Pre triedu 2013, studená sprcha

McCullough verí, že väčšina dnešných mladých je “hýčkať, hýčkanú, starali o, prilbou, bublinková balené” a chránené od reality. Povedal absolventov: “Vylezte na horu, aby zasadiť svoju vlajku, ale prijať výzvu, teraz vzduch, a hľa, názor, vyliezť, takže môžete vidieť svet, nie tak svet môže vidieť vás.”.
“Som mal tú česť poskytovať otvárací prejav na univerzite v centrálnej Kalifornii, a dúfam, že jedného dňa dodať ďalšie. V skutočnosti, ja už viem, čo chcem povedať.

Vlani na Wellesley High School v Massachusetts, David McCullough Jr, učiteľ angličtiny v škole a syn Pulitzer cena-vyhrávať historika David McCullough, dal otvárací prejav. Zrazil ju z parku, a jeho slová cestoval ďaleko. Čo musel povedať, Amerika bola zúfalo počuť.

Ja nie. Radšej by som povedať, naše budúce vodcu, čo potrebujú počuť. Tu je 10 provokatívny rád, že tohtoročné trieda vysoké školy a absolventi vysokých škôl by bolo rozumné vziať k srdcu:
1) Nikdy nezabudnite, že napriek tomu, čo spoločnosť vám povedal, že ste nič zvláštneho, ako povedal McCullough vo svojom maturitnom prejave. Svet sa netočí okolo teba. A nesmiete cítiť nárok na nič. Nikto nie je lepší ako vy, ale vy nie ste o nič lepší ako ktokoľvek iný. Doprajte každému s rešpektom, ako dlho ako oni s vami jednať rovnako.
2) Podľa svoju vášeň, ale je otvorený myšlienke, že vaša vášeň môže meniť a vyvíjať v priebehu rokov ako vy. Nebojte sa zmeniť smer a ísť iným smerom. Ste dovolené mať druhé myšlienky o tom, čo chcete robiť a ako plánujete stráviť svoj život.
3) Majú vaši rodičia predstaviť sa vám. Rozhovor je a nahrávať. Opýtajte sa ich na ich životy, a aké príbehy a poučenie, že by som sa chcel podeliť so svojimi vnúčatami. Dali vám život, takže to najmenšie, čo môžete urobiť, je pokúsiť sa pochopiť ich. Keď odídu, budete radi, že ste urobil.
4) vylomiť svoju zónu pohodlia. Robte to, čo ste najviac bojí. Vyvarujte sa toho, čo je ľahké a predvídateľné. Cestovanie na zemi a vo svete. Spoznajte nových ľudí a snažiť sa vidieť svet z ich uhla pohľadu. Zostaňte zvedavý. Pýtajte sa. A učenie nikdy nekončí.
5) Pre tých z vás, ktorí sa rozhodnú alebo sú schopní, aby sa oženil – a dúfajme, že jedného dňa budú všetci z vás – ktorí ste sa rozhodli vziať sa ísť dlhú cestu k určeniu vášho úspechu. Je to dôležitejšie ako stupňov od efektných škôl. Ľudia môžu buď zdvihnúť vás, alebo vás dole. Zvoľte dobre.
6) Nepoužívajte len prijať neúspech, ale vítam. Očakávať. Učte sa od neho. Zaobchádzajte s ňou ako cenné skúsenosti. Pamätajte, že vždy dostanete všetko, čo chcete, a dokázať všetko, čo si predsavzali, potom ste zlyhal rovnako. Pretože ste nastavili vaše ciele príliš nízka.
7) Otázka orgán a vyzvite svoje presvedčenie. Prejsť do verejnej debaty. Staňte sa zaoberá. Demokracia je participatívny šport, môžete zúčastniť, alebo sa rozobrať. Nezáleží na tom, čomu veríte. Dôležité je, že si myslel, že si cestu tam a môžete vysvetliť, prečo tomu veríš.
8) Pre tých, ktorí si, ktorí sa rozhodnú alebo sú schopní, mať deti, keď ste nastavili pre ich zdvihnutie, dať im jedno, čo chcú najviac: váš čas. Učte je, aby bol produktívny. Ale oveľa dôležitejšie je, učiť ich, príkladom, byť dobrí ľudia, ktorí liečia blížnych láskavo a s úctou.
9) Ako ste si prejsť životom, nebojte sa majú vysoké očakávania svojich detí, druhých a seba samého. Sú horšie veci ako byť sklamaný, pretože niekto nehral, ​​ako ste dúfali. Ako keď sa na ne nečakal moc od začiatku.
10) Konečne, mnoho rokov od teraz, keď idete do pokoja, bude váš najdôležitejší úspech v živote nemusí byť peniaze, ktoré ste zarobili alebo úspech sa vám to páčilo. Jediná vec, ktorá vydrží a dať svetu vedieť, že si tu na prvom mieste, je vplyv ste mal na ostatných ľudí. Nech je to pozitívne.
To je všetko. Ber alebo nechaj tak. Každý, kto sa teší v pohodlí teplé kúpele. Ale niekedy, čo sa nazýva, je studená sprcha.

Takže dovoľte mi, aby som to vyskúšať na triede 2013. Porozprávajte si vysokoškolských profesorov a manažérov ľudských zdrojov alebo zamestnávateľov. Prečítajte si výskum vykonáva na tzv generácie milénia a nájdete veľa dôkazov, že McCullough bol na správnej ceste. Mladí ľudia dnes často strávili svoje životy sú na maznanie, zaistený a ušetrení stresu žiť podľa očakávania. Ľudia zvyčajne im povedať len to, čo chcú počuť.

EU-Asia