Snowden isabet Çin ilişkileri çıkılacak

“Biz diplomatik kanallardan Hong Kong yetkililere yanı sıra Çin hükümetine güçlü itirazlar kayıtları yapılmaz ve bu davranış ABD-Hong Kong ve ABD-Çin ikili ilişkiler için zararlı olduğunu kaydetti var.”
Açıklamada ABD geçmişte Rus hükümetinin talebi üzerine çok sayıda üst düzey suçluların dönmüştü Rusya’nın hatırlatmak için gitti.
“Biz Rusya Hükümeti o tahsil edilir ile suçlar için adalet yüz ABD’ye geri Bay Snowden çıkarmak için mevcut tüm seçenekleri bakmak için bekliyoruz.”
“İyi sadece üzücü bir olay olarak halının altında fırça ve muhtemelen bunun ötesinde herhangi bir etkileri olmaz çeşit olacak olabilir,” Genç dedi. “Bunu söylemek belki çok erken, ama benim sezgi muhtemelen (Snowden gelen serpinti) çok fazla olmayacak olmasıdır.”
Snowden üzerinde Hong Kong açıklamada anlamlı ABD topraklarında hedefleri kesmek olduğunu Snowden’ın iddiaları Washington bir açıklama talep ederken, Genç o bu Snowden üzerinde yerli endişeler yerine Washington üzerinde herhangi bir örtülü saldırı amaçlı olduğunu inandığını belirtti.
“Bu sadece bu konuda endişe bir çok ifade ettik Hong Kong insanlara diyor, CY Leung (topraklarında CEO’su) o soruşturma yapmak için gidiyor ve ben sadece bu yineledi düşünüyorum söyledi,” dedi.
Diğer analistler Hong Kong ve Pekin muhtemelen potansiyel uzun süreli ve utanç verici diplomatik sorun kendi yetki alanı dışında şimdi olduğunu rahatlamış olduğunu söyledi.
Jin Canrong, önde gelen dış ilişkiler uzmanı ve Pekin Uluslararası İlişkiler Renmin Üniversitesi Fakültesi Dekan, Snowden’ın kalkış Pekin için ideal olduğunu Hong Kong’un South China Morning Post söyledi.
“Çin-ABD ilişkileri tehdit edebilecek bir saatli bomba destan devam edecek ve Snowden daha da âyetlerini yapmak olsa bile, etkisiz hale edilmiştir. Pekin dava ile ilgili kullanıyor strateji Hong Kong bağımsız olarak halledeyim oldu ve ondan bir mesafede tutun. ben Washington kışkırtmak ve yarasına tuz ovmak çünkü Pekin proaktif, ortaya istihbarat Snowden yararlanmak değil olacağına inanıyorum. ”
Jin de kağıt söyledi: “onun âyetlerini siber Washington ile gelecekteki müzakereler için Pekin bazı pazarlık cips sağlanan çünkü Aslında Pekin, Snowden destan bazı kazanımlar elde, Washington bu ön ahlaki yüksek zemin kaybetti.”
Analistler, Çin’in devam eden siber anlaşmazlık savunma, ABD koymak Snowden’ın ABD Hong Kong bilgisayar ağları kesmek iddia ve anakara kullandı söylüyorlar.
Bu arada, analistler Washington madde üzerinde herhangi bir resmi şikayet dosyaları görmek için endişeyle bekliyor olacak.
Yüz gerekli miktarda olsun – Çin diplomatik söylemin bir parçası – Snowden destan kurtulmuş oldu hala oynamaya etti.
Yarı-özerk Çin topraklarının – – Pekin NSA giriş bölümüne Snowden Hong Kong terk etmesi için son kararı arkasında olduğunu spekülasyonlar olsa da Pazar günü, Hong Kong makamları, yargı sürecinin Çin bağımsız olduğunda ısrar ediyor.
Simon Genç Ngai-man, Hong Kong Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı ve Kamu Hukuku için Merkezi müdürü, belirgin küçümsedi halka açık korumuştur ne daha Hong Kong kararına bir şey olabilir orada söyleyerek Washington ve Hong arasında tükürdü: o Washington Snowden gözaltına polis izin olurdu Hong Kong kanunlarına göre gereksinimlerini karşılamak için başarısız oldu.
“, Belki ABD hükümeti kendi paket üzerinde gönderme koştu ve gerçekten belgeleri iyi bir dizi sunmamıştır, Biz Hong Kong hükümetinin talebi için evrak yerinde olmadığını söyledi neden olarak tüm detayları bilmiyorum” Genç o ABD Adalet Bakanlığı gelen yanıt oldukça ölçülmüştür düşündüm sözlerine ekledi.
Yine de, o sırada geçici bir emri almak hazırlık “düşük eşik” gerekli olduğunu söyledi.
“Neden Hong Kong yetkilileri daha hızlı hareket mi? Hong Kong yetkilileri muhtemelen bu sadece bizim protokol olduğunu söyleyebilirim, bu biz bu şeyleri nasıl ve bu durumda biz bir istisna yapmak ya da tedavi etmek için herhangi bir neden görmedim herhangi bir büyük aciliyet ile. ”
Bir ABD Adalet Bakanlığı yetkilisi ABD gereksinimleri bir araya geldi ve Hong Kong hükümetinden iddia itiraz söyledi.
ABD ve Hong Kong arasındaki ikili ilişkilerin zarar görebilir korkulara rağmen, Genç iki hükümet arasındaki ilişki kalıcı etkiye sahip çok derin ve iade tiyatro için uzun süredir devam eden olduğunu söyledi.
Bu Amerika Birleşik Devletleri derin Hong Kong rahatsız olduğu Pazartesi günü Milli Güvenlik Kurulu (MGK) bildirisini açıktı.
Diplomatik dil içinde beyan, Washington’un konumu dile tablosunda: Hong Kong Edward Snowden üzerinde topu düştü ve ABD Rusya’nın onu almak istiyor.
“Biz Sayın Snowden ABD-Hong Kong Teslim Anlaşma kapsamındaki iade amacıyla onu tutuklamaya yasal olarak geçerli bir ABD talebine rağmen kaçmaya izin vermek için Hong Kong yetkililerin kararı ile hayal kırıklığına uğradık,” MGK sözcüsü Caitlin Hayden dedi bir açıklama.

EU-Asia