UE oburzenie NSA szpiegostwo roszczenia

Ben Rhodes, zastępca doradcy Białego Domu bezpieczeństwa narodowego dla strategii komunikacji, powiedział, że nie widział raportu i “nie będzie komentować nieupoważnionym ujawnieniem programów wywiadowczych. Wywiadowcze byłyby najbardziej odpowiednie do tego.”
Rhodes dodał, że “to są niektóre z naszych najbliższych partnerów wywiadu, więc warto zauważyć, że Europejczycy bardzo ściśle współpracować z nami. Mamy bardzo bliskie relacje wywiadu z nimi.”
Michael Hayden, były dyrektor NSA i CIA, powiedział “Face the Nation” na CBS w niedzielę rano, że nie wie, czy raport był prawdziwy.
Niemiecka minister sprawiedliwości Sabine Leutheusser-Schnarrenberger “powiedział, że jeśli oskarżenia są prawdziwe, to przypomina zimnej wojny” rzecznik ministerstwa Anders Mertzlufft powiedział, dodając, że minister “poprosił o natychmiastowe wyjaśnienia ze strony Stanów Zjednoczonych.”
Francuski minister spraw zagranicznych Laurent Fabius wezwał do szybkiego wyjaśnienia od władz amerykańskich.
“Akty te, jeśli są one potwierdzone, byłoby absolutnie nie do zaakceptowania”, powiedział w oświadczeniu.
Oburzenie z europejskich urzędników w weekend był ostatni fallout od Edwarda Snowden, National Security Agency byłego wykonawcy komputer, zaczął wycieki szczegóły amerykańskich programów nadzoru z dziennikarzami na początku tego miesiąca.
Powołując się na informacje z tajnych dokumentów uzyskanych bySnowden, niemieckiego tygodnika Der Spiegel poinformował w niedzielę, że kilka amerykańskich operacje szpiegowskie ukierunkowane przywódców Unii Europejskiej.
Der Spiegel podał, że “w ramach widziałem” dokumenty z Snowden, które opisują, jak Agencja Bezpieczeństwa Narodowego podsłuchu Washington urzędników UE i nowe biura Jork i przeprowadziła operację “elektroniczny podsłuch”, który wykorzystać do budynku UE w Brukseli, Belgia.
Raport Magazine również, że NSA szpiegostwo został skierowany telefon i Internet dane połączenia w Niemczech więcej niż w jakimkolwiek innym kraju europejskim. Średnio do 20 milionów telefonów połączeń i 10 mln połączeń danych internetowych są badane codziennie, Der Spiegel powiedział, zwracając uwagę, że intensywność nadzoru stawia sojusznikiem USA na równi z Chinami, Irakiem i Arabią Saudyjską.
Kolejny raport Sunday twierdzi, że nadzór przedłużony urzędów europejskich.
Guardian poinformował, że jeden dokument NSA wyciekły przez Snowden opisuje 38 ambasad i misji jako “cele” i szczegóły metod nadzoru, które obejmują sadzenie błędów w komunikacji urządzeń i zbieranie transmisje z wyspecjalizowanego anten.
Cele zawarte Francja, Włochy, Grecja, Japonia, Meksyk, Korea Południowa, Indie i Turcja, według The Guardian.
CNN nie niezależnie potwierdzone zarzuty w sprawozdaniach z Der Spiegel i The Guardian.
Amerykańscy urzędnicy nie od razu odpowiedzieć na Guardian raportu. Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego odmówił komentarza niedzielę konkretnych zarzutów opublikowanych w Der Spiegel.
“Rząd Stanów Zjednoczonych będzie reagować odpowiednio do Unii Europejskiej przez naszych dyplomatyczną i poprzez dialog UE / USA ekspertów ds. wywiadu, że USA zaproponowała kilka tygodni temu,” urząd w oświadczeniu. “Będziemy też omawiać te kwestie dwustronnych z państwami członkowskimi UE. Podczas gdy my nie będziemy komentować publicznie o domniemanych działań wywiadu, jako przedmiot polityki, mamy jasne, że Stany Zjednoczone gromadzi obcego wywiadu typu zebranych przez wszystkie narodów “.
