Španělská nezaměstnanost klesá poprvé po dvou letech

Přibližně polovina z téměř šest milionů z práce ve Španělsku se nekoná práci déle než rok, zatímco počet domácností s nikým v práci činil 1,8 milionu, data ukázala.
Po deseti letech nadprůměrný hospodářský růst, dlouhodobé recese vyzváni statisíce opustit zemi v roce 2012, včetně přistěhovalců vracejících se domů a Španělé za prací jinam.
“Téměř všechny zlepšení jsme viděli dnes, co se týče počtu lidí, kteří pracují a míry nezaměstnanosti, je v důsledku sezónních faktorů,” Anděl Laborda, ekonom think tank Funcas, řekl.
Centrální banka v úterý řekl, že ekonomika se snížil jen o 0,1 procenta mezičtvrtletně mezi dubnem a červnem, které nabízejí určitou podporu pro vládu, která mluvila se vyhlídky na výjezdu z recese, jakmile aktuální čtvrtletí.
Ale mnozí ekonomové se domnívají, země dvouletý propad, druhé tři roky, je nepravděpodobné, že do konce tohoto roku
Hlavním faktorem tohoto pesimističtější pohled je míra nezaměstnanosti, která se vyšvihla protože nemovitostní bubliny praskla v roce 2008, s některými 3,8 milionu lidí bez práce spojují čáry od prvního čtvrtletí tohoto roku.
Cestovní ruch představuje přibližně 10 procent španělského hrubého domácího produktu a očekává se, že bude silný i letos nedostatkem hotovosti Evropanů o hledání rozpočet dovolenou daleko od Egypta a jiných blízkovýchodních troublespots.
“Jak jsem řekl, i sezónně očištěná data je lepší, než jsme očekávali, což je v souladu s hospodářskými zlepšení prognózy bankou Španělska minulý týden,” Laborda přidán.
Čtvrteční pokles nezaměstnanosti byl neočekávaný ekonomů oslovených Reuters, kteří předpovídají mírný nárůst.
Ale lepší údaj zakrývá hlubokou strukturální problém – že dlouhodobé nezaměstnanosti.
Španělská míra nezaměstnanosti nečekaně klesla poprvé po dvou letech ve druhém čtvrtletí, přidání hmotnosti na vládní tvrzení, že nejhorší země hospodářského poklesu může být u konce.
Silný turistické sezóny pomohl nezaměstnanost zpomalí na 26,3 procenta z 27,2 procenta v prvním čtvrtletí, Národní statistický institut řekl ve čtvrtek,
To vlevo 5980000 lidí bez práce – mnohem větší část populace, která každý druhý eurozóny country bar Řecko – ale pokles byl první, protože ve stejném období roku 2011.

EU-Asia