Samsung Galaxy për të bërë S4 mini

Mini do të ketë një ekran 4.3-inch ekran, të krahasueshme me 4-inch ekran iPhone 5, dhe peshon 3,77 ounces – një kumbull të lehta se iPhone 3,95.
S4 Galaxy ka një ekran 5-inch, ndërsa Shënim Samsung Galaxy II “phablet” dajak ka një ekran 5.5-inch.
S4 Galaxy mini, një slimmed-down version i smartphone Samsung anije, është në rrugën e saj, kompania njoftoi të enjten.
“Strategjia e përgjithshme Samsung smartphone është në lidhje me prodhimin rezultatet e iterations në pika të çmimeve të ndryshme dhe madhësive ekran në mënyrë që të njom të tregut me sa më shumë e hardware e saj të jetë e mundur,” shkroi Natasha Lomas për TechCrunch. “(Kjo është) një strategji që, së bashku me buxhetin e masiv të saj të marketingut, vazhdon të jetë jashtëzakonisht i suksesshëm për gjigandi Korean elektronike, duke e bërë atë shumë më të vështirë për Android tjetër (krijuesit) të tilla si HTC për të konkurruar me portofolet shumë më modeste të tyre device”.
Përfolur gjerësisht pas një rrjedhje aksidentale, kompania ka konfirmuar se mini do të jetë një prej produkteve të mbështjellë në një ngjarje Samsung Londonon në 20 qershor.
Në këmbë e një fillimi të nxehtë për S4 Galaxy, të cilat kompania sayssold 10 milion njësi në më pak se një muaj, Korean-vegël krijues duket të jetë ngrohtë në iPhone rivale me një receptor telefoni që premton të jetë më e lehtë për të kapur se Kushërinjtë e saj bulkier në linjë galaktikë.
Ajo do të jetë një shkëlqim 9mm gjerë (0,35 inç), një e flokëve të gjerë se sa 7.6mm iPhone 5 së (0,3 inç), dhe të drejtuar versionin e fundit të sistemit Android Google operativ, Jelly Bean, me një procesor 1.7 GHz dual-core .

“Ne duam të japim njerëzve më shumë zgjedhje me Galaxy S4 mini, të duken të ngjashme dhe të ndjehen të Galaxy S4 për përdorime më kompakt dhe praktike”, JK Shin, CEO dhe kryetari i ndarjes celular Samsung, tha në një blog post.
Telefoni i ri do të shfaqë një 8-megapixel aparat fotografik rear-ballafaqohet (poshtë nga Megapixels 13 S4-së) dhe 2-megapixel front-ballafaqohet kamera. Ajo gjithashtu do të vijë me 8GB memorie të brendshme, running deri në 64GB në qoftë se, si me S4, përdoruesi shton një mikroçip në dispozicion kujtesës.
Pajisja do të vijë në ose të bardhë apo të zi. Asnjë datë çmimeve ose release u njoftua.
Njoftimi më tej ilustron strategjitë divergjente të lëvizshme të Samsung dhe Apple. Ndërsa gjigant të teknologjisë së Cupertino gjobë-meloditë një telefon të vetme, përmbytjet Samsung zonë me një shumëllojshmëri të modeleve, duke filluar nga të ulët-celular fund të më të pasura linjën e saj Galaxy.

EU-Asia