Söz konusu Japonya’nın Abenomics

Abe hükümeti yakında, işgücü piyasası daha esnek hale göç teşvik, yeniden çevrimiçi nükleer santral getirmek ve işgücü daha fazla Japon kadın çekmek reformları teklif bekleniyor.
Zamanında reformları uygulamaya çıkar grupları, sürekli halk desteği ve Abe hükümetinin usta siyasi manevra ile yakın koordinasyon gerektirir.
Plan – Abenomics adlı mimarı sonra, Başbakan Shinzo Abe – hükümet harcamaları, merkez bankası uyarıcı ve yapısal ekonomik reformlar koordine içerir.
Fikir dünyanın en büyük üçüncü ekonomisi için daha sağlam bir büyümeye yol açan, önlemler fiyatlarını şişirip deflasyon 15 yıl sona erecek olmasıdır.
Program yen zayıflatmak yardımcı oldu ve büyük ölçüde bu süreçte çatıdan Nikkei endeksi sürüş, ihracatçıların kar artırdı.
Ticaret dalgalı açıldığında geçen haftaya kadar, olmasıdır. Nikkei artık son yüksek kapalı% 13, ve dramatik bir-daydeclines bir dizi gönderdi.
Oynaklık yatırımcılar dünyanın en çok borçlu ülke büyüme teşvik edilmesi doğasında tuzaklar kaçınarak politika yüksek telli hareket koparmak olup olmadığını merak bıraktı.
İşte Japonya karşı karşıya ne:
Borç
Japonya bir borç sorunu var. Ülkenin brüt kamu borç bütçe açıklarının yıl sonra 2014 yılına kadar GSYİH’nın% 230 isabet öngörülmektedir.
Ekonomistler Japonya kuluçka sosyal yardım kesilir ve orta vadede vergileri yükseltmek için bir plan ile benzer gayretle yükselen borç seviyeleri saldırı akıllıca olacaktır dikkatli olun.
Tahvil fiyatları
Çalışmak Abenomics için için, tahvil fiyatları yüksek kalmak zorunda.
Japonya Merkez Bankası şu anda alımları uzun vadeli getirileri düşük tutmak umuyor, hızlı bir klip de uzun vadeli borç satın alıyor. Amaç yatırımcıların daha yüksek getiri, ekonomik büyüme yatırım ve sonuç teşvik edecek bir model için başka bir yere bakmak için teşvik etmektir.
Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma ve Uluslararası Para Fonu Teşkilatı, örneğin, büyük ölçüde Abenomics onların nimet verdik. Ancak her iki kuruluş Japonya borç kontrol etmek için hızlı hareket etmeli savunuyorlar.
“Kamu borç ya da tüketim vergi artışı bir gecikme çökertmek için somut mali tedbirlerin eksikliği, mali ve finans sektörü istikrarını zedeleyecek devlet tahvili getirileri bir artış, riskleri yükseltmek olabilir,” IMF son yayınlanan bir raporda hafta.
Reel ekonomi
Nikkei Abenomics en yüksek profilli yararlanıcı olmuştur ve son volatilite rağmen hala% 30 civarında bu yıl oldu.
Yine de heyecan ekonominin tüm bölüme tercüme olduğu net değil. Perakende satış ve diğer göstergeleri etkilemek için başarısız ise ücret, düz.
İlgili hikayesi: Abenomics çalışıyor mu?
Ekonomistler enflasyon gelecek yıl tekme bekliyoruz – ama fiyatlar hala Japonya’da kalıcı deflasyonist eğilim devam düşüyor.
İlgili hikayesi: Nikkei dalgalanma 7 büyük kazananlar
Ama istikrar ay sonra, tahvil fiyatları son zamanlarda düştü. 10 yıllık Japon devlet tahvili getirileri, Mayıs ayı sonlarında bir yıldan fazla en yüksek seviye 1% vurdu.
Bazı ekonomistler merkez bankası çelişkili hedefler peşinde olduğunu söylüyorlar. Banka düşük faiz oranları için çalışır gibi, aynı zamanda, enflasyon kadar cin daha yüksek oranları zorlamalıyız bir eğilim çalışıyor.
Bitmemiş iş
Uygulanmadı Abenomics stratejisinin bir ayağı – yapısal reformlar – uzun vadede en önemli olarak kanıtlamak olabilir. Ama parlamento işbirliği almak zor olabilir.
Son günlerde Japon tahvil ve hisse senedi piyasalarında dramatik hareketlerini ülkenin iddialı bir ekonomik kurtarma planı uzun vadede kalıcılığı hakkında sorular artırdı.

EU-Asia