonbaharda bu 15 kredi üzerinden beşte birinden daha fazla net kar ortalama bir düşüş ile çakışmaktadır. BBVA ve Credit Suisse – – 2012 yılında FTSE Dünya endeksi daha iyi performans Ama aynı zamanda bankaların tüm ama iki, sektörde pay fiyatı kurtarma dönemde gerçekleşti.

EU-Asia