Tureckie związki strajku po starciach

Erdogan narzekał w sobotę, że demonstranci nie spotkać się z nim w połowie drogi.
“Doszliśmy obecnie z naszych rękach”, powiedział. “Niemniej jednak, niektóre osoby zwrócone pięści w odpowiedzi. Można uścisnąć dłoń tym, którzy dotrzeć pięścią?”
On także wyśmiewany twierdzenia protestujących “, że są ekolodzy, nazywając je” bandytów “i powołując ich trąbić rogi jako dowód” hałasem “. I oskarżył demonstrantów z podżeganie przemocy na tle wyznaniowym, atakując kobiety w chustce, kopiąc ją, przeciągając ją na ziemię i wyrywając jej pokrywę głowicy.
Erdogan pochwalił działania swojego rządu w ciągu ostatnich 10 lat, powołując rosnącego poziomu życia, pięciokrotnie w banku centralnego rezerw i planów budowy portu lotniczego.
Przez ponad pięć godzin, zdawał się patrzeć na portretem Kemala Ataturka, założyciela nowoczesnego państwa tureckiego. Policja w końcu przeniósł się do aresztowania wielu z tych, którzy przyłączyli się do niego, ale czy Erdem Gunduz – performer szybko nazwany “man standing” – był w areszcie było jasne na początku wtorek.
Turcja została zniszczona przez ponad dwa tygodnie protestów przeciwko rządowi premiera Recepa Tayyipa Erdogana. Ale wielu z tych, którzy przyłączyli Gunduz późno Poniedziałku powiedział stanęli tylko dla pokoju, nie biorąc pod boki.
“Stoję przed wszelką przemocą,” powiedział Koray Konuk, jeden z aresztowanych. “Stoję tam tak, że wydarzenia, które byliśmy świadkami i wydarzeń odbywających się w ciągu ostatnich dwóch do trzech tygodni może dojść do zatrzymania.”
Konuk, 45, powiedział CNN, że policja szuka go w autobusie z maksymalnie 20 innych osób, które przystąpiły Gunduz, ale Gunduz nie był z nimi.
“Ja tylko stoi. Aresztowano mężczyznę, który był po prostu stoi,” powiedział. “To jest absurd.”
Poniedziałkowa tableau uciszył przyszedł dwa dni po policji wkroczył do placu Taksim i sąsiedniego Gezi Park, aby usunąć z anti-Erdogan protestujących. Demonstranci próbowali powrócić do parku w niedzielę, tylko do jazdy z powrotem przez policję.
Związki zawodowe umieścić świeże presję na Erdogana wcześniej Poniedziałek, montaż ogólnopolski strajk. Ale tłum, który ruszył na placu Taksim w obliczu rozproszone oddziały prewencji wspieranych przez armatki wodne.
Protest rozpoczął się pod koniec maja na plany władz do kolei Gezi Park, ostatnia zielona przestrzeń w centrum Stambułu, w centrum handlowym. Szybko odwrócił się do dużych demonstracji antyrządowych, które obejmowały wezwania do reform politycznych.
“Istnieje poziom desperacji ‘
Choć jest mało prawdopodobne, protesty zagrażają rządów Erdogana, który był jednym z przywódców Turcji najbardziej popularnych i jest uznawany za nadzorowanie dekadę wzrostu gospodarczego, są one podnosi pytania o to, co mówią krytycy jest coraz bardziej autorytarny styl rządzenia.
iReport: Wedding pośród Teargas
Niektóre grupy demonstrantów zostały przesunięte do protestujących w lokalnych dzielnic miasta, stawiania barykad. Tymczasem atmosfera w konfrontacji między policją a protestującymi obraca brzydsze.
“Teraz czuje się jak tam jest poziom desperacji,” powiedział Clare Murray, który był na wakacjach w Stambule z Nowego Jorku w zeszłym tygodniu. “Policja wydaje się bardziej komfortowo z pomocą agresji.”
Od sobotę, 116 osób zostało zatrzymanych podczas protestów w Ankarze, a 242 osób zostało zatrzymanych w demonstracjach Stambuł, powiedział Huseyin Aslan, sekretarz generalny Stowarzyszenia progresywnego Lawyers.
Erdogan pozostaje wyzywające, oskarżając outsiderów z korzystając z protestów na park. W niedzielę, tysiące swoich zwolenników zebranych na wiecu kilka kilometrów od placu Taksim, machając flagami i śpiewając piosenki na wiecu, że był powszechnie postrzegany jako reelekcję rajdu dla premiera.
Erdogan stara się przeciwstawić jego zwolenników z protestującymi. “Setki tysięcy w tutaj nie są jak wandale z bombami benzynowymi w rękach,” powiedział.
Po zamieszaniu w weekend, związki zawodowe dodaje ich siłę do demonstracji ich jednodniowy strajk.
Związki zawodowe, które mają setki tysięcy członków w różnych sektorach, które obejmują narzędzia i usługi publiczne, takie jak elektryczność i wodę. Oni nie mają jednak wystarczającej liczby zamknąć te gałęzie w dół w ogóle.
Pod rząd Erdogana, pracownicy tureccy zostali “domator jak zwierzęta poprzez utrzymywanie ich głodni,” jeden pracownik w biurze Unii w Stambule powiedział.
“Gezi Park uświadomił nam, że nie są to zwierzęta w stadzie, jesteśmy osoby”, powiedział pracownik, który nie przewiduje jego imię.
Poprzedni strajk podczas demonstracji antyrządowych miała miejsce w pobliżu początku tego miesiąca.
Jeden człowiek stał w milczeniu na placu Taksim w Stambule do godziny poniedziałek wieczorem, zdający się przeczyć policji, który złamał się weekendowych antyrządowych protestów gazem łzawiącym i wody armaty i rysunkowych setki innych do jego wigilię.

EU-Asia