Plūdi celt postu uz Centrāleiropu

Zooloģiskā dārza dzīvnieki pārcēlās uz drošību

Personāls Prāgas Zoo arī pagriezta darbībā, jo plūdu risks kļuva skaidrs.
Zoo direktors Miroslav Bobek teica, ka dzīvnieki tika pārvietoti no visa apakšējā daļā zooloģisko dārzu, kas atrodas pa Vltavas upi, citiem novietnēs uz augstāku zemes.

Septiņi cilvēki ir gājuši bojā, kā rezultātā jaunāko plūdiem, viņa teica. Starp upuriem, divi cilvēki gājuši bojā māju sabrukuma, viena sieviete nomira, kad viņa bija skārusi krītošs koks un otra persona tika elektrošoka.

Rising upes menaced swaths Vācijā, Čehijā un Austrijā otrdiena, kā floodwaters appludinātas vēsturisko pilsētu un piespiedu masveida evakuāciju no zemās vietās.

Lielākā daļa no ziemeļu Bohēmijā, ap Vltava un Labe upēm, paliek, kuras apdraud plūdi, viņa teica.
“Mēs esam evakuēti 10000 cilvēku tik tālu,” teica Zaoralova.

Jo Usti nad Labem, ziemeļu Bohēmijā, daudzas mājsaimniecības ir bez elektrības. Melniks, 40 km (25 jūdzes) uz ziemeļiem no Prāgas, tika evakuēti otrdienas rītā.

Ārkārtas stāvoklis ir ieviesta lielākajā daļā Bohēmijas, rietumu daļā valstī, sacīja Nicole Zaoralova, pārstāve Čehijas Fire Department.

Berounka upe, kas ietek Vltava, sasniedza nakti, liekot amatpersonām paaugstināt pret plūdu barjeras Prāgā līdz līmenim, kas paredzēts, lai tiktu galā ar “100 gadu” plūdiem.

Nāves gadījumu ziņots Čehijā
Ūdens līmenis ir sasniedza Čehijas galvaspilsētā Prāgā, bet vietās, pakārtotie Čehijā un gar Elbas upes Vācijā joprojām ir risks.

Līdz šim, tomēr, Vltavas upe nav sasniedzis līmeni, postošajiem plūdiem pirms 11 gadiem, Zaoralova teica.

Septiņi nāves ziņots, Čehijas Republikā, bet dienvidu un austrumu apgabali Vācijā, tostarp Bavārijā un Saksijā, ir arī slikti ietekmē pēdējos stiprs lietus.

Transports ir stipri traucēta galvaspilsētā Prāgā, kā arī citviet Bohemia, viņa teica. Bet, kamēr vairākas metro stacijas Prāgā ir slēgti, metro sistēma nav applūdusi, kā tas bija 2002.gadā, viņa teica, pateicoties plūdu barjeru ieviesto sistēmu kopš tā laika.
“Mēs negaidām Prāgā situācija kļūst sliktāka,” viņa teica.

Vācijas kanclere Angela Merkele apmeklēja pilsētām reģionā otrdien un solīja € 100.000.000 ($ 130,000,000) neatliekamajai palīdzībai, lai skartajās teritorijās.

Nokrišņi Prāgā jau sasniedza vairāk nekā 102 milimetri jūnijā, vairāk nekā pilsētas mēnesī vidēji 73 milimetri, Miller teica.

Šie plūdi baidās būt sliktākais kopš 2002.gada, kad daļu no Vācijas un Čehijas Republiku, tika izpostīti un kopienu Austrijā, Slovākijā, Krievijā un Rumānijā, tika ietekmēta.

“Simtiem dzīvnieku tika evakuēti, tostarp lieliem kaķiem, Tapīri, visu pērtiķu paviljons un gorillas,” viņš teica paziņojumu.

Vācijas militāro, valsts aģentūras un pašvaldības palīdz ar centieniem evakuēt iedzīvotājus un aizsargāt īpašības.

“Gorillas” paviljons ietver īpašu “plūdu tornis”, kas tika būvēts speciāli, lai brīžos kā šis, jo paviljons atrodas tieši upes Vltava. ”

Liela daļa Meisenes, pilsēta uzcelta uz Elbas upes Saksijā krastos, tika appludinātas pēc plūdu aizsardzības sistēmas tika pārkāpti nakti no pirmdienas līdz otrdienai.

