Swiss odwinąć zasad tajemnicy bankowej

Podobne: bankowe grzywny szczycie 10000000000 dolarów w 2012

Przedstawiciele UBS i Wegelin powiedział zapowiedź środę nie wpłynie do nich ze względu na ich wcześniejszymi ustaleniami. Julius Baer Group Ltd., kolejnym ważnym Swiss menadżer powiedział, ogłoszenie jest pozytywne dla firmy w tym, że teraz ma ramy w celu rozwiązania tych kwestii z władzami USA.
Szwajcarski rząd jest pozwalając jej narodu banki do ujawnienia niektórych informacji o klientach do władz USA, które były poprzednio zakaz ujawniania, ważny krok w kierunku uregulowania podatkowe sporów między narodami.
Amerykańskie władze zabiegali o informacje na temat Amerykanów, którzy korzystają szwajcarskich kont bankowych w celu uniknięcia podatków. Szwajcarska Rada Federalna, która jest executive oddział szwajcarskiego rządu, mówi, że nowe zasady są ważne dla kraju banki umieścić sprawach podatkowych za nimi.

Podobne: Regulatory sondować więcej oszustwa bankowe
W 2009 UBS (UBS), narodu największy bank zgodził się przewracać rekordy tysięcy amerykańskich klientów, którzy byli podejrzani korzystania z kont w celu uniknięcia podatków.
W styczniu, Wegelin & Co, najstarszego banku w Szwajcarii, przyznał się do pomocy ponad 100 amerykańskich podatników ukryć swoje aktywa pomiędzy 2002 i 2011, przyznał się do spisku uniknięcia podatków i zgodził się zapłacić 74.000.000 dolarów grzywny.

“Jeśli banki nie były dopuszczone do współpracy z władzami USA, wszczęcie dalszych dochodzeń w sprawach karnych lub opłat dotyczących instytucji bankowych nie mogą być wykluczone. Niepewność centrum finansowego w dalszym ciągu istnieje,” powiedział oświadczenie Rady Federalnej. To powiedział, że wydał nowe przepisy, które trafią do szwajcarskiego parlamentu, ponieważ władze USA nie chcą już czekać z podjęciem działań wobec szwajcarskich banków.
Ani US Treasury, ani służby Sprawiedliwości miał żadnych uwag na temat ogłoszenia z Szwajcarii.
Szwajcaria od dawna słynie z tajemnicy bankowej, które sprawiło, że ulubionym rajem podatkowym dla osób zamożnych z całego świata. Ale tajemnica została już przebita w niektórych ostatnich rozliczeniach pomiędzy niektórych jej czołowych banków i organów podatkowych w USA.

EU-Asia