Üleujutus tuua viletsust Kesk-Euroopas

Loomaaia loomad viiakse ohutus

Personali Praha loomaaed ka lastud tegudeks nagu üleujutuse selgus.
Loomaaia direktor Miroslav Bobek ütles loomad olid liikunud kogu alumine osa loomaaed, mis asub poolt Vltava jõgi, teiste kaitsed on suurem maa.

Seitse inimest on surnud tulemusena viimane üleujutus, ütles ta. Ohvrite hulgas on kaks inimest hukkus maja kokkuvarisemine, üks naine suri, kui ta oli tabanud langeva puu ja teine ​​isik elektrilöögi.

Rising jõed menaced vaalu Saksamaa, Tšehhi ja Austria teisipäev, kui floodwaters ujutatakse ajaloolised linnad ja sunnitud mass evakueerimine ja madalikud.

Enamik Põhja Böömimaa, umbes Vltava ja Labe jõed, jääb üleujutuse, ütles ta.
“Meil on evakueeritud 10000 inimesed siiani,” ütles Zaoralova.

Usti nad Labem, Põhja-Böömimaa, paljud majapidamised on ilma elektrita. Melnik, 40 km (25 miili) põhja pool Prahas oli evakueeritakse teisipäeva hommikul.

Eriolukorra olemasolu enamikus Bohemia, Lääne osa riigist, ütles Nicole Zaoralova, pressiesindaja Tšehhi tuletõrje.

Berounka jõgi, mis suubub Vltava, saavutas üleöö, sundides ametnikke tõsta anti-Tulvatõkete Prahas tasandil ette tulla “100 aastat” üleujutused.

Surmad teatas Tšehhi
Veetase on jõudnud haripunkti Tšehhi pealinnas Prahas, kuid kohti etapi Tšehhis ning piki Elbe jõe Saksamaa on endiselt ohus.

Seni aga, Vltava jõe ei jõudnud laastavad üleujutused 11 aastat tagasi, Zaoralova ütles.

Seitse on esinenud surmajuhtumeid Tšehhis, kuigi Lõuna-ja Ida-Saksamaa piirkondades, sealhulgas Baieri ja Saksimaa, on ka halvasti mõjutanud hiljutine tugev vihmasadu.

Transport on tõsiselt häiritud pealinnas Prahas, samuti mujal Bohemia, ütles ta. Aga mitmed metroojaamad Prahas on suletud, metroo süsteem ei ole üle ujutatud, kui see oli aastal 2002, ütles ta, tänu üleujutuste takistuseks süsteemi kasutusele ajast.
“Me ei saa eeldada, et olukord Prahas muutuda halvemaks,” ütles ta.

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel külastas linnade piirkonnas teisipäev ja lubas 100000000 € ($ 130000000) erakorralise abi kannatanud piirkondades.

Sademed Prahas on juba kokku üle 102 millimeetri juunis üle linna kuus keskmiselt 73 millimeetri, ütles Miller.

Üleujutused kardetakse olla halvim alates 2002, mil Saksamaa osades ja Tšehhi hävis ja kogukondade Austria, Slovakkia, Venemaa ja Rumeenia olid mõjutatud.

“Sajad loomad evakueeriti, sealhulgas suured kassid, tapirs, kogu ahv paviljon ja gorillad,” ütles ta oma avalduses.

Saksa sõjaväe, valitsusasutused ja kohalikud omavalitsused aitavad jõupingutustele evakueerida elanikud ja kaitsta omadusi.

“Gorillad” paviljon sisaldab erilist “üleujutus torn”, mis on ehitatud spetsiaalselt selliseid hetki, sest paviljon asub otse jõe Vltava. ”

Suur osa Meisseni linn ehitatud pankade Elbe jõe Saksimaal ka ujutatakse pärast tulvatõkkeid rikuti üleöö esmaspäevast teisipäeval.

