Severná Kórea sa snaží priemyselná zóna reštart

Pchjongjang uviedol, že rokovania by mohlo tiež zahŕňať “humanitárne záležitosti” ako “zlúčenie rozdelených rodín a ich príbuzným.”
Severokórejská návrh sa však spomenúť niečo o kontroverzných severe v jadrovom a raketovom programe, ktoré leží v srdci napätia okolo Severnej Kórey.
Hovorí, že “miesto konania rozhovorov a dátum ich otvorenie je možné nastaviť na pohodlie južnej strane.”
Južná Kórea reagovala rýchlo a kladne na ponuku s tým, že to bol “natrvalo” hľadá rokovania o Kaesong od severnej vypnúť. Juhu zjednotenie minister Ryoo Kihl-jae, navrhol dve strany držať na ministerskej úrovni rokovania v Soule v stredu.
V piatok ráno, severnej ocenil reakciu Juhu. To povedal, že si myslí, že “pracovný kontakt” medzi dvoma vládami je nutné pred ministerských rokovaní, navrhuje, aby nižšie úrovne schôdza konať v Kaesong nedeľu.
Uviedol tiež, že by splniť požiadavku na juhu znovu otvoriť v piatok Červený kríž kontaktné kanál v pohraničnej oblasti Panmunjom, dôležité línie komunikácie medzi oboma stranami, že Severnej odrezaní ako napätie vzplanul v tomto roku.
Juhokórejskí činitelia však okamžite reagovať na najnovšie vyhlásenia Severu piatok.
Uzávierkou Kaesong komplex je jedným z hlavných obetí nedávneho obdobia ohnivých hrozieb a provokatívnych pohybov Severnou Kóreou.
Na začiatku apríla, Kim Čong Un je režim začal blokovať Juhokórejčania od vstupu do výrobnej komplex, ktorý sedí na strane Severu na silne opevnenej hranice a domy operácií viac než 120 juhokórejských spoločností.
Pchjongjang potom vytiahol viac ako 50.000 Severokórejčanov, ktorí pracujú v zóne tovární, ktorá tvrdí, že bola dočasne pozastavujú činnosť. Posledný Juhokórejčania v zóne odišiel minulý mesiac.
Severokórejská rozhodnutie zastaviť operácie prekvapil niektoré pozorovateľa, pretože Kaesong bol považovaný za dôležitý zdroj tvrdej meny pre režim Kim Čong-un je.
Návrh na rokovania, pokiaľ ide o komplex uvádza, že “Možno náklady na uzatvorenie Kaesong je väčšia, než očakávali,” povedal Daniel Pinkston, senior analytik International Crisis Group zahŕňajúce severovýchodnej Ázie.
Na severe tvrdenia štvrtok tiež navrhol, že potenciálny rokovania zahŕňať ďalšie otázky okrem Kaesong komplexu. To zmienil o možnosti obnovenia cezhraničnej výlety na Mount Kumgang, severokórejský stredisku, kde bol juhokórejský turista zastrelený severokórejského vojaka v roku 2008 po tom, čo údajne chodiť do off-limity oblasti.
Na severe je hrozivý rétorika proti Spojeným štátom a Južnej Kórei hit horúčku ihrisko v marci a apríli po tom, čo Bezpečnostná rada OSN hlasovala v marci na facku prísnejšie sankcie na režim a uprostred americko-juhokórejské vojenské cvičenie v regióne. Sankcie OSN v reakcii na tretiu Severe podzemnú jadrovú skúšku, ktorá sa konala vo februári.
V americko-juhokórejské vojenské cvičenie od tej doby sa skončila a Pchjongjang sa zmiernil frekvenciu a intenzitu svojich hrozieb.
Severná Kórea správanie naznačuje, že bol ochotný “ísť na pokraj a pokúsiť sa chrastenie” nové
Severné zlomil patovú situáciu medzi oboma stranami počas zóne Kaesong Industrial – hlavný symbol spolupráce medzi oboma krajinami, kde Pchjongjang zastavil činnosť v apríli – vydaním návrh vo štvrtok na rokovaní.
Po dohode v zásade jednať o obnovenie ich spoločného priemyselného komplexu, Severnej a Južnej Kórea sú zjednávanie o dátume a čase možných rokovaní.
Navrhované rozhovory Najzreteľnejší známkou ešte o zlepšenie v značne napäté vzťahy medzi oboma stranami po Severná Kórea vyrazili mesiacov znepokojujúce napätie s ďalekonosné rakety v decembri nasleduje podzemné jadrový test v februári.

EU-Asia