Smugglers jazdy Thai handel psa

Rozwój uzyskać dobrostan zwierząt projekt ustawy przez Thai parlament.
Rzeczywistość jest jednak to, że przemytnicy często otrzymują lekkie wyroki kilka miesięcy w więzieniu. Działacze Zwierzę też powiedzieć tysiące zatrzymanych psów – uratowanych z przemytników – że kończy się w stacji kwarantanny, czasem znaleźć drogę z powrotem na ulicach i w kręgu psie mięso ponownie
Pakiety mocno do koszy z drutu – czasami 20 lub więcej do klatki – obrońcy praw zwierząt mówią aż 200.000 żywe psy co roku są przemycane z północno-wschodniej Tajlandii przez rzeki Mekong przeznaczonych do restauracji w Wietnamie.
“Nie chodzi o to, czy jest to dobre czy złe jeść psie mięso,” Dalley mówi. “Chodzi o nielegalnym handlu o wartości milionów dolarów rocznie organizowanym przez przestępców. Sposób, w jaki te psy są transportowane, a jeśli przeżyją, zabity, jest przerażające.
“Niektóre z nagrań, które otrzymujemy jest tak przerażające, że to zbyt silny nawet dla mediów uruchomić. To takie nieludzkie … to dosłownie piekła na ziemi”.
Susze, podkreślił, niektórzy nawet umierają z uduszenia na wycieczkę, psy są często układane 1000 do wózka w podróż, która trwa od kilku dni.
“Oczywiście, gdy masz psy ułożone na drugim zaczną gryźć się nawzajem, ponieważ są one tak niewygodne, każdy rodzaj ruchu, a następnie pies obok jednego, który jest rozbijany będzie odgryźć,” powiedział Tuan Bendixsen, dyrektor Fundacji Animals Asia Hanoi Wietnam, grupy opartej dobrostanu zwierząt.
Po przyjeździe w Wietnamie, cierpienie się nie kończy. Powszechne przekonanie, że stres i strach wydawnictwa hormonów, które poprawiają smak mięsa, więc psy są umieszczone w klatkach, stresu, które ograniczają ich ruch.
Ostatecznie, psy są albo śmiertelnie pobity lub ich gardła cięcia w obecności innych psów, które czekają na ten sam los. W niektórych przypadkach, że już wiadomo, że skóry żywcem.
Podczas gdy handel jest nielegalne w Tajlandii, a władze podjęły szereg nalotów obejmujących tysiące psów, handlowcy psów twierdzą prawa są niejasne, a nawet zamontować licznik protesty przeciwko serii represji.
Psy są bardzo inteligentne zwierzęta, więc jeśli zabić psa i masz całą klatkę psów obok jednego, który jest ich zabił, te psy, które zostaną zabite next wiedzieć, co się dzieje, “Bendixsen powiedział.
Według grup praw zwierząt, przemytnicy pies obławę wszystko od zwierząt domowych do wszechobecnych Tajlandii bezdomnych psów – znany jako psów soi – sprzedać zwierzęta w Wietnamie, a nawet tak odległych jak Chiny, gdzie rodowód pies może przynieść wyższą cenę.
John Dalley z Phuket Soi opartego Dog Foundation szacuje, 98% psów są udomowione, a niektóre są nawet jeszcze na sobie obroże i zostali przeszkoleni i reaguje na polecenia.
ZOBACZ: romans, jak przemytnicy feed szczeniaka Hongkongu miłosny z dużych psów
“Możesz zobaczyć wszystkie rodzaje zwierząt rasowych w tych przechwyconych przesyłek Tajski – Golden retrievery długowłosy terierów, co ty na to”, mówi Dalley. “Niektórzy są kupowane. Inne są porwał z ulicy, świątynie, a nawet ogrody ludzi.”
W przeszłości partie bezpańskie psy były przedmiotem obrotu na plastikowe wiadra, ale te dni z gwałtownie rosnącego popytu – szczególnie w miesiącach zimowych, kiedy psie mięso jest uważane za “ocieplenie” żywności – pies w Tajlandii może pobierać do 10 dolarów. Ta skacze do około 60 dolarów, gdy są one podawane w restauracji w Wietnamie.
Dalley mówi psów domowych, w szczególności, są kierowane, ponieważ są one bardziej przyjazne i łatwiej złapać.
Obrońcy praw zwierząt szacują, że ponad milion psy są zjadane każdego roku w Wietnamie, na przemytników psów na Mekongu, interes się kręci.
Przemytnicy są zwykle ścigane na mocy prawa, które zakazują nielegalnego handlu i transportu zwierząt, a bez bezpośrednich przepisów okrucieństwa wobec zwierząt w Tajlandii, prokuratorzy próbuj ładować przemytników z okrucieństwem w ramach prawa karnego Kodeksu.
Soi Dog Foundation i Thai Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami walczą, by to zmienić i pracuje obecnie przez Departament Hodowli

EU-Asia