Lielākā daļa no gorillas bija lured ar drošību torņa izmantojot pārtiku, bet vecākais vīriešu bija tranquilized un veic tur pēc tam, kad viņš atteicās pārcelties, viņš teica.

Floodwaters Bavārijā tagad atkāpjas, bet Donavā cekuls turpinās Austrijā austrumiem un varētu apdraudēt pilsētām, piemēram, Vīnē, Austrijā, un Bratislavā, Slovākijā, sacīja CNN meteorologs Brandon Miller.

Divi mazi putni noslīka vienā izstādē, bet citi dzīvnieki tika izglābti, viņš teica.
“Mēs šobrīd strādājam ar citām zooloģisko dārzu Čehijā, lai redzētu, kur mēs varam ievietot dzīvniekus, nevarēs atgriezties savās paviljoni drīz,” Bobek piebilda.

Smagāko lija lietus pa Bavārijā, Austrijā, Šveicē un rietumu Čehijā no sestdienas līdz pirmdienai, ar kopējo nokrišņu daudzumu nekā šajās dienās arī vairāk nekā 3 collas, lai daudzās vietās, sacīja Millers.

Zoo ir paredzēts atsākt trešdien. Plūdu postījumu Pašlaik tiek lēsts, ka izmaksas 160 miljoni Čehijas kronu ($ 8.100.000.)

Augstas ūdeņos arī būs ietekme uz uzņēmumiem ārpus kopienām tieši skāruši plūdi.

Zoo notrieca slikti laikā 2002 plūdu, kad vairāki dzīvnieki, tostarp ziloni, nomira. Kopš tā laika, pretplūdu barjeras ir būvēti.

Emily Russ, amerikāņu dzīvo Vīnē, teica, CNN iReport, ka par Donavas kruīza kuģu skaits izrādījās tiek rīkots pilsētā, kamēr ūdens līmenis kristies. Viņa redzēja 15 otrdien, kur parasti tur varētu būt viens vai divi, viņa teica.

Brīvprātīgie aizpildīt smilšu maisus
Prāga iedzīvotājs Katerina Netikova ir pavadījis pēdējo divu dienu laikā palīdzot brīvprātīgos centienus atvairīt sliktākais no plūdiem, koordinē pašvaldībām un vietējiem iedzīvotājiem, kas izmanto sociālos medijus.

Svētdien, viņa devās uz piepilsētas pilsētas Radotin, uz Berounka upes, kur iedzīvotāji vērsta centienus.

Tie, ar mājām un uzņēmumiem bija pārvietojas vērtslietas un mēģina smilšu maiss savus īpašumus, lai pasargātu tos no celšanās ūdeņiem kā Pilsētas evakuācija tika pasūtīts.

“Viņi zināja, tieši to, kas ir vajadzīgs, kur cilvēkiem vajadzētu iet un ko viņi dara. Viņiem bija pieredze no iepriekšējiem plūdiem (2002). Viņi nodrošinot pilsētu, liekot šķēršļus, ja nepieciešams,” Netikova teicis CNN.

Reģiona upes ir svarīgi transportējot kravu un cilvēkiem, kas sniedz tūkstošiem kilometru kuģojamu kanālu, kā arī atbalstīt lauksaimniecību, elektroenerģijas ražošanai un tūrismu.

Pirmdien, viņa pavadīja nakti strādājot pie ugunsdzēsēju depo Prāgas centrā, netālu no sliktākajiem skartajās teritorijās Holesovice apkārtnē, palīdzot veikt plūdu barjeras – lieljaudas caurules formas maisus ar smiltīm.

Attēli no Passau, pilsēta dienvidu Bavārijā, kur Donava ir pievienojies ar divām citām upēm, liecina netīro brūnu ūdeni darbojas caur vecpilsētas ieliņām pēc ūdens līmenis izturējis 500 gadus veco rekordu.

“Tas ir smags darbs, jo smiltis ir slapjš un kļūst patiešām smags,” Netikova teica. “Cilvēki bija pagriežot visu nakti – studenti no tuvējā augstskolu zāles, skautu, vietējiem iedzīvotājiem un vairāk brīvprātīgo sūtīti pilsētā.

Zalcburga Austrijā reģistrēta visu savu mēneša vidējo nokrišņu daudzumu (155 milimetri jeb 6,1 collas), tikai pirmajās divās dienās mēnesī, viņš teica.

“The ugunsdzēsēji vienkārši stāstīja viņiem, ko darīt, un tad brīvprātīgie organizēja visu savā starpā.”

EU-Asia