“Byłem z rządu przez pięć lat, więc naprawdę nie wiem, a nawet gdybym to zrobił, nie potwierdzić lub zaprzeczyć,” powiedział. “Ale myślę, że mogę potwierdzić kilka rzeczy dla ciebie tu dziś rano. Numer jeden, Stany Zjednoczone czy szpiegostwo zachowanie. Numer dwa, nasza czwarta poprawka, która chroni prywatność Amerykanów, nie jest traktatem międzynarodowym. I numer trzy, każda Europejska, która chce wyjść i rozdzierać szaty w odniesieniu do międzynarodowego szpiegostwa powinna wyglądać pierwsza i co ich rządy robią. ”
Unia Europejska rzeczniczka Marlene Holzner, w e-mailu do CNN, powiedział: “Mamy natychmiast w kontakcie z władzami USA w Waszyngtonie i Brukseli, a nie konfrontacji ich z doniesień prasowych. Oni powiedzieli nam ich sprawdzania dokładność informacji wydany wczoraj i wróci do nas. ”
W Brukseli, Der Spiegel mówi, agencja ukierunkowane na Justus Lipsius budynku, w którym mieści się do Rady Europejskiej i Rady Ministrów UE, głównego ciała unijnej decyzyjnych i legislacyjnych.
A w Waszyngtonie, roszczenia raport magazynu, NSA zainstalowane błędy w budynku Unii Europejskiej i przeniknęły swoją sieć komputerową.
Raport Der Spiegel pochodzi, jak negocjacje w sprawie transatlantyckiego porozumienia handlowego między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską są ustawione na początku przyszłego miesiąca w Waszyngtonie.
Obama: Nie zwracaj uwagi na tego człowieka, nie możemy uchwycić
Snowden objawił się jako źródło dokumentów określających ogromny wysiłek NSA do śledzenia telefonów komórkowych i monitorować ruch e-mail i Internet praktycznie wszystkich Amerykanów.
Krytycy slam go za zdrajcę. Zwolennicy grad go jako bohatera.
Teraz Snowden, który stoi przed zarzutem szpiegostwa w Stanach Zjednoczonych, jest w Rosji i ubiegania się o azyl z Ekwadoru.
W sobotni wieczór, Correa powiedział piłka była w sądzie Rosji.
“Nie prosiliśmy się w tej sytuacji. Pan Snowden był w kontakcie z panem Assange, który polecił mu prosić o azyl w Ekwadorze. Aby proces ten wniosek, że musi być na terytorium Ekwadoru,” Correa powiedział w wywiadzie dla telewizji Oromar Ekwadoru na sobotni wieczór. “W tym momencie, roztwór do ostatecznego miejsca przeznaczenia Snowden jest w rękach władz rosyjskich.”
Assange, którego organizacja ułatwia uwolnienie dokumentów niejawnych i pomoc ofertę Snowden za azyl, powiedział, że nie może ujawnić szczegółów dotyczących byłego wykonawcy NSA określonej lokalizacji lub status swojej sprawy. Skrytykował amerykańskich urzędników do nacisku Ekwador w tej sprawie.
“Asylum jest prawo, które wszyscy mamy. To międzynarodowe prawo. Stany Zjednoczone została założona głównie na przyjmowanie uchodźców politycznych z innych krajów i prosperowała przez nią. Pan Snowden ma rację,” powiedział Assange. “Najlepiej, powinien on być w stanie powrócić do Stanów Zjednoczonych. Niestety, to nie jest świat, w którym żyjemy, i mam nadzieję, że kolejny kraj, da mu sprawiedliwość, że na to zasługuje.”
Były kubański przywódca Fidel Castro ważone w niedzielę. W liście do prezydenta Nikaragui Daniel Ortega opublikowane w kubańskich mediach państwowych, Castro pochwalił prezydenta Ekwadoru na stojąco na zagrożenia w USA ponad Snowden.
Wiceprezydent USA Joe Biden zapytał Ekwador “proszę odrzucić” wniosek o udzielenie azylu, zgodnie z prezydent Ekwadoru Rafael Correa.
“To nie do przyjęcia,” Wikileaks założyciel Julian Assange powiedział ABC “This Week” w niedzielę.
Urzędnicy zareagowali wściekłością niedzieli do raportu, że amerykańska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa śledziła biurach UE.
Unia Europejska ostrzegła, że ​​jeśli raport jest dokładna, będzie miał ogromne konsekwencje.
“Jestem głęboko zaniepokojony i zaskoczony o zarzutach,” Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz powiedział w oświadczeniu. “Jeżeli zarzuty okażą się prawdziwe, będzie to bardzo poważna sprawa, która będzie miała poważny wpływ na stosunki UE-USA. W imieniu Parlamentu Europejskiego, żądam pełnego wyjaśnienia i szybkiego wymagać dalszych informacji od władz amerykańskich w zakresie do tych zarzutów. “

EU-Asia