Svetovo najlepšie platených centrálny bankár

Bank of England má svoje prvé stretnutie menovej politiky pod vedením štvrtok Carney je. Niektorí analytici očakávajú, že ho vyčkávať svoj čas pred tým, čo by mohlo byť najväčšou zmenou v banke so zavedením Fed štýlu vedenia o úrokových sadzbách.
“Očakávame, že BoE prijať Fed štýlu vedenia na úrokové sadzby v auguste, kedy BoE musí zabezpečiť posúdenie opodstatnenosti tejto politiky,” uviedol šéf banky Berenberg britský ekonóm Rob Wood.
Keď sa začína päťročné funkčné Pondelok – uspieť Mervyn King, ktorý odišiel do dôchodku – Carney sa stará o inštitúcie s oveľa väčšou to-do zoznamu, než jeho predchodca.
Nielen, že Bank of England úrokových sadzieb a správu aktív nákupy – tzv kvantitatívneho uvoľňovania – je to tiež nedávno prijatá zodpovednosť za reguláciu bánk a britského finančného systému.
Zamestnávanie “ideálny kandidát” – podľa slov britského ministra financií George Osborne – má svoju cenu, však.
Carney celkový balík stojí asi 1,3 milióna eur, vrátane platov, príspevkov a nákladov na bývanie.
To katapultuje Harvard-vzdelaný ekonóm a bývalý Goldman Sachs (GS, Fortune 500), bankára v hornej časti centrálneho bankára ligy platené, pred Hong Kong peňažné autorita CEO Norman Chan, kto robil o 1.200.000 dolárov v roku 2012.
Súvisiace: Fedu v režime damage control
Carney bol nútený brániť svoj plat dohodu na začiatku tohto roka, kedy svedčiť pred britskými zákonodarcami – snáď nie je prekvapujúce vzhľadom predseda Federálneho rezervného systému Ben Bernanke dostal plat necelých 200,000 dolárov v minulom roku.
“Idem z jedného z najlacnejších hlavných miest na svete – Ottawa – k jednému z najdrahších metropol na svete,” povedal Carney vo februári.
Draghi získal plat asi 488.000 amerických dolárov v minulom roku, ale tiež mal využívať na pobyt oficiálneho ECB.
Carney v najbližší súper mimo Ázie, je Thomas Jordan, šéf švajčiarskej národnej banky, ktorí sa o 1.170.000 dolárov v minulom roku, vrátane príspevkov na dôchodkové poistenie.
Kým centrálne banky sa líšia v tom, ako nahlásiť senior odmeňovania vedúcich pracovníkov, Carney je hlava a ramená nad prezident Európskej centrálnej banky Mario Draghi, ktorý musí žonglovať potreby 17 Eurozóny v rôznych ekonomikách, kedy riadenie menovej politiky.
Mark Carney čelia náročným úlohou ako novú Bank of England guvernéra, ale bude teraz najbohatší kompenzácia množstvo všetkých veľkých centrálneho bankára na oplátku.
Očakávania sú vysoké, že veľa-chválil bývalý guvernér Bank of Canada budú môcť používať mágiu s britskú ekonomiku. V čase hlbokej úsporných opatrení, musí vyvážiť potrebu kontrolovať infláciu s požiadavkou na podporu poskytovania úverov domácnostiam a podnikom.

EU-Asia