Tuziny zatrzymany przez carską policję po atakach Volgograd

Rosyjska policja zatrzymała kilkadziesiąt osób w anty-terror sweep w Wołgogradzie, południowej części miasta, gdzie dnia dwóch podejrzanych o samobójczych zamachów bombowych zginęło ponad 30 osób w tym tygodniu.
Tysiące policjantów przeszukałem setki ludzi po atakach na niedzielę i poniedziałek na dworzec kolejowy i trolejbusów tylko sześć tygodni przed Rosją jest ze względu na gospodarza Zimowych Igrzysk Olimpijskich.
Zgonów od ataków wzrosła do 34, gdy niektóre z tych boli zmarł w wyniku odniesionych obrażeń, media podały.
Oddzielnie Australia ogłosiła ograniczenia przepływu swoich zawodników na Igrzyska w Soczi.
Blastów w Wołgogradzie nasila obawy terroryzmu po zagrożenie wcześniej w tym roku z grupy ekstremistyczne Czeczenii do użycia “maksymalnej siły” zakłócać Igrzysk Olimpijskich w lutym.
Żadna Grupa twierdził odpowiedzialności za ataki opisane jako podejrzanych o samobójczych zamachów bombowych.
W nowym roku jego adres prezydent Rosji Władimir Putin przyznał problemy w 2013 r. ale powiedział, że rosyjski ludzie mieli dużo oczekujemy w 2014 roku. On również miał wiadomość dla terrorystów.
“Chylimy głowy ofiar brutalnych ataków terrorystycznych. Będziemy kontynuować walkę z terrorystami z pewnością, ostro i konsekwentnie aż do ich całkowitej zagładzie,”powiedział w adres w rosyjskiej TV.
W Wołgogradzie obecność silnych zabezpieczeń został na ulicach prowadzących do uroczystości w Sylwestra.
Australijski ograniczenia
Australia powiedział we wtorek, że żaden z jego sportowców konkurujących w Igrzyskach Olimpijskich będą podróżować do Soczi za pomocą transport ziemi w Rosji – tylko podróżują samolotem.
Australijski sportowców będzie tylko pociąg i konkurować w Soczi i nie wakacje gdzie indziej w Rosji po gry, powiedział John Coates, przewodniczący Komitetu Olimpijskiego australijski.
“Rodziny sportowców i wszystkich pozostałych uczestników igrzysk, w tym media i widzów, należy zauważyć kroki, które podejmujemy, bezpieczeństwa i dobrobytu naszych sportowców,” Coates powiedział w oświadczeniu na stronie internetowej Komitetu.
On jednak echem komentarze od Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, wyrażające pewność, że rosyjskie władze zrobi wszystko “w celu zapewnienia bezpieczeństwa sportowców i wszystkich uczestników igrzysk.”
Punktach tranzytowych klucz
A bezpieczeństwo w Soczi i jego okolic jest uważana za bardzo napięty, ataki w Wołgogradzie, głównych komunikacyjny dla południowej Rosji, podniosły obawy potencjalnych luk w zabezpieczeniach innych częściach kraju.
Volgograd jest punkt główny tranzytowy dla osób podróżujących pociągiem do Soczi, który znajduje się ponad 400 km (645 km) na południowy zachód.
Liczba osób zabitych w wybuchu na stacji głównej Volgograd niedzielę teraz stoi w 18, państwowe Agencja RIA Novosti poinformował we wtorek, powołując się na Ministerstwo sytuacji kryzysowych.
Przejazd od wybuchu na trolejbus w porannych godzinach szczytu poniedziałek osiągnęła 16, powiedział agencji, przypisując informacji urzędnikom służby zdrowia.
Reakcja Rosji
Władze rosyjskie mają opisane zarówno eksplozje jak ataki terrorystyczne i ślubował kontynuować “trudne i spójne ofensywę” ekstremistom.
Około 5200 policjanci są teraz na ziemi w Wołgogradzie dla operacji zwalczania terroryzmu, Andrei Pilipchuk, urzędnika regionalnej policji, powiedział telewizji rosyjskiej.
Policja kontroli dokumentów ludzi we wszystkich zatłoczonych obszarach miasta i do tej pory mam zatrzymany 87 osób, którzy postawić opór lub nie mają dokumentów umożliwiających im nosić broń, Pilipchuk powiedział.
Ale nie było jasne, czy żadnej z tych posiadanych miał żadnych podejrzanych połączeń na ataki lub wszelkie oskarżenia.
W sumie 1500 budynków zostały “zbadać” i ponad 1000 osób zostały przeszukane operacji, powiedział Pilipchuk.
U.S. oferuje wsparcie
W Stanach Zjednoczonych zaoferował swoje “pełne poparcie dla rządu rosyjskiego w bezpieczeństwo przygotowania do Igrzysk Olimpijskich Sochi,” rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Caitlin Hayden powiedział w oświadczeniu poniedziałek.
“Zapraszamy możliwości ściślejszej współpracy dla bezpieczeństwa widzów, sportowców i innych uczestników,” powiedział Hayden.
Departament Stanu USA powiedział obywateli amerykańskich planuje uczestniczyć w grach powinno “być przypomniał, że zagrożenia zostały dokonane przed igrzyskami olimpijskimi i aktów terrorystycznych zamachów bombowych, w tym w dalszym ciągu występują w Rosji.”
“To ekscytujące, pozytywne, szczęśliwy, międzynarodowe wydarzenie sportowe, ale ludzie tam trzeba zachować czujność i uważaj na ich własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa,” Marie Harf, powiedział rzecznik Departamentu stanu w regularnych odstępach briefingu poniedziałek.
Harf powiedział, Wydział był “bardzo skupiony” na sytuację bezpieczeństwa w Rosji, ale ona odmówiła powiedzieć, czy podjęto wszelkie dodatkowe środki od Volgograd zamachów bombowych.

EU-Asia