Stashing hotovosti v Myanmaru

Jasným znamením změny je, že kreditní karty jsou stále častější, ale pouze Visa a Mastercard. Žádná lokální emitent dosud. Visa plánuje vydat předplacené kreditní karty do konce tohoto roku.
Je to malý krok, ale pro Myanmar malý krok správným směrem, je velmi důležité, neboť se dostane připraveni být součástí globálního integrovaného finančního ohrožení system.He. Třetí šel do banky, zbytek zůstal tam, kde žije. Ve skutečnosti, jediný důvod, proč uloženy vůbec nic, byl strach z požáru domu.
Lidé zde zcela obcházejí banky a nechat své peníze doma. Je to nejbližší věc, kterou najdete na celkovou peněžní hospodářství na celém světě.
Vláda Myanmaru učinila, kterým bankovní soustavy prioritou, ale rychlá návštěva kterékoliv pobočce odhaluje rozsah problému, kterým čelí.
Je to mimořádná scéna: Teller pulty a kancelářské stoly jsou doslova přetéká hotovosti. Cihly z věcí, svázané do svazků tisíc poznámek vyvážení nejistě na sebe nebo odhazování odpadků na zem ve velkém úklidu hromady. A zákazníci přinést více vypouklé nákupní tašky, zatímco bezpečnostní stráže kola v bílé rýže tašky s ještě více svazků Kyat, jak v místní měně je známa.
Myanmar je stále pracuje na skutečné kreditní systém a bankomaty jsou relativně nový vývoj – pokud pracují. Stejně jako většina podniků ve městě a městy, časté výpadky znamená, že systém vypnout. Zkoušel jsem tři bankomatů v průběhu dne. Nic nefungovalo.
Ale to jde mnohem hlouběji. Bankovní systém bereme jako samozřejmost ve většině zemí – jednoduché půjčky, finanční produkty, mezibankovních operací, úvěry – jsou všechny prakticky neexistující zde. Neexistuje žádný správný firemní bankovnictví. Podniky nemohou dostat úvěr plány splácení delší než jeden rok. Je pravda, že jsou převrátil, ale znamená to, že ústředním bodem pro firemní půjčky – realistický splátkový kalendář – neexistuje.
Bankovní manažeři ještě zavolat na centrální banku na konci každého obchodního dne jim říct, co zůstatek v knihách je.
Tam je nyní bankovní právo před parlamentem a dokud, který je schválen, mohou důkladné root-a-branch reforma neuskuteční. A i když to dělá, banky mají překonat obrovskou nedůvěru v systém, vybudoval více než dvě generace špatného hospodaření. Lidé zde velmi podezřelé bank.
To je bankovnictví v Myanmaru, v roce 2013. Zastaralé a bází systém, otevřete po celá desetiletí ke zneužívání ze strany minulého režimu, a vyhýbají asi 90% populace.
Když Nyein Chan Aung prodal svůj dům v Rangúnu v poslední době čelil dilematu – co dělat, aby se výnosy. Řekl, že se mu peníze do banky nebo si je doma?

EU-Asia