Robot patron hiçbir kaçış yok

Robot avatarları gezinirken tüm – Bu yöneticiler izlemek ve yönetmek herhangi bir yerden ekipleri, ayrı mil şubeleri binlerce arasında varlıklarını geçiş, ve ziyaret ve çalışma alanı içinde arkadaşları ile etkileşim anlamına gelir.
“Telepresence veya görsel işbirliği güçlü bir araçtır, ancak tarihsel bir konferans salonu veya masaüstü ya, sabit bir ortamda oldu,” Bedford, Massachusetts merkezli Youssef Saleh, iRobot en Uzak iş biriminin başkan yardımcısı ve genel müdürü, dedi .
“Robot TelePresence ile, bu gerçekten tam bir özgürlük için kapıyı açar. Şimdi her yerde, herhangi bir zamanda herhangi bir yerde olabilir. Bu konferans salonları veya ofisler sadece sınırlı sayıda sınırlı değil.”
Yöneticileri yüzleri genellikle etkileşim bağlı olarak, doğru yükseklikte olması için kullanıcı tarafından ayarlanabilir bir stand oturur video ekran, bir kamera aracılığıyla görünmesi için bu robotlar tasarlanmıştır.
Devamını oku: yürüyüş-ve-konuşma toplantılar için bir itme
Robot telepresence arkasındaki pratik bir fikir giderek küresel iş ortamında maliyet ve zaman tasarrufu hem de sağlayan aynı anda iki yerde yöneticileri koymaktır.
Araştırmacılar aynı zamanda kullanıcıların gerçekten mevcut gibi insan-robot etkileşimi daha fazla görünüyor hale getirmenin yollarını bulmaya çalışıyoruz. Hong Kong Çin Üniversitesi, örneğin, araştırmacılar da robot kollar ile vücut dili iletebilirsiniz bir telepresence robot geliştiriyoruz.
“Biz iletişim, biz de anlamını anlamak için vücut hareketleri gözlemlemek,” Lam Tin-lun, proje gidiyor üniversitenin İleri Robotik Laboratuvarı araştırma görevlisi söyledi.
Teknoloji ilk başta garip gelebilir iken lam diyor, bu arkadaşları robotlar gibi hareket etme ile bir ofis uyum için çok zaman almaz.
Genellikle şeyler yapmanın yeni yollar ile görülür bir yanıt – Kidd robot telekonferans teknolojisi şu anda aydan aya geliştirmek iken, birçok insan hala robotlar garip ve müdahaleci bulmak olduğunu söylüyor.
“Yeni iletişim teknolojisi her türlü bakarsanız çıkar kısa bir süre sonra, her zaman buna karşı tepki var,” dedi.
Video Konferans ve hatta telefon tuhaf ve sıradışı onlar ilk tanıtıldı zaman, Kidd işaret olarak görüldü ve ana gidebilir herhangi bir yeni teknoloji olduğu gibi, sürer alışmak.
“Bu kadar müdahaleci ve hayatımızı değiştirdiği için telefon toplum yok gidiyordu,” dedi.
Ülkenin diğer tarafında, ya da dünya üzerindeki doktorların uzmanlık, hastalar için önemli olabilir nerede Şimdiye kadar, bu tür robotlar, hastanelerde daha yaygın kullanılmaktadır.
Şirket ofisleri kullanın çok erken bir aşamada devam etmektedir. Ama sektöründe bu sadece uzun mesafe iletişim daha gerçekçi hissettiren bir sonraki adım olduğunu söylüyorlar.
Video konferans ile karşılaştırıldığında, bir robot ile etkileşim ABD’de MIT Media Lab, insan-robot etkileşimi bir doktora sahip Cory Kidd, göre, yüz yüze etkileşim daha benzer olduğu gösterilmiştir. Ayrıca Sezgisel otomatlar, bir robot şirketin CEO’su olduğunu.
Önümüzdeki birkaç yıl içinde, ofisler yüzlerini bir video ekranda görünen ile, yarım dünya etrafında oturan yöneticiler tarafından kontrol, robotlar tekerlekli etrafında dolaşım var başlayacaktır.
Ve bu tamamen normal gibi görünür, robotik geliştiriciler söylüyorlar.
Robot telepresence adı verilen teknoloji, onlarca şirket tarafından geliştirilmektedir zaten ve kullanıcılar özgürce bir robot aracılığıyla uzak işyeri gezinmek için izin vererek bir sonraki seviyeye telekonferans alır.

EU-Asia