Řecké zákonodárci hlasovat o zastavení stíhání bývalého ministra financí

Parlamentní výbor byl zřízen v loňském roce se podívat na to, proč nebylo vyšetřování prováděno buď podle Papaconstantinouem nebo jeho nástupce jako ministr financí Evangelos Venizelos,.
Řecká média ptala, zda selhání vyšetřovat ty, pojmenovaný pro případné daňové úniky by mohlo být výsledkem pokusu politiků chránit bohatou elitu.
Nicméně, že o jeho existenci odhalila až v září 2012. Informace, že seznam byl na místě, zkopírovat a upravit tak, aby vyloučení určitých názvů pak začali přicházet na světlo, což způsobuje velký rozruch.
V tajném hlasování pondělí pozdě, 220 poslanců v parlamentu 300 křesel hlasoval ve prospěch bývalého ministra vedeno alespoň jedno nabití a 166 pro všechny tři. Sedmnáct poslanců chybělo.
Řešení zákonodárci před hlasováním Papaconstantinou popřel provinění, a řekl, že byl terčem “z jednoho prostého důvodu, že ministr financí, který dal zemi záchranného procesu.”
Tři obvinění Papaconstantinouem je porušení důvěry, léčili oficiální dokument a zanedbání povinnosti. Pokud bude usvědčen, hrozí mu trest odnětí svobody.
Papaconstantinou sloužil jako ministr financí od října 2009 do června 2011, a byl ministrem financí v Řecku se projednávala svůj první mezinárodní finanční pomoc.
Vzhledem k tomu, že je zákonodárce musí Parlament schválit zrušení imunity před tím, než stíhání může pokračovat.
Rada soudců se bude konat pravděpodobně v průběhu tohoto týdne, aby rozhodl, zda by Papaconstantinou čelit obvinění z trestných činů uvedených v Parlamentu.
I když to není nezákonné držet švýcarské bankovní účet, a není tam žádný důkaz, že někdo porušil zákon, podezření je vysoká v Řecku, že někteří z těch, pojmenovaný v seznamu se otevřely účty vyhnout se placení daně z řeckého státu.
Řecký parlament odhlasoval, že bývalý ministr financí George Papaconstantinou by čelit trestnímu stíhání za údajné stírání jména alespoň tří příbuzných ze seznamu více než 2000 Řeků s švýcarských bankovních účtech.
Seznam těch s účty na pobočce HSBC v Ženevě je známý jako “Lagarde seznamu”, protože byla dána Christine Lagarde, pak francouzský ministr financí, její řecký protějšek v srpnu 2010.

EU-Asia