Türgi ametiühingute streigi pärast kokkupõrkeid

Erdogan kurtis laupäeval, et meeleavaldajad ei vasta tema poolel.
“Me oleme jõudnud välja meie kätte,” ütles ta. “Kuid mõned inimesed tagasi oma rusikad vastuseks. Suudad sa kätlema kes jõuda rusikas?”
Ta ka teleekraanil protestijate väidetele, et nad on keskkonnakaitsjad, kutsudes neid “pätid” ja tsiteerides nende honking sarvede tõendina “müra.” Ja ta süüdistas meeleavaldajaid õhutamine usulahkude vägivalla rünnata naine pearätti, lööd teda, tõmmates teda kohapeal ja krabamine pähe kate.
Erdogan kiitis oma valitsuse tegevust viimase 10 aasta jooksul, viidates tõuseb elatustase, quintupling keskpanga reservidesse ja plaanib ehitada lennujaama.
Rohkem kui viis tundi, ta tundus vahtima portree Kemal Atatürgi asutaja kaasaegse Türgi riigi. Politsei lõpuks liikus vahistada paljud neist, kes ühines temaga, kuid kas Erdem Gunduz – kunstnik, kiiresti dubleeritud “alaline mees” – on olnud vahi all olnud selge varakult teisipäeval.
Türgi on wracked üle kahe nädala proteste valitsuse peaminister Recep Tayyip Erdogan. Aga paljud neist, kes liitus Gunduz hilja esmaspäev ütles, et nad seisid ainult rahu, ei võta külge.
“Ma seisan vastu igasugune vägivald,” ütles Koray Konuk, üks neist arreteeriti. “Ma seisan seal nii, et sündmused, mis oleme olnud tunnistajaks ja toimuvad sündmused on viimase kahe-kolme nädala jooksul ei seiskunud.”
Konuk, 45, ütles CNN, et politsei pani ta bussi kuni 20 inimese, kes olid ühinenud Gunduz, kuid Gunduz ei olnud nendega.
“Ma olin lihtsalt seisma. Nad arreteeriti mees, kes seisis lihtsalt,” ütles ta. “See on absurdne.”
Esmaspäeval vaikne kuvaelma tuli kaks päeva pärast politsei pühib arvesse Taksim Square ja naaber Gezi Park tühjendama anti-Erdogan meeleavaldajat. Meeleavaldajad üritasid naasta park pühapäeval, ainult et sõidetakse tagasi politsei.
Ametiühingud panna värske survet Erdogan varem Esmaspäev, paigaldus üleriigiline streik. Aga rahvahulk, kes marssisid Taksimi väljakul hajutatud kui vastamisi riot salgad tagatud veekahuriga.
Proteste algas mai lõpus üle ametivõimude plaane muuta Gezi Park, tsentraalne Istanbul viimase haljasalasid sisseveo kaubanduskeskus. Nad kiiresti muutunud suur valitsusvastaste meeleavalduste et lisada nõuab poliitilisi reforme.
“Seal on tase meeleheide”
Kuigi protestide tõenäoliselt ohustavad õigusriigi Erdogan, kes on olnud üks Türgi populaarsemaid juhte ja on krediteeritud järelevalve kümnendi majanduskasvu, neid tekitab küsimusi see, mida kriitikud ütlevad on üha autoritaarne stiil reguleerivad.
iReport: Pulmad keset pisargaas
Mõned rühmad meeleavaldajad nihkus protesteerivad oma kohaliku eeslinnades linna, panna üles barrikaadidel. Vahepeal atmosfääri vastasseise ja politsei vahel protestijate pöördub koledam.
“Nüüd tundub, nagu seal on tase meeleheide,” ütles Clare Murray, kes oli puhkusel Istanbul New Yorgis viimase nädala jooksul. “Politsei tunduvad rahul, kasutades agressiivsus.”
Kuna laupäeva õhtul, 116 inimest on kinni peetud meeleavaldused Ankara ja 242 inimest on kinni peetud Istanbul meeleavaldused, ütles Huseyin Aslan, peasekretär Progressive Juristide Liit.
Erdogan jääb trotslik, süüdistades autsaiderid ära kasutada proteste pargile. Pühapäeval, tuhanded tema toetajad kogunesid ralli mõne miili kaugusel Taksimi väljakust lehvitades lippe ja laule ralli, mis oli laialdaselt käsitatud tagasivalimine ralli peaminister.
Erdogan püüdis vastandada oma toetajatega meeleavaldajat. “Sajad tuhanded siin ei ole nagu Vandaalid bensiini-pommid nende käes,” ütles ta.
Pärast nädalavahetusel melu, ametiühingud lisada oma mõjuvõimu meeleavaldusi nende ühepäevane streik.
Ametiühingud kaasatud on sadu tuhandeid liikmeid kõikides sektorites, mis hõlmavad avalike teenuste ja avalike teenuste nagu elektri-ja veevarustus. Nad ei ole siiski piisavalt liikmeid kinni nende tööstuste alla kokku.
Vastavalt Erdogan valitsus, Türgi töötajatele on “kodustatud nagu loomi hoitakse näljane,” üks töötaja on ametiühingu asukoht Istanbul ütles.
“Gezi Park teinud meist aru, me ei ole loomad karjas, meil on inimesed,” ütles töötaja, kes ei esitanud oma nimi.
Eelmise streigi ajal valitsusvastaste meeleavalduste toimus lähedal algust käesoleva kuu lõpus.
Üks mees seisis vaikselt Istanbuli Taksimi väljakust tundi esmaspäeva õhtul, trotsides politsei kes lagunes nädalavahetusel anti-valitsuse proteste pisargaasi ja Vesikahuritega ja joonistus sajad teised tema Vigil.

EU-Asia