Raporty US wydobywa danych internetowych

Rzecznik firmy Apple Steve Dowling oferował podobną odpowiedź – mówi ręce firmy Apple na informacji tylko wówczas, gdy agencja rządowa ma nakaz sądowy. Dowling dodał, że jego firma nigdy nie słyszał o PRISM.
The Guardian, brytyjski dziennik, a Washington Post poinformował w czwartek, że amerykańskie agencje wywiadowcze miały dostęp do serwerów centralnych dziewięciu z największych w kraju firm technologicznych, w tym Microsoft, Apple, Google, Yahoo czy Facebook.
Post poinformował program – nazywa PRISM – przeszedł “gwałtowny wzrost” od jego powstania w 2007 roku. W rzeczywistości, gazety powiedział, że program stał się głównym źródłem surowca dla Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, skryte działania amerykańskiego wywiadu, który monitoruje komunikację elektroniczną.
A James Clapper, dyrektor Wywiadu Narodowego, zakwestionował Guardian i post artykułów w oświadczeniu w czwartek wieczorem.
Odniósł się do sekcji 702 Foreign Intelligence Surveillance Act, który zwrócił uwagę, została niedawno reauthorized przez Kongres – jeden z organów, wraz z władzą wykonawczą i Foreign Intelligence Surveillance Court, z nadzorem nad aspektami gromadzenia informacji.
Sekcja 702, Klakier dodał, “ma na celu ułatwienie nabywania zagranicznych informacji wywiadowczych dotyczących osób spoza USA zlokalizowane poza terytorium Stanów Zjednoczonych.”
“To nie może być wykorzystywane do celowego kierowania każdego obywatela USA, inne osoby, USA, lub kogokolwiek znajdującego się w Stanach Zjednoczonych,” powiedział w swoim oświadczeniu.
Podczas gdy on nie wspomniał o eksploracji danych, Klakier bronił amerykański wysiłek inteligencji ogólnie mówiąc, “Informacje zebrane w ramach tego programu jest jednym z najważniejszych i cennych informacji obcego wywiadu zbieramy, i jest stosowany w celu ochrony naszego narodu z szerokiej gamy zagrożeń. ”
Klakier też zawołał osobę lub ludzi za “nieuprawnione ujawnienie informacji o tym programie ważne i całkowicie legalne”, mówiąc takie pozorne przecieki są “naganne i istotnych zagrożeń ochrony dla bezpieczeństwa Amerykanów.”
Post poinformował, że jego reporterzy zostały dostarczone szczegółowy dokument prezentacji informacyjną na temat programu PRISM.
Program działa od 2007 roku i przeszedł “gwałtowny wzrost” od tego czasu post zgłaszane. To jest teraz głównym źródłem surowca dla Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, skryte działania amerykańskiego wywiadu, który monitoruje komunikację elektroniczną.
Według slajdu briefingu opublikowanym przez Guardiana, PRISM rozpoczął danych z Microsoft w 2007 roku. Program rozpoczął zbieranie danych z Yahoo w 2008 roku i od Google, Facebook i system komunikatów Paltalk w 2009 roku. YouTube stał się źródłem, w 2010, Skype i AOL w 2011 i Apple pod koniec 2012, roszczenia slajdów.
NSA odmówił komentarza, ale kilka firm – wiele z nich za pomocą podobnego języka – zaprzeczył czwartek żadnej wiedzy o takim programie.
Microsoft, na przykład, powiedział w oświadczeniu, że tylko dostarcza dane użytkownika, gdy wymagane prawem i dla określonych kont – dodając, że “jeśli rząd ma szerszy dobrowolny krajowy program ochrony w celu zebrania danych o klientach nie uczestniczenia w nim.”
Jodi Seth, rzeczniczka Facebooku, powiedział społeczne gigant mediów działa na “uważnie przeanalizować wszelkie … wniosek o zgodności” i nie daje agencji rządowych “bezpośredni dostęp” do swoich serwerów.
“Ujawniamy dane użytkownika do rządu, zgodnie z prawem, i przejrzeć wszystkie takie wnioski ostrożnie,” powiedział rzecznik Google w odpowiedzi na opowieści. “Od czasu do czasu, ludzie twierdzą, że udało nam się stworzyć rząd” tylne drzwi “do naszego systemu, ale Google nie ma” tylne drzwi “dla rządu, aby uzyskać dostęp do prywatnych danych użytkowników.”
Nawet z tych zaprzeczeń i obrony grzechotka jest administracja prezydenta Baracka Obamy znajduje się pod kontrolą rosnące w ostatnich dniach ponad jego rekord na zrównoważenie prawo obywateli do prywatności i wysiłków rządu w celu zwalczania terroryzmu.
Top urzędnik wywiadu w Ameryce w czwartek wieczorem zakwestionował doniesienia twierdząc posty, Facebook, Gmail i inne zostały przechwycone przez lata w ogromnej operacji górniczych danych, mówiąc, raporty “zawierają wiele nieścisłości.”

EU-Asia