Raporlar ABD Internet veri mayınlı

Apple sözcüsü Steve Dowling benzer bir yanıt teklif – bir devlet kurumu bir mahkeme kararı alır ancak, bilgilerin üzerinde Apple ellerini söyleyerek. Dowling onun şirket PRISM duymadım da sözlerine ekledi.
İngiliz Guardian gazetesi, ve Washington Post ABD istihbarat kurumları Microsoft, Apple, Google, Yahoo ve Facebook dahil olmak üzere ülkenin büyük teknoloji firmalarının dokuz merkezi sunuculara erişimi olduğunu Perşembe bildirdi.
Mesaj program rapor – PRISM denir – 2007 yılında kuruluşundan bu yana “üstel büyüme” uygulandı. Aslında, gazete program Ulusal Güvenlik Ajansı, elektronik iletişim izler gizli ABD istihbarat çalışması için hammadde en önemli kaynağı haline geldiğini söyledi.
Ve James Klaket, ulusal istihbarat direktörü, Perşembe gecesi yaptığı açıklamada Guardian ve Post makaleler sorguladı.
Istihbarat toplama yönleri üzerinde gözetim, Yürütme ve Dış İstihbarat Gözetleme Mahkemesi ile birlikte cesetlerden birinin, – O son Kongre tarafından yetkisi tekrar verilmiştir kaydetti Dış İstihbarat Gözetleme Kanunu Bölüm 702, denir.
Bölüm 702, Klaket ekledi, “Amerika Birleşik Devletleri dışında bulunan ABD dışındaki kişilerle ilgili yabancı istihbarat bilgi edinimi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.”
“Bu kasıtlı bir ABD vatandaşı, herhangi bir diğer ABD kişi ya da Amerika Birleşik Devletleri içinde bulunan herkes hedef kullanılamaz,” diye açıklamada.
O veri madenciliği hiçbir söz yaparken, Klaket bu program kapsamında toplanan bilgiler topladığımız en önemli ve değerli yabancı istihbarat bilgiler arasında yer alıyor “diyerek, genel olarak Amerikan istihbarat çaba savunmak yaptı ve çeşitli milletimizin korumak için kullanılan tehditler. ”
Klaket aynı zamanda belirgin sızıntı olduğunu söyleyerek “, bu önemli ve tamamen yasal programı hakkında bilgilerin yetkisiz açıklama” arkasındaki kişi ya da kişiler seslendi “kınanması gereken ve Amerikalıların güvenliği için önemli koruma riskler.”
Mesaj da gazetecilere PRISM programı detaylı bir brifing sunumu belge temin edildiğini bildirdi.
Program 2007 yılından bu yana çalışmakta olduğu ve o zamandan beri “üstel büyüme” uğramıştır, Post bildirdi. Şimdi Ulusal Güvenlik Ajansı, elektronik iletişim izler gizli ABD istihbarat çalışması için hammadde önde gelen kaynağıdır.
Guardian tarafından yayınlanan bir brifing slayt göre, PRISM 2007 yılında Microsoft’tan veri ile başladı. Program 2008 yılında Yahoo ve Google, Facebook ve 2009 yılında PalTalk mesaj sistemi veri toplamaya başladı. YouTube geç 2012 yılında 2011 ve Apple, slayt iddiaları 2010, Skype ve AOL kaynağı oldu.
NSA yorum yapmaktan kaçındı, ancak birkaç şirket – benzer bir dil kullanarak çoğu – Cuma böyle bir programın herhangi bir bilgi yalanladı.
Microsoft, örneğin, yasal ve özel hesaplar için zaman sadece kullanıcı veri sağlayan bir açıklamada – bu “. Hükümet bunu katılmayan müşteri verilerini toplamak için daha geniş bir gönüllü ulusal güvenlik programı varsa” ekleyerek
Jodi Seth, Facebook için bir sözcüsü, sosyal medya devi “dikkatli bir şekilde uyum için herhangi bir … istek ince eleyip sık dokumak” için çalışır ve devlet kurumları kendi sunucularına “doğrudan erişim” vermez dedi.
“Biz hukuka uygun olarak hükümete kullanıcı verilerini ifşa ve dikkatle tüm bu talepleri gözden,” bir Google sözcüsü hikayeleri yanıt olarak söyledi. “Zaman zaman, insanlar bizim sistemlerine bir hükümet ‘arka kapı’ yarattık iddia, ancak Google hükümet özel kullanıcı veri erişim için bir ‘arka kapı’ yoktur.”
Hatta bu inkar ve Klaket savunma ile, Başkan Barack Obama yönetiminin gizlilik ve terörle mücadele için hükümetin çabalarına vatandaşların sağ dengeleme üzerine rekor üzerine son günlerde artan büyüteç altına alındı.
Perşembe gecesi Amerika’nın en iyi istihbarat resmi Facebook mesajları, Gmail mesajları ve daha iddia haber raporları söyleyerek, geniş bir veri madenciliği çalışması yıllardır ele edilmiştir meydan “çok sayıda yanlışlıklar içerir.”

EU-Asia