Türk birlikleri çatışmalar sonra grev

Erdoğan göstericiler yarım onu ​​toplantı değildi Cumartesi şikayet etti.
“Biz kendi ellerimizle kadar ulaşmıştır” dedi. “Ancak, bazı insanlar tepki olarak yumruk döndü. Bir yumruk ile ulaşmak olanlar ile el sallamak miyim?”
Ayrıca onlara “haydut” arama ve kanıtı olarak boynuzları onların Honking gerekçe, çevreciler olduğu protestocuların iddialar alay “gürültü kirliliği.” Ve o, bir başörtüsü bir kadın saldıran onu tekme, yere onu sürükleyip başını kapak kapış tarafından mezhep çatışmalarını kışkırtmakla göstericileri suçladı.
Erdoğan yaşam yükselen bir standart, Merkez Bankası’nın rezervleri ve havaalanı inşa etmeyi planlıyor bir quintupling gerekçe göstererek, son 10 yılda hükümetinin performansını övdü.
Fazla beş saat için, o Kemal Atatürk, modern Türk devletinin kurucusu bir portre bakıyorum ortaya çıktı. Polis sonunda ona katıldı olanların çoğu tutuklama taşındı, ancak Erdem Gündüz olsun – hızlı “ayakta adam” adlı bir performans sanatçısı – gözaltında oldu Salı günü erken saatlerde belli oldu.
Türkiye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hükümetine karşı protestoların en fazla iki hafta harap olmuştur. Ama Pazartesi günü geç saatlerde Gündüz katıldı olanların çoğu da taraf almayan, sadece barış için ayakta olduğunu söyledi.
“Ben şiddete karşı duruyorum,” Koray Konuk, tutuklandı onlardan biri dedi. “Ben tanık oldum ve olaylar, son iki üç hafta içinde yer alan bu olayları durma noktasına gelebilir, böylece duruyorum.”
Konuk, 45, polis Gündüz katıldı 20 kişi kadar bir otobüse koydular CNN söyledi, ama Gündüz onlarla değildi.
“Sadece duruyordu. Onlar sadece duran bir adam tutuklandı,” dedi. “Bu saçma.”
Pazartesi günkü dingin tablo iki gün anti-Erdoğan protestocular temizlemek için Taksim Meydanı ve komşu Gezi Parkı sürüklenen sonra polis geldi. Göstericiler sadece polis tarafından geri sürmek için, Pazar günü parka dönmek için çalıştı.
Sendikalar ülke çapında grev montaj Pazartesi daha önce Erdoğan taze baskı. Su topu tarafından desteklenen isyan kadroları ile karşı karşıya Ama Taksim Meydanı’nda yürüdü bir kalabalık dağıldı.
Protestolar bir alışveriş merkezi içine Gezi Parkı, merkezi İstanbul’un son yeşil alan, açmak için yetkililerin planları üzerinde Mayıs sonunda başladı. Hızla siyasi reformlar için çağrı dahil büyük hükümet karşıtı gösteriler dönüştü.
‘Çaresizlik bir düzeyi yoktur’
Protesto Türkiye’nin en popüler liderlerinden biri olmuştur ve ekonomik büyümenin on yıl nezaret ile yatırılmaktadır Erdoğan, üstünlüğü tehdit olası olsa da, ne eleştirmenler söylüyorlar yöneten giderek otoriter tarzı hakkında sorular artırıyorlar.
iReport: göz yaşartıcı gaz ortasında Düğün
Göstericilerin bazı gruplar barikatlar koyarak, kentte yerel mahallelerinde protesto için değiştirdi. Bu arada, polis ve protestocular arasında çatışmalar bir atmosferde çirkin çeviriyor.
“Şimdi çaresizlik bir düzeyde olduğu gibi hissediyor,” Geçen hafta New York’tan İstanbul’a tatil edildi Clare Murray, dedi. “Polis saldırganlık kullanarak daha rahat görünüyor.”
Cumartesi gecesi bu yana, 116 kişi Ankara’da protestolar sırasında gözaltına alındı ​​ve 242 kişi İstanbul’da gösterilere gözaltına alındı, Hüseyin Aslan, Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Sekreteri söyledi.
Erdoğan park protesto yararlanarak yabancılar suçlayarak, meydan okuyan kalır. Pazar günü, onun destekçileri binlerce bayrakları sallayarak ve yaygın başbakan için yeniden seçim mitingi olarak görülüyordu bir mitingde şarkılar söyleyerek, birkaç kilometre Taksim Meydanı’na bir mitingde bir araya geldiler.
Erdoğan, protestocular ile taraftarlarının kontrast çalıştı. “Burada yüz binlerce ellerinde benzin-bomba ile Vandallar gibi değil,” dedi.
Hafta sonu kargaşa sonra, sendikalar onların bir günlük grev ile gösterilere kendi nüfuzunu ekledi.
Ilgili sendikalar kamu hizmetleri ve bu elektrik ve su gibi araçlar içerir sektörlerde üyelerinin yüz binlerce var. Bununla birlikte, yeterince üyeleri tamamen bu sanayi kapatmak zorunda değilsiniz.
Erdoğan hükümeti altında, Türk işçileri olmuştur “aç muhafaza edilerek hayvanlar gibi evcil,” İstanbul’da bir birlik ofisinde bir işçi söyledi.
“Gezi Parkı bize bir sürüdeki hayvan değildir fark yaptı, biz bireyler,” onun adını vermedi işçi, dedi.
Hükümet karşıtı gösteriler sırasında bir önceki grev bu ayın başında yakın gerçekleşti.
Tek bir adam, Pazartesi gecesi saat İstanbul’un Taksim Meydanı’nda sessizce göz yaşartıcı gaz ve tazyikli su ve nöbet başkalarının çizim yüzlerce hafta sonu hükümet karşıtı protestolar dağıldı meydan okuyan polis durdu.

EU-Asia