skromný inovátormi v Indii

Priya Mani, projektový manažér pre jednouché Digital, hovorí, že tam je veľa čo učiť od “premýšľať o tom, ako sa môžete nabúrať každodenné stroskotanec objekty.” Projekty organizácie pracuje v spojení s indickými vynálezcov už priniesol výrobky, ktoré sú používané po Indii dnes, vrátane triede projektor vyrábal od repurposed komponentov mobilných telefónov a low-cost zdravie skríningový nástroj vyrobený zo starého budíka.
Jeden mladý podnikateľ, Mansukhbhai Prajapati, prišiel o všetko, ale našiel inovatívny spôsob, ako sa dostať späť na nohy. Prajapati navrhol low-cost íl chladničku, ktorá vyžadovala žiadnu elektrinu a pokračoval fungovať v prípade veľkých katastrof alebo straty vedomia, ako je tá, ktorá zničila jeho dedine.
“General Electric ukázala svoju teraz slávny ultra-nízke náklady na stroje EKG, že je západný trh výrobkov, ktoré sa narodili mimo obmedzení indického trhu zdravotnej starostlivosti. Núti nadnárodnej premýšľať o tom, ako ich existujúce investície do náročných modely inovácií môžu čeliť nevyhnutné rastúca konkurencia s indickými a čínskymi nadnárodných spoločností. ”
Prečítajte si: Budúcnosť dopravy je self-riadiť vozidlá
Tak nápadná, má tendenciu skromný inovácie, sa stanú, že v minulom roku Národná nadácia pre vedu, technológiu a umenie (Nesta), nezávislá charitatívna organizácia vo Veľkej Británii, zverejnená veľký výskumný dokument o fenoméne.
Papier povedal: “skromný inovácia sa nachádza po celom indickom systému: … od snahy crowdsource drog objav riadené vládnymi laboratóriami, aby prístup Bharti Airtel je pre zníženie nákladov na telefónnych hovorov, na Keralan prístupe k paliatívnej starostlivosti, ktoré poskytuje, prístup k podpore na konci života tisícov v prázdne formálnej zdravotnej starostlivosti. ”
V popredí skromný inovačný hnutia je profesor Anil Gupta, ktorý za posledných 20 rokov cestuje po celej Indii pri hľadaní miestnych vynálezcov, ktorých kreativita má pozitívny dopad na vidiecke chudoby. V roku 1989, Gupta založil Honey Bee Network, organizácia, ktorá odhaľuje zdola vynálezca a napomáha ich vynálezy na svete.
“Ja som išiel asi 4000 km za posledných 12 rokov,” hovorí Gupta. “Snažil som sa zmapovať myseľ ľudí, ktorí vytvárajú po celej krajine.”
Prečítajte si: Vysoká škola dospievajúci stavia one-man ponorku
Zverí cesta priniesol ho do kontaktu s tvorcami, ktorí sú riešenia spoločných problémov v skromný spôsoby použitia tradičných vedomostí a ľahko dostupné materiály.
Jeho vlastným výpočtom, Gupta je presvedčený, že Honey Bee sieť pomohla odhaliť viac ako 25.000 nových vynálezov, vrátane motorky-nasadol na postrekovač, so zariadením pre lezenie po stromoch, obojživelný bicykli a vetrom poháňaných zavlažovací systém.
Kirsten Bound, autor správy Nesta je, hovorí, že “skromný inovácia je predovšetkým o vytváraní výhodu z obmedzení. Vzhľadom na nedostatok zdrojov a inštitucionálnych dutín, skromný inovátori vyvinúť úplne nové riešenie problémov. Nie je to len o tom, čo lacnejšie, ale lepšie, vhodnejšie a škálovateľné. To zahŕňa využitie dostupných zdrojov novými spôsobmi, zníženie alebo opätovné využitie odpadu, alebo dokonca prehodnotiť celý systém okolo výrobku alebo služby. ”
Mansukhbhai Patel, farmár Gujerati vymyslel práve takýto produkt. Zbierame bavlny v Gujarat je manuálny úloha, ktorý v minulosti často bolo vykonané u detí. V snahe znížiť prácnosť, Patel vynašiel bavlny odizolovanie stroj, ktorý možno ovládať jednou osobou. Profesor Gupta je presvedčený, že vynález pomohol výrazne znížiť detskú prácu v regióne.
Skromný Digital, výskumná skupina prevádzkuje Kodani inštitúte dizajnu interakcie, sa snaží podporovať práve tento druh vynálezu. Skupina prevádzkuje projekty v súvislosti s indickými vynálezcov stavať lacné, “hackable” zariadenie k riešeniu pretrvávajúcich problémov cez subkontinentu.

Ale Mani je presvedčený, že práca prebiehajú podľa skromný inovátorov v Indii ešte bude mať významný vplyv medzinárodnej: “. Ľudia mysleli sme boli absolútne orechy sa snažia vytvoriť niečo nové zo starých dielov”
Bound sa domnieva, že filozofia skromný inovácie a praxe využitia existujúcich technológií by mohli byť použité na celom svete. “Skromný inovácia prichádza z Indie by mohla mať významné dôsledky pre zvyšok sveta”, hovorí Bound.
Prajapati vynález je súčasťou rastúceho trendu v Indii, ktorý sa stal známy ako “skromný inovácií” – pod-radar-vynálezca po celej krajine vymýšľať low-cost riešenie miestnych problémov, často je nesie z nutnosti, s použitím technológie na mieru ich vlastné tvorba.

EU-Asia