Trust me oleme alates Silicon Valley

Nüüd, mitu ülemise Silicon Valley ettevõtted tegelevad mängu üks upmanship näidata, et nad on kõige läbipaistvam Internet firma blokeerida.
Esialgne teateid “otsene juurdepääs,” osana salastatud USA luure süsteemi nimetatakse Prism, on osutunud valeks. Aga Prism aruannetes on rõhutatud kauaaegne privaatsust hirme kuidas on suurim USA tech ettevõtted hakkama oma tohutu troves kasutajaandmeid. Internet hiiglased on luubi alla pärast teateid, et NSA kasutab Prism uurida andmete – sealhulgas e-kirju, videod ja jututubades – et ta kogub kaudu esitatud taotluste alusel välisluure jälitustegevuse seaduse (FISA), üks vastuoluliste seaduste juures südames praeguse NSA-snooping Raev.
Pärast Prism leke, mis tarniti Guardian ja Washington Post by vihje andja Edward Snowden, Apple, Google, Facebook ja Yahoo kõik avaldusi – in rabavalt sarnane juriidiline keel – väites, et nad annavad NSA “otsene” või piiramatu juurdepääsu oma serverid.
Aga ettevõtted ilmselt tundis vajadust minna kaugemale, kui need keeldumised ja viimastel päevadel on tegelenud konkurentsi näitama oma pühendumust läbipaistvusele.
Google avalöögi läbipaistvus lahing eelmisel nädalal, kui ta palus USA peaprokurör Eric Holder ja FBI direktor Robert Mueller luba avaldada “koguarvud riigi-security taotlused, kaasa arvatud FISA avalikustamine – nii arvu saame ja nende ulatust. ”
See taotlus oli tähelepanuväärne, sest see oli esimene kord, Google oli isegi tunnistanud, et ta on saanud riikliku julgeoleku FISA taotlusi. Facebook ja Microsoft kiiresti järgisid sarnaseid taotlusi. Justiitsministeeriumi pressiesindaja ütles kord, mil asutus on läbivaatamise käigus taotluse.
Siis nädalavahetusel, Facebook, mis erinevalt Google ei ole kunagi avaldatud läbipaistvusaruande jõudnud valitsusega kokkuleppele, mis võimaldab tal avaldada andmeid USA teabenõudeid. Facebook ütles, et kuue kuu jooksul lõppenud 31. detsember 2012, sai ta vahel 9000 ja 10000 andmete taotlusi, kaasa arvatud kriminaal-ja riikliku julgeolekuga seotud taotlusi, mis hõlmavad vahel 18.000 ja 19.000 kontosid.
“Meil on hea meel, et tänu meie arutelude, saame nüüd kaasata läbipaistvusaruande kõik USA riikliku julgeolekuga seotud taotlused (sh FISA samuti National Security Letters) – mida siiani ei ole ettevõte on lubatud teha “Facebook õigusbüroo Ted Ullyot ütles mitte-nii-peen dig ettevõtte rivaalid.
Varsti pärast seda, Microsoft välja sarnased andmed, mis näitab, et ettevõte sai vahel 6000 ja 7000 kuritegeliku ja riikliku julgeoleku taotlused mõjutavad vahel 31.000 ja 32.000 tarbija kontosid.
Yahoo järgneb hilja esmaspäeval, öeldes, et see sai “vahel 12.000 ja 13.000 taotlused, kaasa arvatud kriminaal-, välisluure jälitustegevuse seaduse (FISA), ja muud taotlused.”
MORE: Siin miks Google ostab Waze, tulipunane mobiilne liiklus app jaoks 1000000000 $
Siin on probleem. Vastavalt kokkuleppele Facebook, Microsoft, Apple ja Yahoo jõudnud valitsuse, ettevõtted olid ainult lubatud väljastada koguarvud kõigist USA andmete taotlusi. Tähelepanuväärne on, neid ei tohi eraldi välja murda arvu FISA nõuab. “See ainult mõjutab murdosa Microsofti ülemaailmse kliendibaasi,” John Frank sel põhjusel, et me ei tea, kas nad said 50 FISA taotlusi, 500 või 5000. Selle tulemusena on avalikustatud, kuigi kiiduväärt, seelik ümber keskse teema NSA-snooping poleemikat, mis on iseloomu ja ulatuse kohta äriühingute osalemiseks saladus USA riikliku julgeoleku uurimine.
Microsofti asetäitja valvur ütles blogi postitus. “Läbipaistvus üksi ei pruugi olla piisav, et taastada üldsuse usaldus, aga see on hea koht alustamiseks.”
Esmaspäeval, Apple telke ja teatas, et alates 1. detsember 2012, 31. maini 2013, see sai vahel 4000 ja 5000 taotluste USA õiguskaitse kliendi andmed, mis on seotud vahel 9000 ja 10000 kontode või seadmete, kaasa arvatud nii kriminaal- uurimisi ja riikliku julgeoleku “küsimustes.” Apple teatas, et ta vabastatakse andmete “läbipaistvuse huvides.”
“Me usume, et ettevõtted peaksid olema lubatud, et murda läbi konkreetseid numbreid FISA taotleb,” ütles Amie Stepanovitš direktor siseriiklik järelevalve Project Electronic Privacy Information Center, Washington põhinev avaliku huvi organisatsioon. “Need numbrid annaks üleriigilise läbipaistvus. Samuti usume, et erakliendid suunatud alla FISA peaks saama teada, et nad olid üle teostatakse järelevalvet, isegi pärast seda, kui asjaolu, et nad on võimalus vaidlustada järelevalve kohus.”
Ameerika suurim Internet ettevõtted on komistamine ise üles toetama oma maine pärast pomm avalikustamist oma rolli USA valitsuse vastuoluline andmekogumise programmi.
Sellest ajast uudised soovitas suurte tech ettevõtted – includingApple, Google, Facebook ja Yahoo – anda National Security Agency (NSA) koos piiramatu või “otsene” juurdepääsu oma servereid, ettevõtted on waging agressiivse kampaania, et näidata, et nad ” uuesti ei valitsus Stooges.

EU-Asia