Enamik gorillad olid meelitatakse ohutuse torni kasutades toitu, kuid vanim mees tuli tranquilized ja viiakse sinna pärast ta keeldus minna, ütles ta.

Floodwaters Baieris on nüüd taandumas, kuid hari Doonaul jätkab itta Austria ja võiks ohustada linnad nagu Viin, Austrias ja Bratislava, Slovakkia, ütles CNN meteoroloog Brandon Miller.

Kaks väikest lindu uppus üks näitus, kuid muud loomad pääsesid, ütles ta.
“Me oleme nüüd koos teiste loomaaedade Tšehhi näha, kus saame paigutada loomad, ei saa naasta oma paviljonid lähiajal,” Bobek lisatud.

Raskeima vihma langes üle Baieri, Austria, Šveitsi ja Lääne Tšehhi laupäevast läbi esmaspäev, kus sademeid üle need päevad ka üle 3 tolli jaoks paljudes kohtades, ütles Miller.

Loomaaed on oodata uuesti kolmapäeval. Üleujutusest on praegu hinnanguliselt maksma 160 miljonit Tšehhi kroon ($ 8.100.000).

Suurvesi samuti mõjutab ettevõtete kaugemale kogukondade otseselt mõjutatud üleujutused.

Zoo tabas halvasti ajal 2002 üleujutused, kui mitmed loomad, sealhulgas elevant suri. Alates sellest ajast, anti-Tulvatõkete on ehitatud.

Emily Russ, American Viinis elava, ütles CNN iReport et mitmed Doonau kruiisilaevad näis hoitakse selles linnas, kuni veetase vaibuma. Ta nägi 15 Teisipäeval, kus tavaliselt oleks üks või kaks, ütles ta.

Vabatahtlikud täita liiva kotid
Praha elanik Katerina Netikova on kulutanud viimase kahe päeva jooksul aidata vabatahtlike jõupingutused hoida ära halvim üleujutused, koordineerib asutuste ja kohalike inimeste kasutades sotsiaalse meedia.

Pühapäeval, ta suundus äärelinna linna Radotín kohta Berounka jõgi, kus elanikud suunatud jõupingutusi.

Need, kellel on kodu ja ettevõtted liikusid väärtasju ja üritab liivakott nende omadused, et kaitsta neid tõusev vesi nagu linna evakueerimine kästi.

“Nad teadsid täpselt, mida on vaja, kus inimesed peaks minema ja mida nad peaksid tegema. Neil oli kogemus eelmisest üleujutus (2002). Nad olid tagamise linn, pannes tõkked vajaduse korral” Netikova ütles CNN.

Piirkonna jõed on olulised kauba transport ja inimesi, pakkudes tuhandeid kilomeetreid laevatatav kanalid, samuti toetada põllumajandus-, elektri-ja turism.

Esmaspäeval, ta veetis öö töötavad tuletõrjedepoo Praha kesklinnas, lähedal kõige enam mõjutatud piirkondades Holesovice naabruses, mis aitavad teha Tulvatõkete – raskeveokite torukujulisele kotte täis liiva.

Pildid alates Passau, linn Lõuna-Baieris, kus Doonau jõgi on omavahel ühendatud kahe jõed, näidata määrdunud pruun vesi voolab läbi tänavatel vanalinna pärast veetaseme läbinud 500-aastane rekord.

“See on raske töö, sest liiv on märg ja saab tõesti raske,” Netikova ütles. “Inimesed olid keerates kogu öö – õpilaste lähedal ülikooli saali, skaudid, kohalikud inimesed ja rohkem vabatahtlikke saadetud linn.

Salzburg Austrias registreeritud kogu oma kuukeskmise sademeid (155 mm või 6,1 tolli) ainult kaks esimest päeva kuus, ütles ta.

“Tuletõrjujad lihtsalt ütlesin neile, mida teha, ja siis vabatahtlike korraldatud kõik omavahel.”

EU-Asia