Shanghai varude langus 5,3%

Kiirus, millega Hiina pangad laenavad üksteisele üleöö rekordilise üle 13% eelmisel nädalal enne mõõdukamaks. Teine oluline meede raha pangandussüsteemi – 7-päevane “repo määra” – saavutas 25%.
PBoC likviidsuse süstimist aidanud madalam laenuintressid, trend, mis jätkus esmaspäeval. Kuid analüütikud kahtluse miks panga juhid olid hilinenud sekkumine nii kaua, ja miks panga kavatsusi ei edastatud investoritele tõus jätkus.
Shanghai Composite kaotas 5,3% oma väärtusest ja suletud ka alla 2000 punkti barjääri, viimane rida masendav etendused. Hädas indeks on praegu alla 13,5% alates aasta algusest.
Selloff tuleb pärast lühiajalist laenukulude rohkelt eelmisel nädalal Hiinas, mis viib laenuraha ja lõpliku sekkumist keskpangas.
Euroopa Liidu riigi-meedia unraveled mõned mõistatus nädalavahetusel, teatanud, et Hiina varipangandus oli keskpanga seatud. “See ei ole, et seal ei ole raha,” Xinhua kommentaaris öelnud. “See, et raha ei ole õiges kohas.”
Mõned analüütikud muretsema, et Hiina laenubuumi ei koormata vääritu ettevõtetele suuri laene, mida toidab riigi varipangandus ja pane omavalitsuste konks miljardeid.
Seotud lugu: Kas Hiina võla kriis tegemisel?
Laenusurve keskpanga pärsiks riskantseid laene, ja aidata Hiina majanduse täielik ümberkorraldamine, et enamik eksperdid ütlevad on vajalik, et kindlustada pikaajalist majanduskasvu.
Paljud majandusteadlased on alandada oma kasvuprognoosid Hiina majanduse, mõned hoiatus, et laienemine on väiksem kui 7% on võimalik teises poolaastal.
Teate ka, et pangad peavad “heaperemehelikult likviidsusriski, mis on tingitud laenude kiire” ja “nõuetekohaselt sisaldama tempo laenude ja arve rahastamine.”
Praeguse seisuga on keskpanga ütles: “üldine pankade likviidsuse tingimustes on mõistlikul tasemel.”
Seotud lugu: Keskpangad hoiatatud üle stiimul
Nomura ökonomist Zhiwei Zhang ütles juhised näitavad, et keskpanga hoiak jääb kinni.
“Me usume, et see on järjekordne märk sellest, et PBoC ei taha lahti poliitika või süstida likviidsuse alandada intressimäärasid,” Zhang ütles.
Hiina majanduskasv libises 7,8% eelmisel aastal. Valitsuse eesmärgiks on sel aastal 7,5%. Aga oht pettumus kasvab ja koos sellega väljavaated nõrgem oodatust taastumist maailmamajanduses.
Keskpank soovitas esmaspäeval, et tema raske ravim tõenäoliselt jätkub.
“Commercials pangad peavad pöörama tähelepanu likviidsust turul ja peavad tugevdama oma analüüsi ja prognoosi mõjutavad tegurid likviidsust,” keskpanga ütles teadmiseks postitatud esmaspäev kuid aasta 17. juunil.
Rahvavabariigi Bank of China ütles riigi suurima panga esmaspäev ohjeldada riskantsete laenude ja parandada oma bilansse, hoiatus, et saata raputus läbi juba rahutu aktsiaturgudel.

EU-Asia