Pytanie o zmianie lub unosi ciągłości nad RBI

Dla porównania, insider weteran New Delhi jak Mayaram, 57, będzie postrzegany jako bardziej prawdopodobne, aby poddać się presji rządu złagodzić politykę pieniężną na rzecz wzrostu. Jednak samo mówiono o Subbarao, który prawie w ogóle nie była łatwizna.
Biorąc pod uwagę, Rajan poświadczenia, mógł być postrzegany jako ktoś, kto może spełnić ogólne wyzwania polityczne zgłoszone przez zawirowania w rupii, zaniepokojenie bilansu płatniczego, oraz osłabienie wzrostu gospodarczego.
Te same czynniki, zwiększa szansę, że termin Subbarao jest przedłużony.
Przemawiając w Moskwie w sobotę Subbarao powiedział agencji Reuters, że nie miał do tej pory został poproszony o pozostanie na.
“No Oferta została wykonana do tej pory, więc nie ma mowy o przyjęciu tej pory. To hipotetyczne pytanie. Jak już wcześniej powiedziałem, muszę przejść,” Subbarao powiedział w kuluarach spotkania światowych finansowych liderów.
Kto dostanie zielone światło dziedziczy gospodarki rosnące na jego najwolniejsze w dekadzie, i obarczony rekordowo wysokiego deficytu na rachunku obrotów bieżących, który budzi obawy, że bilans płatniczy może się pogorszyć. W dół prawie 10 procent w stosunku do dolara od początku maja, rupia niedawno hit niskim rekordu.
Co gorsza, słaba koalicja premiera Singha zmierza do wyborów należnych od maja przyszłego roku, co sprawia, że ​​coraz trudniej jest przeforsować niepopularnych reform, które mogłyby mieć nieco odciążyć rachunku bieżącym, przyciągając więcej inwestycji zagranicznych.
Lewy walcząc działanie odwód zwalniać rupii za slajd, RBI Zaryzykowałem w zeszłym tygodniu przez dokręcenie płynności i podniesienie krótkoterminowych stóp, strategii, które naruszają starań, aby umieścić niektóre rozpędu powrót do wzrostu.
“Teraz głównym zmienne decyzyjne dla nich jest deficyt na rachunku bieżącym i zewnętrzne zagrożenia sektora”, powiedział Rupa Rege Nitsure, główny ekonomista Banku Barody w Bombaju, który szuka szanse na Subbarao przedłużenia na wyższe niż 50 proc.
W obecnym stanie rzeczy, Subbarao wynika prowadzić swój ostatni kwartalny przegląd polityki pieniężnej w dniu 30 lipca, z spekulacji montażowego, że może on być zmuszony do ograniczenia płynności trudniejsze, prawdopodobnie poprzez podnoszenie wymagań banków rezerw gotówkowych. Podwyżka stóp procentowych polityki, nie do pomyślenia, tydzień temu, jest obecnie postrzegana przez niektórych ekonomistów jako poza możliwości.
Rajan, były główny ekonomista Międzynarodowy Fundusz Walutowy i University of Chicago profesora, który wrócił do Indii w zeszłym roku, by stać się wiodącym doradcą w ministerstwie finansów, od dawna postrzegane jako faworyt, ale ministerstwo wtajemniczeni mówią, że ma konkurencję.
Rajan, 50, przyniesie globalny wzrost i odrobiną przepychu do RBI. Jego status jako “outsidera” – spędził większość swojej kariery w Stanach Zjednoczonych – mógł liczyć na niego, ponieważ może możliwość, że może on być zbyt niezależne dla potrzeb New Delhi.
Jego poglądy na temat gospodarki inflacji są postrzegane jako mniej więcej zgodne z interesami Subbarao, który został nieoczekiwanie jastrzębi.
Rock star ekonomista? Biurokrata? Ciąży?
Tożsamość Reserve Bank of India wodza pozostaje kwestia spekulacji nawet gubernator Duvvuri szyfruje Subbarao wspierać oblężonego rupii mniej niż siedem tygodni do zrobienia, zanim on jest z powodu pełnienia urzędu.
Front-biegacz nie zawsze zdobyć stanowiska RBI i potężny Indian służby cywilnej, których Mayaram jest członkiem, ma tendencję do pchania dla jednego z własnych. Subbarao i jego poprzednik, Y.V. Reddy, były również częścią indyjskiego Obsługi Administracyjnej.
Decyzja zostanie ostatecznie wykonane przez premiera w porozumieniu z Chidambaram.
Jeśli wybór jest utrzymać kurs z Subbarao, 63, może to być na krótki okres czasu, być może na fali rządu poprzez wybory, jeden powiedział ekonomista. Subbarao początkowo otrzymała trzyletni termin, który został przedłużony do pięciu.
Chaudhuri, Mayaram, Rajan i Subbarao odmówił komentarza.
NOWY LICENCJE BANKOWE
Następny gubernator RBI będzie nadzorować proces wydawania pozwoleń na bank do indyjskich przedsiębiorstw domów, polityki prowadzone przez ministerstwo finansów, które zostały mniej entuzjazmem przyjęli w banku centralnym w Bombaju.
Widok kandydata na wydawanie licencji bankowych nie mogą być papierkiem lakmusowym byłoby w bardziej stabilnej sytuacji gospodarczej, ale pozostaje pod uwagę.
“Ponieważ istnieją różnice między rządem a Subbarao sprawie wydania nowych licencji bankowej, czynnik ten może przejść wobec niego”, powiedział jeden urzędnik ministerstwa finansów, spada do zidentyfikowania ze względu na wrażliwość tej kwestii.
Przedłużenie kadencji Subbarao jest, raz mało prawdopodobne, stało się możliwe w bębnach rupii spośród selldown rynków wschodzących, który ma trafić Indii szczególnie trudne ze względu na wysoki deficyt na rachunku obrotów bieżących.
Inni czołowi kandydaci są Raghuram Rajan, główny doradca gospodarczy Indii, który zasłynął przez przewidywania globalnego kryzysu finansowego, a Sekretarz Spraw Gospodarczych Arvind Mayaram, kariera urzędnik i klucz porucznik ministra finansów P. Chidambaram.
Saumitra Chaudhuri, 59, członek wpływowej Komisji premier Manmohan Singh Planowania, również cytowany przez źródła rządowe i media jako rywal.

EU-Asia