Stashing hotovosti v Mjanmarsku

Jasným znamením zmeny je, že kreditné karty sú stále častejšie, ale len Visa a Mastercard. Žiadne lokálne emitent doteraz. Visa plánuje vydať predplatené kreditné karty do konca tohto roka.
Je to malý krok, ale pre Mjanmarsko malý krok správnym smerom, je veľmi dôležité, pretože sa dostane pripravení byť súčasťou globálneho integrovaného finančného ohrozenia system.He. Tretí išiel do banky, zvyšok zostal tam, kde žije. V skutočnosti, jediný dôvod, prečo uložené vôbec nič, bol strach z požiaru domu.
Ľudia tu úplne obchádzajú banky a nechať svoje peniaze doma. Je to najbližšia vec, ktorú nájdete na celkovú peňažné hospodárstvo na celom svete.
Vláda Mjanmarska urobila, ktorým bankovej sústavy prioritou, ale rýchla návšteva ktorejkoľvek pobočke odhaľuje rozsah problému, ktorým čelí.
Je to mimoriadna scéna: Teller pulty a kancelárske stoly sú doslova preteká hotovosti. Tehly z vecí, zviazané do zväzkov tisíc poznámok vyváženie neisto na seba alebo odhadzovanie odpadkov na zem vo veľkom upratovaní hromady. A zákazníci priniesť viac vypuklé nákupné tašky, zatiaľ čo bezpečnostné stráže kolesá v bielej ryže tašky s ešte viac zväzkov Kyat, ako v miestnej mene je známa.
Mjanmarsko je stále pracuje na skutočné kreditný systém a bankomaty sú relatívne nový vývoj – ak pracujú. Rovnako ako väčšina podnikov v meste a mestami, časté výpadky znamená, že systém vypnúť. Skúšal som tri bankomatov v priebehu dňa. Nič nefungovalo.
Ale to ide oveľa hlbšie. Bankový systém berieme ako samozrejmosť vo väčšine krajín – jednoduché pôžičky, finančné produkty, medzibankových operácií, úvery – sú všetky prakticky neexistujúce tu. Neexistuje žiadny správny firemné bankovníctvo. Podniky nemôžu dostať úver plány splácania dlhšia ako jeden rok. Je pravda, že sú prevrátil, ale znamená to, že ústredným bodom pre firemné pôžičky – realistický splátkový kalendár – neexistuje.
Bankové manažéri ešte zavolať na centrálnu banku na konci každého obchodného dňa im povedať, čo zostatok v knihách je.
Tam je teraz bankové právo pred parlamentom a kým, ktorý je schválený, môžu dôkladné root-a-branch reforma neuskutoční. A aj keď to robí, banky majú prekonať obrovskú nedôveru v systém, vybudoval viac než dve generácie zlého hospodárenia. Ľudia tu veľmi podozrivé bánk.
To je bankovníctvo v Mjanmarsku, v roku 2013. Zastarané a bázou systém, otvorte po celé desaťročia k zneužívaniu zo strany minulého režimu, a vyhýbajú asi 90% populácie.
Keď Nyein Chan Aung predal svoj dom v Rangúne v poslednej dobe čelil dileme – čo robiť, aby sa výnosy. Povedal, že sa mu peniaze do banky alebo si ich doma?

EU-Asia