Tainted minulost # 1 značky masa v Číně

Americké ministerstvo zemědělství rovněž potvrdila CNN, že “FSIS (bezpečnost potravin a Inspection Service), budou i nadále regulovat Smithfield produkty bez ohledu na změnu vlastnictví.”
Dodal, je navrhovaná fúze win-win situace navzdory zděšení potravin v Číně a že Spojené státy by se měly vyhnout krokům, které zpomalují akvizici.
V červnu 2012, žena v Pekingu údajně našel několik mrtvé larvy uvnitř balení párků Shuanghui zakoupených v supermarketu. Její dcery, kteří jedli párky před objevem, údajně trpěla zvracením a průjmem, podle Global Times, angličtině noviny pod čínštině lidové Daily.
V květnu 2012, průmyslová úřady v jižní Číně pobřežního města Guangzhou hlášeny Shuanghui je kmín příchutí klobásy obsahuje “nadměrné” bakterie, které mohou způsobit průjem, hlásil Shanghai Daily.
A v březnu 2011 Čínská ústřední televize hlášeny Shuanghui Mezinárodní dceřiná společnost koupila prasat, které byly krmeny jídlem obsahujícím clenbuterol. Ilegální přísada udržuje zvířata štíhlá, ale může zabíjet lidi, když jedl. Shuanghai předseda představenstva později omluvil spotřebitelů a oznámila téměř 2 miliardy dolarů ztrát, dva týdny po odhalení.
Hlavní potravinových skandálů v Číně v posledních několika letech vyvolaly obavy v tuzemsku iv zahraničí.
V roce 2008, více než 13.000 dětí onemocnělo po požití melamin-zkažené mléko. V roce 2011 čínská vláda vědců odhalila, že 12 milionů tun rýže byla poskvrněna toxických kovů. V uplynulých letech, dalších otázek bezpečnosti potravin obsahovaly falešné hovězí vyrobený z lišky a potkanů, stejně jako explodující melouny injekce s růstovými hormony.
“Vskutku, existuje mnoho potravinových skandálů, které se konaly v Číně, ale neřekl bych, aby rozsudek čínského trhu s vepřovým masem na základě minulých jednotlivých případech,” řekl expert čínské jídlo a Renmin univerzitní profesor Zheng Fengtian. “Pokud (Shuanghui) stále mají problémy, by se její obchodní nevydržel tak dlouho.”
Čína je největším světovým výrobcem a spotřebitelem vepřového masa – tituly to bude pravděpodobně udrží, pokud Shuanghui je získání Smithfield uspěje a je-li na světě nejlidnatější stát pokračuje v jeho lásku vepřového masa.
V prohlášení, Shuanghui International slíbil zachovat stejný provoz, řízení a značku Smithfield po dokončení transakce. Společnost uvedla, že bude také pokračovat ve spolupráci se stejnými amerických výrobců, dodavatelů potravin a zemědělci.
Mezi lety 2002 a 2012, po růstu bohatství v zemi, na hlavu v Číně spotřeba vepřového masa se zvýšil o téměř o čtvrtinu na 86 kilo vepřových výrobků v loňském roce. American poptávka snížil o 12% ve stejném čase.
Obvinění červů, nadměrné bakterií a nelegálních přísad se soužil Číny největší masných výrobků společnosti, Shuanghui International, nejméně od roku 2011, podle řady zpráv státem řízených médií v Číně. Ve středu, Hong Kong-headquartered Shuanghui oznámila svůj záměr koupit US-založené Smithfield Foods, největší světový zpracovatel vepřového masa, pro téměř 5000000000 dolarů.

EU-Asia