Swiss Sloupněte pravidel bankovního tajemství

Související: Bankovní pokuty trumfl 10 miliard dolarů 2012

Zástupci UBS a Wegelin řekl středeční oznámení by neměla mít vliv na ně vzhledem k jejich dřívějších osad. Julius Baer Group Ltd, další významný švýcarský Money Manager, řekl, že oznámení je pozitivní pro firmy v tom, že má nyní rámec pro řešení těchto problémů se státními orgány USA.
Švýcarská vláda je umožnit svého národa banky odhalit některé informace o zákaznících, aby americkým úřadům, které byly dříve zakázáno odhalil, důležitý krok při vypořádání daňových sporů mezi národy.
Americké úřady tlačí informace o Američany, kteří používají účty ve švýcarských bankách, aby se zabránilo daně. Švýcarská spolková rada, která je výkonná pobočka švýcarské vlády, říká, že nová pravidla jsou důležité pro země bank, aby daňové případy za nimi.

Související články: regulátory zkoumat další bankovní podvod
V roce 2009 UBS (UBS), národ je největší bankou, souhlasil obrátit záznamy tisíc zákazníků v USA, kteří byli s podezřením na použití své účty vyhnout se placení daní.
V lednu Wegelin & Co, Švýcarska nejstarší banky, přiznal se k pomoci více než 100 američtí daňoví poplatníci skrýt svá aktiva v letech 2002 a 2011, prosbě vinný k spiknutí s cílem vyhnout se placení daní a souhlasí zaplatit 74.000.000 dolarů pokutu.

“Pokud banky nebyly oprávněny spolupracovat s orgány Spojených států, by zahájení dalšího trestního vyšetřování nebo výdaje týkající se bankovní instituce nelze vyloučit. Nejistota na finančním centru by existovaly i nadále,” uvádí se v prohlášení ze Spolkové rady. To říkal, že to vydalo nová pravidla, jež půjdou před švýcarským parlamentem, protože americké úřady již nejsou ochotni čekat před přijetím opatření proti švýcarským bankám.
Ani ministerstvo financí USA ani spravedlnost oddělení měl nějaké připomínky k oznámení ze Švýcarska.
Švýcarsko již dlouho měl pověst bankovního tajemství, že dělal to oblíbený daňový ráj pro bohaté jednotlivce z celého světa. Ale tajemství již probodl v některých nedávných dohod mezi některými z jejích předních bank a amerických daňových orgánů.

EU-Asia